Skocz do zawartości
enk1du

Karta graficzna do płyty z PCI 2.0 x16

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie taką kartę:

 

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5670 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

 

Reszta mojego PC wygląda następująco:

  • Płyta główna: MSI 870-C45 /AMD870/
  • Zasilacz: Fortron FSP400-60APN 400W
  • Pamięć RAM: GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9
  • Procesor: AMD Athlon II X3 445 /3.1GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/
Chcę kupić sobie nową grafikę, żeby Wiesiek 2 mniej przycinał na 1920 x 1080. Zastanawiają mnie dwie karty z przedziału do 400 zł wzięte z tego forum, czyli HD 6770, HD 7750

 

Zastanawia mnie którą wybrać tak żeby nie przepłacić, bo płyta ta obsługuje tylko PCI 2.0 x16 (zgodne ze specyfikacją PCI Express Bus v2.0), a jednocześnie odczuć jakąś różnicę. Proszę o jakieś porady w tym względzie, bo nie wiem czy celuję w dobre karty graficzne.

 

Z dodatkowych potrzeb to najlepiej jakby miała ciche i bardzo wydajne chłodzenie jak poprzedniczka.

 

Mogą być też propozycje kart od Nvidii - nie jestem rasistą Dołączona grafika Nawet byłoby lepiej, bo mają lepsze sterowniki na Linuksie.

Edytowane przez enk1du

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski jestem w OC :/ nigdy się w to nie bawiłem, ale wiem, że trzeba mieć do tego chyba jakieś dodatkowe chłodzenie, ale za bardzo mnie nie stać w tej chwili na to :/

Edytowane przez enk1du

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oc to podwyzszanie zegarow.

Dokladnie chodzi mi o odblokowanie ukrytych (moze sprawnych) rdzeni w procesorze

 

Unlock CPU Core

 

Technologia MSI Unlock CPU Core daje możliwość odblokowania ukrytych rdzeni procesora przez wybranie kilku opcji BIOSu. Przez odblokowanie procesora Phenom II X2 otrzymujemy procesor Phenom II X4, co daje skok wydajności o 104%! Ponadto MSI daje Ci sposobność, by zmodyfikować Phenom II X4 960T do poziomu 6-rdzeniowego procesora, używając jedynie ustawień BIOSu. W procesie odblokowywania ukrytych rdzeni MSI nie używa żadnych dodatkowych chipów, a jedynie rozwiniętych przez swoich inżynierów funkcji BIOSu, które z łatwością są aktualizowane wraz z nowymi wersjami BIOSu. Dla jeszcze łatwiejszego dostępu do całej funkcjonalności tej opcji, MSI umożliwia powyższe modyfikacje z poziomu systemu operacyjnego Window, bez potrzeby wchodzenia w BIOS.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jeśli to nie podgrzewa badzo bebechów to zaktualizuję bios i pogmeram. Dzięki za pomysł.

 

Wracając do meritum. Ten Radek wymaga 450W, a ja mam tylko 400W zasilacz, poza tym nie mam monitora z DVI i narazie nie będę mieć. A boję się też strat wywołanych korzystania z przejściówki, bo to dalej jest tylko sygnał analogowy. Poza tym nie wykorzystam chyba w pełni tej karty bo moja płyta główna ma PCI 2.0... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 7770 to bralbym juz 6870, ale chyba obecnie ma zly stotsunek ceny do wydajnosci.

Powyzej to juz niema sensu do athlona nic pakowac, bo karta nie rozwinie skrzydel.

Jakby to byl phenom, to moznaby sie skusic na 7850, dlatego miedzy innymi podpowiedzialem zebys sprobowal unlock cpu

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz ma wtyczkę 6pin pci-e do zasilania kart graficznych?

 

Ze specyfikacji na tej stronie wynika, że nie

http://www.comp4you.eu/zasilacze/zasilacz-fortron-fsp400-60apn-400w-aktywne-pfc-bulk-fsp400-60apn(80)/p-c7315084

 

 

adamlop. 7770 jest wg mnie za drogi jak tak niewielki skok jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...