Skocz do zawartości
Zieelo

Monitor nie reaguje po włączeniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Komputer, który złożyłem sobie około roku temu (za pośrednictwem tej stronki, więc problem [ciach!]ianych podzespołów raczej eliminuję Dołączona grafika ) przestał działać po przeniesieniu go do innego pokoju i podłączeniu do innego gniazda zasilania - tzn sam PC startuje, ale monitor pozostaje w trybie czuwania, kompletnie nie reagując.

Rzeczy, które już zrobiłem:

- Szukałem spuchniętych kondensatorów (nie znalazłem)

- Zresetowałem BIOS (przez wyjęcie bateryjki na kilka minut - moja płyta główna albo nie ma do tego switcha, albo ja jestem debil i nie umiem znaleźć)

- Kombinowałem z RAMem (próbowałem odpalić z 1 kością, potem zamieniłem miejscami - bez efektu)

- Sprawdziłem monitor, po podłączeniu do laptopa/przejściu w tryb TV działa bez zarzutu.

 

Problem polega na tym, że nie mam PC Speakera (wyjąłem bo był mi niepotrzebny i komuś oddałem. Chyba) i nie mogę stwierdzić, czy komputer "pika" na starcie.

Mój pc: http://www.purepc.pl...n_2011?page=0,5 (różnica jedynie w RAMie - dopłaciłem kilka złotych i wymieniłem na 2x2gb)

 

Jestem laikiem którego jedynymi umiejętnościami w kwestii naprawy komputerów jest używanie google, dlatego liczę na wyrozumiałość i Waszą pomoc.

Edytowane przez Zieelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się kiedyś z sytuacją, że monitor przestał startować na złączu DVI... Po podłączeniu D-sub wszystko działało prawidłowo. Rozwiązaniem było podłączenie DVI i D-sub do monitora, a następnie wyłączenie pulpitu z D-sub w systemie, dzięki temu obraz na DVI był odbierany poprawnie. Po zmianie karty graficznej problem ustąpił. Czasami usterki są strasznie nietypowe i ciężko doradzić jakiekolwiek rozwiązanie ;).

 

Musisz przetestować wszystkie elementy komputera i odszukać winowajce, najpierw podłącz PC pod inny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny clear cmos masz na "dole płyty", pomiędzy SYS_FAN1 a F_USB2 (niebieskim).

 

Jeśli nie masz k. graficznej na podmianę, głośniczek systemowy to podstawa. Pozwala sprawdzić czy komp sygnalizuje coś z kartą i czy sygnalizuje brak k. graficznej.

 

Na początek spróbuj wyjąć k. graficzną i włożyć ponownie, pilnując aby dobrze weszła w slot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość martusia1983

Piny clear cmos masz na "dole płyty", pomiędzy SYS_FAN1 a F_USB2 (niebieskim).

 

Jeśli nie masz k. graficznej na podmianę, głośniczek systemowy to podstawa. Pozwala sprawdzić czy komp sygnalizuje coś z kartą i czy sygnalizuje brak k. graficznej.

 

Na początek spróbuj wyjąć k. graficzną i włożyć ponownie, pilnując aby dobrze weszła w slot.

 

Ja dokładnie miała taki sam przypadek. Odkręciłam komputer, powyciągałam wszystkie bebechy, wyczyściłam i złożyłam do kupy....zadziałało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...