Skocz do zawartości
HeardThrone1215

GTX 690 DZIAŁA TYLKO 1 RDZEŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam GTX-a 690 i nie wiem czy to jest problem ale chciałbym się dowiedzieć, dlaczego podczas testu jakimś Benchmarkiem lub podczas grania czyli pod obciążaniem działa tylko jeden rdzeń. Tzn jeden rdzeń działa z mocą (bez podkręcania) 104% a drugi śpi i daje tylko góra 8% mocy. Co zrobić żeby zmusić go do pracy. W właściwościach ustawiłem żeby działały wszystkie procesory graficzne i to samo. Może tak ma być, nie wiem. Chciałbym żeby ktoś kto się na tym zna wytłumaczył mi dlaczego w Geforce 690 działa z pełną mocą tylko jeden rdzeń a drugi leń daje z siebie tylko góra 8-10% max. Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.

 

PS. Pierwszy raz w życie mam kartę dwu procesorową. Wcześniej miałem gtx-a 680 a jeszcze wcześniej używałem tylko radeonów. Mam jeszcze drugie pytanie dlaczego wszystkie programy których używam Evga precision X oraz Afterburner widzą GTX-a 690 jako tryb SLI? Tzn wiem bo ma dwa procesory, ale jak to obsługiwać jak ustawiać. Szukałem w internecie tego tematu ale nic nie znalazłem. Czyli jak użytkować karte dwu procesorową. Bardzo proszę o wyrozumiałość i powstrzymanie się od złośliwych komentarzy dopiero się uczę i nie mam takiej wiedzy jak wy. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mam jeszcze drugie pytanie dlaczego wszystkie programy których używam Evga precision X oraz Afterburner widzą GTX-a 690 jako tryb SLI?...

Bo to jest SLI. Ta karta to tak jakby połączone dwie karty w trybie SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki benchmark / gra ?

 

Nie każdy program się dobrze skaluje z CF/SLI , są tytuły gdzie CF/SLI w ogóle nie działa .

 

Sterowniki najnowsze ?

 

Jaki masz procesor - bo może hamuje on kartę .

 

sterowniki obecnie te 305 beta ale wcześniej były normalne 304. Procesor i7 3770 k

 

sterowniki obecnie te 305 beta ale wcześniej były normalne 304. Procesor i7 3770 k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

305 nawet nie ma na oficjalnych stronach nvidii......304 to też beta. Zainstaluj 301.42 WHQL i będzie dobrze.

Poźniej w panelu daj aktualizuj konfigurację sli i zaznacz "maksymalizuj wydajność 3D"

 

TE 305 POBRAŁEM Z JAEGOŚ SERWISU OVERLOCKERSKIEGO A DOKŁADNY INR TO 305,75. Nie wiem gdzie jest (aktualizuj konfiguracje SLI) bo (maksymalizuj wydajność 3d) już zrobiłem

 

pobrałem FURMARK z ostatnią datą ustawiłem wszystko na maxa rozdzielczość 2560x1440 i wtedy drugi rdzeń ruszył do 90%. Nie rozumiem dlaczego w grach tak nie jest bo gram również w rozdzielczości 2560x1440 oczywiście jeżeli gra obsługuje taką rozdzielczość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak będzie na oficjalnych sterach .

 

A co do gier i tego że drugie GPU prawie nic nie robi - GTX680 to już potężna karta , a 2 takie karty to dopiero .

 

Ustaw najwyższe możliwe detale i rozdzielczość i zobacz jak wtedy będzie wyglądać obciążenie poszczególnych rdzeni .

 

Zobacz Heaven Benchmark czy najnowsze Benchmarki od FutureMark , sprawdź też jak się gra zachowuje w Metro2033 czy BF3@max detale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak będzie na oficjalnych sterach .

 

A co do gier i tego że drugie GPU prawie nic nie robi - GTX680 to już potężna karta , a 2 takie karty to dopiero .

 

Ustaw najwyższe możliwe detale i rozdzielczość i zobacz jak wtedy będzie wyglądać obciążenie poszczególnych rdzeni .

 

Zobacz Heaven Benchmark czy najnowsze Benchmarki od FutureMark , sprawdź też jak się gra zachowuje w Metro2033 czy BF3@max detale .

 

MASZ SŁUSZNOŚĆ W 100% DRUGI RDZEŃ POPROSTU NIE MUSI DZIAŁAĆ BO JEDEN W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZA. KARTA JEST BARDZO WYDAJNA. DRUGI RDZEŃ RUSZYŁ DOPIERO W FUTUREMARKU W ROZDZIELCZOŚCI 2560X1440. MYŚLAŁEM ŻE COŚ JEST POPSUTE LUB ŹLE USTAWIONE, A POPROSU TEN DRUGI RDZEŃ NIE BYŁ POTRZEBNY DO PRACY. W HEAVEN PRZY MAX DETALACH WSZYSTKO NA FULL CYKA SOBIE NA 10 Z% OCZYWIŚCIE PIERWSZY CHODZI NAWET NA 108%. BARDZO MOCNA KARTA DUŻO WODY W WIŚLE UPŁYNIE ZANIM POWSTANĄ GRY LUB APLIKACJE KTÓRE BĘDĄ WSTANIE OBCIĄŻYĆ DO KOŃCA 690-TKE. DZIĘKI ZA POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASZ SŁUSZNOŚĆ W 100% DRUGI RDZEŃ POPROSTU NIE MUSI DZIAŁAĆ BO JEDEN W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZA.

 

O LOL Dołączona grafikaDołączona grafika. Po to są w tej karcie dwa rdzenie żeby dwa działały. SLI polega na tym że obydwa rdzenie są tak samo obciążone. Dołączona grafika. Coś masz zdecydowanie nie tak. W jakim programie odczytujesz użycie GPU?

W panelu tam gdzie ustawiasz konfigurację SLI, ma schemacie graficznym GPU oba rdzenia mają być spięte na dole zieloną klamrą, masz tak u siebie?

 

Dołączona grafika

Coś takiego tylko że u ciebie bedą dwa spięte a nie cztery,

Edytowane przez scooby14444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...