Skocz do zawartości
Niepewny33

i5 3570K czy może Xeon e3 1230 v2?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zastanawiałem się nad zmianą całego komputera, gdyż mój ma już 5 lat i nie robiłem żadnych „ulepszeń”. Zastosowaniem komputera będą przede wszystkim gry. Jak dotąd mój nowy zestaw wyglądał tak:

Procesor: i5 3570K

Karta Graficzna: MSI R7870 Twin Frozr 2GD5/OC

Płyta główna: MSI Z77A-G43

Ram: DDR3 HyperX blu 8GB (4*2)/1600 CL9

Zasilacz: OCZ ZS 650W

Dysk twardy: Seagate Barracuda ST1000DM003

Obudowa: Zalman z9 u3

Nad coolerem jeszcze się zastanawiałem między Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 a Scythe Yasya.

Są w podobnej cenie, podobnej wysokości, więc powinny się spokojnie zmieścić w Zalmanie, dla którego, jak czytałem, max dla coolera wynosi 165 mm. Byłem już prawie pewny, ale pojawiły mi się dość ciekawe propozycje. AMD wprowadza kolejne obniżki i zapewne jak poczekam kilka dni w podobnej cenie będę mógł dostać Radeona 7950, więc z kartą graficzną się na razie wstrzymam. Zastanawiałem się także nad kupnem Ram-u w jednej kości i byłaby to: Kingston HyperX blu 8GB/1600 CL10. Różnicy między CL9, a CL10 pewnie nawet nie zauważę, ale jako, że płyta główna ma max 32 GB Ram-u, więc wersja w jednej kości byłaby bardziej przyszłościowa. Przeboleję dual-channel. Mój główny problem dotyczy procesora. Zatrzymałem się przy: Xeon e3 1230 v2

(dokładniejsze informacje: http://www.cpu-world.com/CPUs/Xeon/Intel-Xeon%20E3-1230%20v2.html )

Oba procesory są w podobnej cenie, więc cena nie jest tu decydującym czynnikiem. Xeon jest procesorem serwerowym, ale z tego co czytałem sporo osób używa ich jako procesory deskopowe. Nie specjalnie (jak na razie) jestem zainteresowany OC, więc zablokowany, czy odblokowany mnożnik nie ma dla mnie większego znaczenia. Xeon ma HT, 8 wątków, 8 MB na L3, a nie 6 jak i5. Nie ma zintegrowanej grafiki, ale jest ona chyba zupełnie zbędna, gdyż i tak kupuję kartę graficzną. Płyta główna jest kompatybilna z Xeonem (http://pl.msi.com/product/mb/Z77A-G43.html#/?div=CPUSupport). Słyszałem (w dużym skrócie zrozumiałem z tego), że niektóre Xeony mogą mieć problemy z obsługą instrukcji graficznych (?). Zacząłem więc czytać o nich w Internecie, ale nie znalazłem nic na ten temat, więc zastanawiam się teraz, czy będzie on dobrym procesorem w moim zestawie, czy będzie on w pełni wykorzystywał możliwości pozostałych podzespołów i czy nie będzie „stwarzał problemów” z resztą mojego zestawu podczas użytkowania.

Edytowane przez Niepewny33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...