Skocz do zawartości
Radzio1234

Podzespoły bazowe ok. 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Dołączona grafika

 

Wstęp (nieobowiązkowy):

Otóż ostatnio karta graficzna z sygnatury zaczęła sypać artefaktami podczas normalnej pracy w Windowsie, aby po pewnym czasie obraz na komputerze całkowicie zniknął. Zmiana portów DVI nie przyniosła rezultatu. Obecnie podczas uruchamiania komputera obrazu nie widać, a BIOS nie daje żadnego sygnału, bez karty prawidłowo informuje o jej braku.

 

Aby sprawdzić czy winną jest karta graficzna pożyczyłem od sąsiada jakiegoś nowego GeForca, który również nie wymaga dodatkowej wtyczki zasilającej. Komputer jak i karta uruchomiły się prawidłowo, lecz niestety nadal obrazu brak, a BIOS nie wydaje, żadnego sygnału.

 

Następnie zaniosłem swojego 8600GT do sąsiada, u którego po włączeniu komputera BIOS dawał sygnał długi po czym trzy albo cztery krótkie, a obrazu jak nie było tak nie ma. Na jego GeForce komputer pracuje prawidłowo.

 

Wygląda to tak jakby oprócz uszkodzenia karty graficznej uszkodziło się również PCI-E na płycie.. W tym przypadku wymiana płyty i karty graficznej staje się nie opłacalna, szczególnie, że już nikt na tym komputerze nie gra. Poza tym procesor radzi sobie już słabo nawet w pracy biurowej.

 

Temat główny:

Tak więc co nowego warto kupić, a przy tym bardziej energooszczędnego i cichego niż obecny PC ? (patrz sygnatura)

 

Czy warto inwestować w AMD Zacate E-350? Sądzę, że wydawanie około 550zł na zestaw AMD A6-3500 będzie zakupem zbytnio na wyrost, szczególnie, że nikt tu nie potrzebuje dużej wydajności.

 

Zastosowanie komputera to:

-zdjęcia

-pasjans (gra systemowa Dołączona grafika)

-filmy (bardzo dobrze byłoby gdyby radził sobie z dekodowaniem tych HD i to chyba jedyna rzecz do której będzie potrzebna jako taka wydajność)

-internet (aby najnowsza przeglądarka przy włączonym antywirusie nie zamulała tak jak na obecnym konfigu, szczególnie przy stronach obładowanych flashem)

 

Co będzie lepsze? AMD Zacate E-350 + 2GB czy standard intela G540 + Gigabyte B75M-D3V + 2GB ?

 

Dysk, zasilacz, obudowa i napęd zostaje, nie ma nic na IDE, więc z tym nie będzie problemu.

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Skoro zdecydowanie Celeron niech i tak się stanie. Podobno są jakieś problemy w zastosowaniach multimedialnych na integrze? Tylko integra będzie używana.

 

Którą płytę główną warto wybrać? Wymagania: stabilne działanie, trwałość i USB 3.0 chociaż na tylnym panelu. Żadnego OC.

-MSI B75MA-P45

-Gigabyte B75M-D3V

-ASRock H61M/U3S3

 

czy może jakąś inną?

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H61 różni się od nowego B75, tylko tym, że SATA 3 i USB 3.0 obsługują zewnętrzne układy czy ma jakieś inne wady? Czy Celek będzie dobrze sobie radził na Windowsie XP 32bit?

 

Myślę, że nie ma co kupować przyszłościowej płyty głównej, bo i tak wejdą nowe podstawki i trzeba będzie zmieniać komplet, więc H61 wydaje się być korzystniejszy.

 

EDIT:

 

Zauważyłem, że płyty na H61 są znacznie tańsze niż te nowsze, także czy warto inwestować np. w Asus P8H61-M LX2/SI ??

 

Co polecacie na H61? Byłoby dobrze jeśli posiadałaby slot PCI, żeby zamontować Audigy i USB 3.0, ale jeśli miałoby znacznie zawyżyć to cenę to USB 3.0 być nie musi

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...