Skocz do zawartości
majstersztyk1

Płyta główna zamiast ECS N2U400-A

Rekomendowane odpowiedzi

załączam zdjęcie, radiator włożony był tak jak tam widać, czyli dobrze, i nic nie opierało sie o napis socket 462. pytanie, paste nałożyć tylko na tą fioletową płytke na procesorze?

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zobacz czy na tych 8-miu czarnych plastikczkach masz cokolwiek opisane. Np "gnd, v+ itp"

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie podlaczenia USB to jak jest opisane, to smialo instrukcja od plyty w ruch i nie widze problemu.

Zetrzyj paste z radiatora (to miedziane u gory) i naloz tylko niewielka ilosc wielkosci ziarna ryzu na jadra procesora. Po zamontowaniu chlodzenia sprawdz czy nie chodzi za lekko. Zapinke rozumiem zapinasz na chlodzeniu (pamietam ze tam jest koszmar, mozna fajna ryse na plycie zrobic)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli USB podłączyłeś odwrotnie to wszystko co było wpięte jest już raczej martwe (ew jak miało diode zabezpieczającą to jest do wymiany)

 

GROUND jest zawsze po tej stronie gdzie jest tylko jeden pin na końcu/przedostatni (zresztą jest podane w instrukcji )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

wszystko już raczej w porządku, po dłuższej pracy przy wysokim wykorzystaniu cpu, temp. nie przekracza 44 st.

 

i mam takie pytanie: jak moge go lekko podkręcić? narazie jest 1,5 GHz , pamiętam kiedyś działał na 2,00 GHz ale bios mi sie zresetował i potem już nie mieszałem. gdybym mógł tak przynajmniej do 1,8 GHz dojść to też dobrze.

 

 

i kolejne : obok procesora mam 6 małych przełączników, i nie wiem do czego służą, wytłumaczy ktoś, to coś związanego z overlockingiem?

 

w instrukcji jest coś takiego na temat tych przełączników:

Dołączona grafika

 

teraz mam domyślnie, czyli wszystko WYŁĄCZONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki służą do ustawiania mnożnika procesora. Będą działać tylko z procesorami wyprodukowanymi przed 39 tygodniem 2003 roku.

Procesor powinien spokojnie pracować na 12,5x166MHz przy 1,6-1,65V ,jeśli ma odblokowany mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na zdjeciu wyglada mi na 2600+

 

Moze to byc Tbred

Athlon XP 2600+ 2133 MHz 256 KB 133 MHz 16x 1,65 V 68,3 W (B) AXDA2600DKV3C

Athlon XP 2600+ 2083 MHz 256 KB 166 MHz 12,5x 1,65 V 68,3 W (B) AXDA2600DKV3D

 

lub Barton

Athlon XP 2600+ 1917 MHz 512 KB 166 MHz 11,5x 1,65 V 68,3 W AXDA2600DKV4D

 

 

W sumie ustawienie bartka 11,5 x 133 daloby wlasnie 1529,5 (trzeba go przestawic na 166, a pozniej probowac moze na 200 pojdzie)

 

Zrodlo: http://pl.wikipedia....sorów_Athlon_XP

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zasilacz wporządku,

procek amd athlon 1800+

pamięc 1 gb w dwóch kościach po 512

 

Trzymałem się tego.

lub Barton

 

Tu widzę dobry trop.

Procesor ma dłuższe jądro, wygląda na Bartona / Thortona.

Na zdjęciu wydaje mi się, że widać napis 2400, podejrzewam AXDC2400DKV3C. Potwierdziłoby to sugerowane przez ciebie fsb 100MHz x 15 co da równe 1500MHz.

 

Niech autor powie dokładnie jakie to procesor, jak są ustawione przełączniki widoczne na screenie w poscie #37.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dodatkowy przelacznik od FSB po prawej stronie portow PCI niech tez sprawdzi.

Przy okazji na oryginalnym zdjeciu niech sprawdzi w powiekszeniu czy uda mu sie odczytac symbol procesora na czarnej nalepce

 

EDIT: Na zdjeciu z radiatorem i prockiem widac przelaczniki sa wszystkie na default, czyli mnoznik auto.

 

Thorton 2400+ 15x133 ustawiony na 100... (15x166 powinien pojsc, jak bedzie mial szczescie to moze 15x200, ale to chyba juz chlodzenie nie wyrobi)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thorton 2400+ 15x133 ustawiony na 100... (15x166 powinien pojsc, jak bedzie mial szczescie to moze 15x200, ale to chyba juz chlodzenie nie wyrobi)

 

15x166 to już extrim. Do 2,5GHz potrzeba z 1,8-1,9V. 15x200 całkowicie nie ma szans.

 

Odradzam polecane wyżej fsb 200MHz. Płyty na kt400 nie wspierają tego fsb, poleci PCI w górę, ubije dyski, dźwięk i nie wiadomo co jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mial nforce2 ultra 400. Bylem pewien ze kupil plytke na tym samym, nawet nie sprawdzalem

W poscie 37 na zdjeciu z instrukcji jest cos o procku z fsb200, wiec myslalem ze bezpieczne...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma odblokowany mnożnik.

 

jak to sprawdzic?

 

I dodatkowy przelacznik od FSB po prawej stronie portow PCI niech tez sprawdzi.

 

 

dodatkowy przełącznik jest ustawiony na ON.

 

Wszystkie przelączniki koło procka są na OFF.

 

NIESTETY usunąłem wszystkie zdjęcia, komputer po zakupie miał AMD Athlona 2400+ .

 

czyli jak mam ustawic te przełączniki, żeby było w miare dobrze.

z tego co pamiętam w biosie mam ustawione FSB 100mhz ( przynajmniej tak było na starej płycie).

 

ok, czyli w biosie cos zmieniac? przełączniki inaczej ustawiać?

 

sory ze po tygodniu pisze, szkola...

Edytowane przez majstersztyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sprawdzic? na podstawie daty produkcji, do odszyfrowania z numerków na procku lub poprzez zmianę mnożnika przełącznikami w rejonie cpu

 

dodatkowy przełącznik jest ustawiony na ON. Daj na OFF, fsb powinno się ustawić na 133MHz

 

Wszystkie przelączniki koło procka są na OFF. Na razie zostaw

 

W bosie nic nie zmieniaj. Jak dasz dodatkowy przełącznik na off, procesor powinien się sam ustawić odpowiednio.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...