Skocz do zawartości
Arkad

TOP 10 - Myszy i klawiatury komputerowe według Was

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym temacie możecie podzielić się z nami swoimi typami do improwizowanego rankingu TOP 10 (lub nawet więcej) myszy i klawiatur komputerowych. Wystarczy wypisać w punktach swoje typy, ewentualnie po tym wstawić komentarz do produktu. Będziemy bardzo wdzięczni za Wasz wkład, a efekty zobaczycie już niedługo... Jak na razie nie możemy zdradzić szczegółów.

 

Jeśli macie jakąś klawiaturę lub myszkę i bardzo ją lubicie, to możecie podzielić się krótką opinią na jej temat bez tworzenia punktów.

Edytowane przez Arkad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy! ;-)

 

Obecnie mam zestaw który spokojnie zgłaszam do TOP 10 czyli:

 

1. Myszka Razer Deathadder 1800 - używam jej codziennie od 5,5 roku i dalej sprawuje się wyśmienicie (ślizgacze oczywiście wymieniane kilka razy).

Bardzo ergonomiczny kształt, jeden z lepszych sensorów optycznych, zresztą, kto ma ten wie o co chodzi.

2. Klawiatura Lenovo ThinkPad USB Keyboard with Trackpoint - kompaktowa, płaska, super skok klawiszy, fajna do pisania i do grania. Klawiatur "przemieliłem" naprawdę sporo i ta najbardziej przypadła mi do gustu (a rzadko tu bywa polecana/opisywana na forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klasie "Plain Super Slim" wg mnie: Manhattan Slim. http://www.ceneo.pl/929495s

Bez żadnych dodatkowych przycisków i bajerów. W najgrubszym miejscu mniej niż 1cm. Nożycowy mechanizm. Klawisze pracują wyraźnie ciszej, precyzyjniej i mają mniejszy i wyraźniejszy skok niż w Logitech Ultrax Premium, jednym słowem UltraX wymięka. Długi backspace i enter. Ogólnie pracuje się jak na klawiaturze z drogiego laptopa z tą przewagą że się nie ugina jak te laptopowe :) Cena 65zł obecnie bardzo ciężko dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz - Roccat Kone[+] - gryzoń-rewelka. Idealnie leży w dłoni, doskonały sensor... Jedyne co mi w niej nie pasuje, to brak wersji bezprzewodowej

 

Klawiatura - Razer Lycosa/Acrtosa Silver - obie niemal identyczne, ale:

Lycosa: + podświetlenie, gumowane klawisze

- czasem niektóre klawisze i panel dotykowy przestają działać, pomaga tylko wyjęcie i ponowne włożenie wtyku USB

Arctosa: Odwrotnie, jak z Lycosą - brak podświetlenia i gumowanych klawiszy, ale za to nie sprawia problemów

 

Obie klawy za to są ciche, klawisze bardzo czułe, "wcięty" caps, podpórka pod nadgarstek. Gdyby Lycosa nie miała ww. problemów, to byłaby idealna (przynajmniej dla mnie :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wykańczam drugiego Logitech'a UltraX Premium, kilku znajomych też ma tą klawiaturę. Z pewnością można powiedzieć, że kultura jej pracy degraduje się z czasem użytkowania. Nie miałem w ręku tego Manhattana i jestem trochę ciekaw, ale wszystkie inne wynalazki, z którymi miałem okazję obcować tego Logitecha co najwyżej wizualnie imitują. UltraX jest prawie idealna...ma dwie wady: wciskając więcej klawiszy jednocześnie potrafi czasem zapiszczeć i uzależnia... szału się dostaje na innych klawiaturach, szczególnie z wysokimi klawiszami, palce gdzieś pomiędzy potrafią wpadać itp...

 

Mysz Logitech G9x, aczkolwiek ze względu na jej kształt, uczciwie polecić ją mogę tylko namiętnym graczom. Steruje się nią precyzyjnie i pewnie, ale niestety okupione jest to tym, że dłoń na niej nie odpoczywa jak na wielu innych myszkach. Sprzęt raczej wyczynowy, a nie rekreacyjny...

Edytowane przez whatever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...