Skocz do zawartości
magus

Upgrade kompa (3ds max, zbrush, gry)

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

tak jak w temacie planuje juz od jakiegos czasu upgrade kompa z sygnaturki chociazby dla bf3, ale jak sie ostatnio okazalo dla zbrusha , ktory przy 1920x1200 tez cos zaczyna juz mulic na moim wysluzonym e8400. Ok, zeby juz nie przedluzac, oto co chailbym wymienic i mniej wiecej na co:

proc: tu bede potrzebowal 2600k/2700k ewentualnie odpowiednik Ivy.

mobo: mysle ze cos w stylu ASRock Z77 Extreme4, generalnie chodzi o latwe i stabilne OC i nie za drogo.

pamieci: nie mam tu jeszcze nic na oko ale na 100% bede potzrebowal 16GB.

chlodzenie: cos przyzwoitego, tak zeby byl spokoj przy OC procka, moze macho albo jakas noctue.

grafika: tu prawdopodobnie 7850/7870 generalnie jeszcze sie nie zdecydowalem, 7870 bedzie troche bardziej przyszlosciowa, ale tez drozsza...no nie wiem, a moze cos nvidii. Nie mialem nvidii chyba od czasow rivy TNT...

Mysle jeszcze o SSD 120GB n system i programy(ale to juz taki bonus) i tutaj chyba cos w sylu ocz vertex 4 czy agility 3...

Aha procka moge kupic uzywanego (nie mam z tym problemu) ale czy warto? na allegro np jest aktualnie tylko 1 oferta uzywanego 2600k za 950zl. Wiem ze z Ivy nie jest tak rozowo jak mogloby byc, pomijajac fakt ze uzywki sie nie kupi. Niby nowsza technologia nizszy proces technologiczny, ale boje sie ze OC moze troche jednak ograniczyc.

No nic czekam na pomoc z waszej strony, mam nadzieje ze razem uda sie nam cos postanowic, bo samemu ciezko mi podjac decyzje przy paru kwestiach.

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup używanego ryzena 3600 + https://www.pepper.pl/promocje/crucial-ballistix-black-ddr4-3000mhz-16gb-8gbx2-cl15-bl2k8g30c15u4b-335022 te ramy jak chcesz 2x8gb + fajna płyta w dobrej cenie https://www.euro.com.pl/plyty-glowne/gigabyte-b450-aorus-pro.bhtml?utm_source=3129955|pepper.pl&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F do tego jak masz konto na aliexpress to taki dysk https://pl.aliexpress.com/item/1005001325752342.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.14705c0ftMVhaL 1tb bardzo szybki dodaj kod  przy zakupie ZIMA11

zasilacz jak działa możesz zostawić, nie kupuj starych złomów bo nie ma sensu za podobne pieniądze masz dużo nowszy sprzęt i lepszy sprzęt  do tego w rozsądnych pieniądzach kupisz rtx 1060 6gb albo rx 480 lub 580 z 8gb na pokładzie i masz sprzet że pograsz w bf1 a nawet bf5 na niskich detalach 

 

jak chcesz koniecznie intela to tez coś się złoży 

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...