Skocz do zawartości
Mardok

Define XL USB 3.0 Black Pearl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co, dziób otwarty z wrażenia. Dołączona grafika

 

Aha dobrze wiedzieć, chyba nie nadążam już za tymi emotkami Dołączona grafika Póki co zdjęcie samej karty graficznej (dzisiejsza zabawa) gdyż reszta będzie trochę przeprojektowana ale jak to Angela ma w zwyczaju ponownie nie dostałem paczki na czas i wszystko się przedłuża :/

 

EDIT:

 

A to już Radosław na swym miejscu :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super oklejenie i właściwie czekałem na wiadomość czy LC cz zostajesz przy AC graty bo fajnie wygląda :) (choć może fakt dużo tego carbonu ) a może na carbonie jakiś napisik np. Twój Nick ? i drugie pytanie wykorzystasz obie chłodnice :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złączek skręcanych fesera nie polecam. Nie mają choinki wewnątrz, przez co ciężko się nakłada wąż (tak przynajmniej jest z moimi 13/10). Może spróbuj też zastosować przezroczyste węże i których z nowych płynów mayhemsa, np pastel white albo aurora supernova (wiem, drogie jak cholera, ale cytując z pewnego komiksu: "jak to g*** godnie wygląda" Dołączona grafika).

 

No i polecam wziąć inny blok. Sam miałem HK i problem jest taki, że nie dostajesz do niego żadnych akcesoriów, łącznie z backplate'em. A na dodatek zapinka jest tylko pod jeden rozstaw otworów - jak będziesz w przyszłości zmieniał platformę, to zostaniesz z blokiem, który nie tak łatwo sprzedać, w końcu niewielu bawi się w wc.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super oklejenie i właściwie czekałem na wiadomość czy LC cz zostajesz przy AC graty bo fajnie wygląda Dołączona grafika (choć może fakt dużo tego carbonu ) a może na carbonie jakiś napisik np. Twój Nick ? i drugie pytanie wykorzystasz obie chłodnice Dołączona grafika ?

 

Długo się zastanawiałem i jednak skończyło się ponownie na LC Dołączona grafika Natomiast co do carbonu to zobaczymy jak LC zamontuję czy dalej będzie się wydawało "dużo" tak czy inaczej nie planuję nic więcej obklejać. Nicku nie planuję nigdzie umieszczać natomiast co do chłodnic będzie tylko jedna, padło na 3x120 wewnątrz obudowy nad mobo.

 

Złączek skręcanych fesera nie polecam. Nie mają choinki wewnątrz, przez co ciężko się nakłada wąż (tak przynajmniej jest z moimi 13/10). Może spróbuj też zastosować przezroczyste węże i których z nowych płynów mayhemsa, np pastel white albo aurora supernova (wiem, drogie jak cholera, ale cytując z pewnego komiksu: "jak to g*** godnie wygląda" Dołączona grafika).

 

No i polecam wziąć inny blok. Sam miałem HK i problem jest taki, że nie dostajesz do niego żadnych akcesoriów, łącznie z backplate'em. A na dodatek zapinka jest tylko pod jeden rozstaw otworów - jak będziesz w przyszłości zmieniał platformę, to zostaniesz z blokiem, który nie tak łatwo sprzedać, w końcu niewielu bawi się w wc.

 

Złączki miały być od EK ale nie mają 10/16 stąd Feser. Płyn planuję przeźroczysty a wąż biały bo plastik nie gubi koloru z czasem Dołączona grafika Natomiast co do bloku ja go już mam z poprzedniej platformy LGA1366 i planowałem dokupi jedynie zapinkę pod LGA1155 za około 50zł. Choć im bardziej na to patrzę tym bardziej myślę o nowym bloku, ale to spokojnie to nie sprint to maraton Dołączona grafika

 

Na koniec dodam iż grill na chłodnicę się już zmienił i będzie to:

 

Phobya grill 3x120 Stripes stainless steel black

Dołączona grafika

Widziałem go "na żywo" i prezentuje się bardzo przyjemnie Dołączona grafika

 

A skręcić wszystko planuję na fajnych imbusowych śrubkach:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było że nic się nie dzieje to napiszę co się dzieje Dołączona grafika A więc przyszłą do mnie pierwsza (i druga mała) paczka z gadgetami:

 

Dołączona grafika

 

Stan je był opłakany ... Na szczęście wszystko całe i bez uszkodzeń ... Co nie zmienia faktu że się nieźle poirytowałem jak to zobaczyłem ...

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowo lekkim modyfikacją uległ projekt, który teraz prezentuje się następująco:

 

Dołączona grafika

 

Na ten weekend zaplanowane:

 

- Zamontować wszystkie zaplanowane Corsair AF140.

- Przygotować instalację elektryczną pod Corsair SP120.

- Zakończyć prace nad zatoką 5,25" (w końcu zaślepki przyszły).

- Zmienić oplot kabli Power/Reset/PWLED na biały.

- Dodać oplot na przedłużacze do wentylatorów.

- Roznitować top obudowy i przygotować na wysyłkę do wycinania laserem pod grilla z projektu.

 

Do rozpatrzenia:

 

- Zmiana wszystkich złączek na BP - trochę drogo ale jakość kosztuje.

- Kwestia pompki i rezerwuaru pozostaje otwarta.

- Kwestia bloku - malować obecny czy inwestować w nowy.

- Po powrocie topu obudowy nitować czy skręcać na śrubki imbusowe.

 

i to było by na tyle, stay frosty Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za blisko z flashem bo kolor foli jaki dziwny wyszedł ale przynajmniej widać co miałem na myśli, zatoka 5,25" w końcu skończona Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zmieniłem też oploty dla Power/Reset/PWLed na biały ale zdjęcia dla 3 kabli robić nie będę Dołączona grafika Tyle na dzisiaj reszta jutro bo mam dzień wolny i mogę walczyć Dołączona grafika

 

EDIT 21.09.2012:

 

Elektryka: oplecione wszystko co się dało i poukładane na nowo, teraz już nie widać żadnego kabla póki nie zdejmie się tylnego boku. Widoczne 3 złączki na wentylatory są dla wentylatorów na chłodnicy.

 

Dołączona grafika

 

Power/Reset/PWLed: niby zrobione już wczoraj ale dziś poprawiałem wtyczkę na PWLed bo jak się okazało termoskurczka pękła - za bardzo ją naciągnąłem.

 

Dołączona grafika

 

Zatoka 5,25": dziś dotarły do mnie wszystkie śrubki i w końcu mogłem poskręcać a nie tylko przyłożyć jak na zdjęciu wyżej :)

 

Dołączona grafika

 

Śrubki: jak widać top budy już roznitowany i nawet wysłany na cięcia laserem, nie planuję go nitować tylko poskręcać fajnymi śrubkami, to tak na przyszłość jak by zaś coś planował zmieniać :)

 

Dołączona grafika

 

A teraz mój obecny full professional top do budy :P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zmian w projekcie Dołączona grafika

 

1. Zapadła decyzja co do zastosowanych elementów LC (poza samym blokiem na CPU to dalej kwestia otwarta):

 

Dołączona grafika

 

- Postanowiłem pójść na kompromis między jakością a ceną (w kwestii złączek). Mianowicie na widocznych elementach (póki co sam blok CPU) wyląduje BP a na schowanych Feser.

- Zastosowana pompka to DCP 2.2 wraz z zintegrowanym rezerwuarem od EK (zadecydowały rozmiary).

 

2. Zmiany w rozmieszczeniu kabli zasilających dla GPU - z myślą już o nowej karcie graficznej będzie to EVGA GTX670:

 

Dołączona grafika

 

3. Na sam koniec - upolowałem nowy grill na moją chłodnicę - moim zdaniem zdecydowanie ładniejszy:

 

Dołączona grafika

 

Jak ktoś jest zainteresowany kupnem mojego poprzedniego (z projektu) to tanio oddam mówka sztuka nigdy nie używana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica 3x120 będzie, stąd top na cięcie poszedł?

 

Ogólnie fajny projekt, kolorystycznie mi się bardzo podoba. Choć mój okres na modyfikacje i grzebanie już dawno minął, to zawsze fajnie sobie popatrzeć na ciekawe wynalazki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica 3x120 będzie, stąd top na cięcie poszedł?

 

Ogólnie fajny projekt, kolorystycznie mi się bardzo podoba. Choć mój okres na modyfikacje i grzebanie już dawno minął, to zawsze fajnie sobie popatrzeć na ciekawe wynalazki. Dołączona grafika

 

Tak 3x120 bo 3x140 wejdzie do środka ale wentylatory już nie, a szpecić XL dając wentylatory na dach to nie bardzo chciałem - 3x120 wchodzi na styk z wentylatorami do środka jedyna rzecz na zewnątrz to grill dlatego też tak się z nim "cackam" Dołączona grafika Ja też myślałem że mam to już za sobą ale cóż kupiłem XL potem kawałek folii i cholera się zaczęło Dołączona grafika

 

PS: w sprawie grilla jest to w połowie BP gdyż siatki i mocowania są oryginalne z BP a jedynie aluminium 2mm anodyzowane na czarno zostało wycięte w PL zgodnie z wymiarami BP, wygląda jak oryginał (tylko bez logo) i co najważniejsze 3x tańsze :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" z myślą już o nowej karcie graficznej będzie to EVGA GTX670" Za ile sprzedasz starą?

 

Jeszcze się nie zastanawiałem nad ceną bo planuję sprzedawać dopiero po 10tym przyszłego miesiąca (czytaj wypłata :P) ale jak jesteś zainteresowany możemy się dogadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie modyfikacja jest świetna, poza jednym mankamentem - nie lubię dużych obudów :P Jakby to wszystko było w Define Mini - wniebowzięty bym był. Kolorystka idealna, covery są starannie wykonane, ogólnie cud, miód, etc. Nawet sygnaturkę masz utrzymaną w tej stylistyce ;P Powodzenia w dalszej pracy, śledzę na bieżąco!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie modyfikacja jest świetna, poza jednym mankamentem - nie lubię dużych obudów Dołączona grafika Jakby to wszystko było w Define Mini - wniebowzięty bym był. Kolorystka idealna, covery są starannie wykonane, ogólnie cud, miód, etc. Nawet sygnaturkę masz utrzymaną w tej stylistyce ;P Powodzenia w dalszej pracy, śledzę na bieżąco!

 

Dzięki :) Niestety mniejsza obudowa nie miała by u mnie racji bytu - same dyski z zasilaczem to cała piwnica zajęta i to na styk się zmieściło (oj nieźle tam jest upchane). Sygnaturka nie była zamierzona :P Póki co siedzę i morduję się nad kablami:

 

Przed:

 

Dołączona grafika

 

Po:

 

Dołączona grafika

 

I tak 12 razy! Kurde już mnie łapy bolą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak 12 razy! Kurde już mnie łapy bolą Dołączona grafika

 

Chcesz być ładny (.. hmm.. raczej mieć ładną budę ;) ) to cierp :P

 

Osobiście bardzo mnie interesuje top jak będzie wycięty.. kiedy góra ma wrócić do montarzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz być ładny (.. hmm.. raczej mieć ładną budę Dołączona grafika ) to cierp Dołączona grafika

 

Osobiście bardzo mnie interesuje top jak będzie wycięty.. kiedy góra ma wrócić do montarzu?

 

Heh żeby było lepiej nie podobają mi się białe wtyczki tak więc zamówiłem czarne oraz szerszą rurkę termokurczliwą aby złapać wtyczkę i oplot razem tak więc zabawa z kablami jeszcze potrwa :P

 

Top dopiero dzisiaj powinien dotrzeć na miejsce cięcia, osoba która będzie mi to wycinać powiedziała że się postara aby wrócił do mnie gotowy do piątku (czas na większe majsterkowanie mam tylko na weekendy), tak więc dopiero piątek/sobota będę mógł pokazać komplet czyli chłodnica + top + i może nawet grill :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie Mardok :) projekt widzie ze zapowiada się bardzo Ciekawie odnośnie nawet detali :) wiec chyba warto trochę pocierpieć dobra decyzja ze zmiana na czarne będzie lepiej wyglądać :) czekam na finalny projekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie Mardok Dołączona grafika projekt widzie ze zapowiada się bardzo Ciekawie odnośnie nawet detali Dołączona grafika wiec chyba warto trochę pocierpieć dobra decyzja ze zmiana na czarne będzie lepiej wyglądać Dołączona grafika czekam na finalny projekt Dołączona grafika

 

Po pierwszym kablu jestem całkiem zadowolony, jeszcze tylko 11 Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pierwsze podejście:

 

Dołączona grafika

 

Przepraszam za jakość zdjęć ale baterie w aparacie się rozłądowały i musiałem użyć telefonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz Kabel wygląda pro Dołączona grafika graty zacięcia do kablowania Dołączona grafika

 

Dzięki ale zacięcie tu jest bardziej niż potrzebne :) Aby tylko pokazać ile tu jest roboty zdjęcie (baterie do aparatu się trochę podładowały) jednego małego elementu:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna modyfikacja, podoba mi się Twój minimalizm. Dołączona grafika Szkoda, ze jak ja ją kupowałem, to jeszcze nie miała wyjść USB 3.0. Dołączona grafika

 

Dzięki ! :) Natomiast co do funkcji USB to ja akurat w ogóle z nich nie korzystam, są zwinięte tak aby kabli nie było widać zaraz pod topem obudowy, kabel audio całkiem wyciągnąłem z obudowy a USB został aby nie było dziury :)

 

A oplatanie właśnie zakończyłem, nawet dorwałem czarną wtyczkę FDD :) Pozostało to jeszcze ułożyć ładnie ale na to już dziś nie mam siły:

 

Dołączona grafika

 

* Jedynie nie opleciony kabel to od wentylatora którego tu w ogóle nie będzie jak tylko przyjdzie paczka z wentylatorami 120mm (prawdopodobnie jutro max pojutrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GEEEZ! Like like like like... Te czarne kable kopią zad!

 

Dzięki bo człowiek się nieźle przy tym namordował Dołączona grafika

 

Plan na dzisiaj jest następujący:

 

- przygotować zasilanie dla pompki

- uporządkować świeżo oplecione kable

- wymienić 2 wtyczki molex na czarne

- jak dotrą przymocować 3 wentylatory SP120 do chłodnicy za pomocą śrubek imbusowych (to będzie zabawa bo są z nakrętkami i imbusami - a nie tradycyjne wkręty)

- wymienić przedni wentylator 120mm na AF120

 

Po wykonaniu tego pozostanie tylko poczekać na wycięty top i grilla Dołączona grafika

 

EDIT:

 

No kurcze tym razem Allegro mnie zaskoczyło :D Cały zestaw z projektu za jednym zamachem, czyli nowy zakup: Allegro

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dotarła dzisiejsza paczka z ostatnią kolekcją wentylatorów Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zgodnie z projektem SP120 lądują na chłodnicy a AF120 zaraz za kontrolerem obrotów (ten jedyny nie opleciony kabel na foto powyżej), dla nie znających wentylatorów Corsair: mają one wymienne kolorowe obwódki czerwony/niebieski/biały u mnie wszystkie AF140/AF120/SP120 będą miały zamontowaną białą obwódkę Dołączona grafika

 

EDIT:

 

I kolejne gotowe klocki do zamontowywania :) Przedni AF120 dorobił się oplotu:

 

Dołączona grafika

 

A tak prezentuje się chłodnica z 3x SP120 :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, chłodnica z tymi wentylami miażdży! Jeszcze białe śrubki montażowe bym dał. Dołączona grafika

 

Wentylatory przykręcone są na czarnych imbusach - nie widać ich za bardzo przez te szare gumki antywibracyjne ale są bo się z nimi godzinę mordowałem Dołączona grafika Białe śrubki będą raczej ciężkie do zdobycia więc trzeba by było malować - zobaczymy Dołączona grafika Póki co zakres prac wyglądam niej więcej tak:

 

Z drobnych prac pozostało mi jeszcze:

 

- Poprowadzić osobne zasilanie do pompki.

- Zainstalować AF120 w zatoce 5,25".

- Uporządkować kable w zatoce 5,25".

- Wymienić dwa molexy na czarne.

- Opleść kable na 3x SP120.

 

Z większych prac (czekam na paczki):

 

- Montaż chłodnicy do topu oraz topu do obudowy.

- Montaż i ułożenie pompki z rezerwuarem.

 

Elementy do rozpatrzenia:

 

- Blok wodny na CPU: w zasadzie są dwie opcje, kupno nowego najlepiej czarnego choćby EK-Supremacy (chyba że są inne - lepsze propozycje) albo użycie moje HK3.0 tylko on jest pod LGA1366 tak więc trzeba by było dokupić zapinkę pod LGA1155 - i pewnie go pomalować (ale jak ?).

- Złączki: na pewno BP na sam blok ale czy jest sens kupować BP na chłodnicę i pompkę z rezerwuarem skoro wszystko ma być w zatoce 5,25" - tam może coś tańszego np. Feser spełnia wymogi 10/16 G1/4".

- RAM: no cóż mój ram jest czerwony Dołączona grafika Myślałem czy nie użyć Corsair Dominator GT Airflow w formie covera.

 

To na razie tyle Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Mała ankieta, jak bym zmieniał blok to mam dwóch kandydatów i jak zwykle dylemat który lepszy Dołączona grafika

 

Koolance 370SI

Dołączona grafika

 

MIPS IceForce HF

Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Chłodnica właśnie opleciona, idzie mi to całe oplatanie coraz lepiej :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły nowe klocki Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niestety mimo obietnicy "postaram się" top wraz z grillem nie dotarł do mnie jeszcze Dołączona grafika Co za tym idzie jedynie na ten weekend będę mógł powalczyć to z okablowaniem oraz mocowaniem pompki. Złączki na zdjęciu były wraz z pompką i nie są docelowe. To na razie tyle Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Po ponad 2 godzinnej walce z kablami, pompkami i matami wygłuszającymi w końcu udało mi się wepchać wszystko do zatoki 5,25" tak aby zostało jeszcze miejsce na węże. Odrobiny kurzu musicie wybaczyć nie jest to efekt finalny Dołączona grafika Jedno kolanko 90stC niestety będzie wymagane ale poza tym może być Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EDIT 29-09-2012:

 

Top obudowy jeszcze nie przyszedł tak więc zajmuje się drobnymi pracami wykończeniowymi, jak zmiana wtyczek z niebieskich/białych a czarne (cholera wie czemu BQ dał akurat niebieski molex a reszta czarna).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Osobne zasilanie dla pompki i w ogóle upychanie kabli tak aby nie było ich widać Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na koniec dwa zdjęci aby zobrazować jak mało miejsca pozostało w zatoce 5,25" a niema jeszcze ani chłodnicy ani węży, pewnie bez suszarki i "modelowania węży" się nie obejdzie ale mam już w tym wprawę Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Podsumowując czekam na wycięty top z grillem które mają przyjść razem, wtedy poskręcam obudowę i będzie już widać mniej więcej do czego zmierzam.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...