Skocz do zawartości
ashraider

Asus 7970 DirectCuII problem z regulacją napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to moja pierwsza wizyta na forum, więc mam nadzieję, że zakładam temat w odpowiednim miejscu.

 

Mam następujący problem, mam radeona 7970 od asusa w z ich autorskim chłodzeniem DirectCuII, producent na stronie z produktem informuje, że istnieje możliwość regulacji napięć. Na początku zainstalowałem sterowniki ze strony AMD i ani za pomocą AMD overdrive ani programem asusa GPU Tweak nie mogłem regulawać napięć a maxymalne ustawienia dla rdzenia Gpu wynosiło 1125Mhz, tą wartośc osiągam bez problemu. Ale karta trochę mnie kosztowała i na różnych portalach z testami, widzę, że autorzy recenzji osiągają dużo większe wyniki własnie, ja nawet nie mogę podnioeść do większych wartości suwak maxymalnie w prawo i jest 1125mhz . Wyczyściłem, więc stery od AMD i zaistalowałem te ze strony asusa, to również nie przyniosło pożądanych efektów. Zwracam się, więc o pomoc, dodam, że po wybraniu w ustawnieniach Asus GPU tweak opcji umożliwiającej regulacje napięc, nic się nie zmienia.

 

Mój PC:

CPU: AMD Phenom II x6 1090t 4ghz

Płyta:Asus M4A89GTD-PRO/USB3

PAM: Patriot 8gb 1600mhz

PSU: Corsair ax650w

 

Dziękuje za pomoc. Załączyłem zrzut ekranowy, może bardziej wyjaśni mój problem.

post-193112-0-78482500-1345812578_thumb.png

Edytowane przez ashraider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyj Sapphire TRIXX i tym podkręcaj.

Do zmiany napięcia musisz wgrać bios unlock, ale nie ma sensu na stock dojedziesz 1160+ a kolejne zwiększenie Vgpu to dla benchmarków jedynie chyba że lubisz mieć gorąco w budzie i głośny komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...