Skocz do zawartości
wid3l3c

Modernizacja zestawu - blok na GPU, rozplanowanie węży.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Prosiłbym o pomoc w celu rozplanowania połączeń z blokiem który został dorzucony po tym jak padła mi 4870.

 

Chciałem coś kupić w niskiej cenie i podłączyć pod WC, padło na GTX280 i dorwałem blok za ~100 zł.

Wcześniej miałem zwodowany 8800GTX, który teraz pływa u taty Dołączona grafika

8800tka miała blok na GPU i radiator fullcover więc nie było problemu. 280tka ma fullcover i złączki wyprowadzone do góry.

Dołączona grafika

Tak to wyglądało.

Chłodnica, jakby ktoś pytał leży na dachu na boku Dołączona grafika

------------------------------------------

Zestaw:

1. Pompa Laing DDC 12V 1plus T

2. Black Water Ultimate 123 rev. 3.0

3. EK Water Blocks Multioption RES 150 rev 2.0

 

z bloków póki co jest tylko:

4. D-Tek FuZion v2.0 - Universal + D-Tek FuZion v2 Quad Core Mid Chamber Insert

A teraz doszedł AquagraFX na wspomnianym GTX280

 

Asus P5K Premium - dostepność bloków dedykowanych - 0 więc nima :P a 4 oddzielnych nie będę wsadzał...

 

2x2GB Patriot DDR2 1066Mhz - jakoś nie widzi mi się aż takie przemodelowanie, żeby na to wsadzać bloki Dołączona grafika Póki co dmucha na nie wentyl i jest czad Dołączona grafika

 

Q6600 @ 3600 i dalej nie idzie Dołączona grafika tutaj pewnie blokują go już mostek i temp sekcji na płycie...

 

A wszystko to kisi się w Thermaltake Armor Jr. Black

 

Tygon wąż R3603 - 8x11,2mm

Złączki SM8/11,2 - gwint 1/4" a gdzieniegdzie 8/10 ale to lotto Dołączona grafika

Zalane Feser ONE.

 

-------------------------------

Wczoraj zabrałem się za robotę i spuściłem wodę, wyjąłem wszystko i... zrobiłem obrzezanie Dołączona grafika

Mało, bo mało Dołączona grafika Ale na więcej nie miałem czasu.

Dzisiaj chciałbym ostatecznie wszystko zatopić.

 

Fotki Dołączona grafika

Dołączona grafika

Byłem zaskoczony, nie ilością kotów, tylko tym, ze pasta była w całkiem niezłym stanie.

Jak widać, blok do rdzenia przylegał lepiej w 2 miejscach (gdzie jak zakładam są rdzenie pod kopułką).

Ale tym bardziej zachęciło mnie do przytarcia go.

Węży nie fotografowałem, ale tu na zdjęciu widać leciutki osad, który jest zupełnie "mażący" a nie skamieniały.

Jak spuściłem cały płyn, to wyszło mi pół butli Dołączona grafika

A była przecież cała Dołączona grafika da radę to jakoś rozcieńczyć?

Czy dać sobie spokój? Mam już drugi nowy...

 

Dalej, blok na CPU po rozebraniu.

Dołączona grafika

Jak mówiłem, płyn nie był zlewany przez 4 lata.

W środku jest trochę "fusów" ale wyszły bez żadnego oporu.

 

No i lapping:

Dołączona grafika

Efekt mnie niestety nie zadowala Dołączona grafika

zwaliłem trochę akcję, bo za bardzo się z nim pieściłem.

W pewnym momencie niepotrzebnie zmieniłem listek papieru

i musiałem zacząć od nowa... Aż się skończył i efekt jest... Dołączona grafika A nigdzie nie mogłem dostać 2500 więc 2000 to był ostatni, i tylko 2 arkusze.

Nie bardzo wiedziałem jak się do tego zabrać bo jednak w necie jakoś nie trafiłem na nic łopatologicznego...

Dołączona grafika

Jakiś tam jest. Ale pewnie pastą polerską by zeszło do końca, tylko czy jest sens tworzyć sztukę dla sztuki? Pewnie nie Dołączona grafika

Jak pisałem, może zabrakło drobniejszego arkusza. Z resztą na początku tarłem w jedną stronę tylko Dołączona grafika

Dopiero później jak się skapnąłem to zacząłem obracać.

Ale to przy 1500, miałem tylko 1 (4 listki wyszły) i 2 2000 co uratowało mi życie Dołączona grafika

Następnym razem już będę mądrzejszy Dołączona grafika

 

 

Teraz prośba do bardziej obytych w temacie:

O rozmieszczenie elementów w obudowie.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Pierwsze zdjęcie przedstawia obecny stan.

Drugie, jak można zrobić z tego co jest teraz nie ruszając rezerwuaru i pompki a za razem nie kombinując z nadmiernym gimnastykowaniem węży.

Trzecie... plan teoretyczny, tylko gdzie tu wsadzić rezerwuar?

Tam gdzie namalowałem na fioletowo, tyle miejsca potrzebuje rezerwuar.

Obecnie stoi on w tym zagłębieniu od FDD i na górze opiera się o DVD. Niemalże na styk. może jest z 1 cm.

 

Nie dam rady wsadzić tam i rezerwuaru i pompki... chyba że jeden za drugim ale wtedy wężem od reza będzie ciężko zakręcić do pompki.

 

Rezerwuar wygląda tak:

Dołączona grafika

Jedyne co można zrobić innego, to uchwyty przykręcić do zdejmowanej bocznej ścianki i go uwiesić mniej więcej na wysokości pamięci RAM / mostka północnego.

Ale na górze jest belka i na karcie stoi wentylator 12cm dmuchający na RAM i mostek - ogólnie ciasnawo.

 

Czy w drugim przypadku

Dołączona grafika

Pompka nie będzie miała za ciężko przepompować tego przez te wszystkie połączenia "góra-dół, góra-dół" ?

Z bloku karty graficznej wyjścia są wyprowadzone do góry.

 

Ostatni pomysł jaki mi właśnie do głowy wpadł:

Dołączona grafika

Złączka 45 stopni wchodząca w blok GPU z pompki, potem 2 proste i 45 wychodząca z CPU do chłodziarki.

45tki obrotowe więc nie powinno być nadmiernego problemu z ułożeniem.

Takie coś chyba nie powinno mieć problemu?

 

Proszę o pomoc Dołączona grafika Chciałbym dzisiaj po południu jak wrócę z pracy to złożyć, więc liczę, że ktoś podpowie Dołączona grafika

Edytowane przez wid3l3c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni układ zdecydowanie najlepszy. Poprzedni pomysł, by z pompki szlo najpierw na CPU był kiepski, niepotrzebnie skomplikowałeś sobie całe ułożenie. Kolejność elementów nie ma znaczenia (jedyne, co ważne, to by rez był przed pompą) - temperatura wody na długości całego układu waha się o nie więcej, jak 2-3C.

 

I użyj nowego płynu, zawsze jest czystszy i mniejsza też wtedy szansa zwarcia, gdybyś przypadkiem miał wyciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...