Skocz do zawartości
Michal_krakow

Update karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje zakup gigabyte geforce gtx560 TI. Problem polega na przestażałej płycie głównej - Gigabyte GA-M55S-S3 ma ona złącze PCI-E x16 a gtx chodzi na PCI-E 2.0 x16 czy to będzie kompatybilne? jeżeli tak to czy ograniczy w jakiś sposób możliwości karty graficznej?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://elektrosam.pl...-komputery.html

To cena przed obnizkami ktore powinny wejsc lada dzien.

Nie powiedzialem ze jest slaby. Gniazdo bedzie pasowac, nie wiem natomiast jak chipset nforce na Twojej plycie

 

Pomijam fakt, ze procek am3 na plycie am2, co pozwoliloby tanim kosztem przeskoczyc na ddr3(tansze od ddr2).

PS. Pochwal sie zasilaczem, bo moze od niego wypadaloby zaczac (nie chwalisz sie w sygnaturce, to podejrzewam ze tyka)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor wymieniałem stosunkowo niedawno. Zasilacz do grafiki na tym poziomie na pewno do wymiany, obecnie - 400w chieftec. A więc co proponujesz bo ten radeon za cenę 679,52 PLN (cena przed obniżką) jest dość atrakcyjny, tylko czy jest opłacalne modernizacja takiego jeszcze sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowlabym zakup uzywanej plyty na AM3 z chipsetem AMD. Zmiane ddr2 na ddr3 (powinno wyjsc gratis).

Do tego 7850. A odnosnie tego chiefteca 400w to napisz dokladny model, 7850 bierze mniej niz 560ti

 

Opcja2:

Przy budzecie 1000zl bralbym:

http://www.ceneo.pl/...9659;0280-0.htm (wchodz w sklepy, niekiedy na ceneo jest nieaktualna cena, np w net-s tez kosztuje 813zl)

I za reszte zasilke. Nawet nie patrz na tego vertexa przy takim rozjasnieniu sprawy Dołączona grafika (PS. nie pisz na PW, temat moze posluzy jeszcze komus kto planuje podobna rozbudowe)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowlabym zakup uzywanej plyty na AM3 z chipsetem AMD. Zmiane ddr2 na ddr3 (powinno wyjsc gratis).

Do tego 7850. A odnosnie tego chiefteca 400w to napisz dokladny model, 7850 bierze mniej niz 560ti

 

Opcja2:

Przy budzecie 1000zl bralbym:

http://www.ceneo.pl/...9659;0280-0.htm (wchodz w sklepy, niekiedy na ceneo jest nieaktualna cena, np w net-s tez kosztuje 813zl)

I za reszte zasilke. Nawet nie patrz na tego vertexa przy takim rozjasnieniu sprawy Dołączona grafika (PS. nie pisz na PW, temat moze posluzy jeszcze komus kto planuje podobna rozbudowe)

 

 

Co do pierwszej opcji to pod względem wydajności zmienia się jedynie pamięć (bez grafiki oczywiście) z DDR2 na DDR3 a czy to aż tak bardzo poprawia osiągi?

 

A ta karta vertexa to gorszej jakości i o gorszych osiagach jak np gigabyte?

 

Jedno podstawowe pytanie czy w przypadku kupna samej karty + zasilacz bedzie to działać ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ddr2 na ddr3 nie poprawi Ci osiagow, ale bedziesz mial juz pamieci pod przyszla platforme (wspomniales mi o Intelu).

Ja to bym od razu wystawil to co masz na sprzedaz (na czesci oczywiscie).

Zastanawiam sie tylko czy ten Twoj 400w chieftec przypadkiem nie pociagnie bez problemu

g540+b75+4gb ddr3+7850...

 

Jesli o 7850 chodzi to miedzy vertex a gigabyte bedzie roznica w glosnosci i wydajnosci chlodzenia, ale obie beda dzialac ok.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup gigabyte geforce gtx560 TI.

 

 

biorąc pod uwage współczynnik cena/wydajnośc , pobór prądu , podkręcalność , to HD7850 jest lepszym wyborem:

 

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 7850 (11200-07-20G) 2GB DDR5/256bit PCI-E BOX / 839 zł

 

MSI Radeon HD7850 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express (ver. OC) / 749 zł

Grafika PCIex SAPPHIRE HD 7850 1024 MB DDR5, 256 bit / 760 zł

SAPPHIRE RADEON HD7850 1024MB DDR5/256B / 734 zł

VERTEX AMD RADEON HD7850 1024MB DDR5/256BIT (1000/4900) / 708 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc co do karty graficznej to już mnie przekonaliście do HD7850, natomiast kwestia otwarta jest co do reszty komputera, czy dokładać do tego a może kupić juz nową płytę itp. Wiadomo zmiana więcej podzespołów większe koszta. Zasilacz to jak się okazało Mode Com (wczesniejsze posty pisałem z pracy i byłem przekonany że to chieftec) Model MC-400ATX 2.0PFC a więc myśle że padlina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...