Skocz do zawartości
david911

Energooszczędny i Tani zestaw do filmów Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy! a tak kompletnie z innej beczki - gdybym przy obecnej konfiguracji przesiadł się na nowszego windowsa (powiedzmy 7), to jak będzie wyglądać DXVA? Czy akceleracja sprzętowa dla filmów będzie dostępna dla każdego pliku? Jak z konfiguracją? Czy też będzie trzeba wykonywać takie kombinacje jak pod XP?

 

zainteresuj się playerem splash pro (płatny) lub potplayer (darmowy) u mnie użycie cpu w granicach 5~8% przy 720p avc/x264

w splash pro jeszcze mniej ~1-2%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz OCZ jest zdecydowanie za mocny dla tego zestawu - nie osiągnie nawet pełnej sprawności.

 

no i nadmienie tylko że każda H61 obsłuży bez problemów Ivy, ale te płytki są raczej ubogie w wyjścia więc B75.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zestaw zamówiony:

 

Płyta główna: MSI B75A-G43, - 266zł

Procesor: Intel Celeron G 540, 2.50GHz - 163zł

Pamięć: Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9 - 75,04

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB - 255zł

Odbiór osobisty - 9zł

Pasta termo-przewodząca - 4zł

Razem:

772,04

 

Do tego dojdzie Fortron z aukcji i jest komplet.

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze, w przyszłym tygodniu napiszę pierwsze odczucia (jeszcze na starym zasilaczu).

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na co ci pasta termo za 4zł ? ;p

Pomijając że jakościowo do niczego to na chłodzeniu już masz aplikowaną Dołączona grafika

 

i uważaj z podłączaniem tego wszystkiego do feela - w tych zasilaczach właściwie nie ma zabezpieczeń więc jedna pomyłka/kaprys zasilacza i nowy sprzęt będzie do śmieci :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentiumy D to były grzejniki. Ten celeron to inna liga :) - tylko połączenie Rdzeń<>IHS może nie byc najlepsze stąd temperatury Dołączona grafika

To twoje chłodzenie skręcone na minimum starczy z zapasem.

BOX zresztą też.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUUUU, a ja obecnie gram na hd4000 w BF3 800x600 low i mam od 30-70fps Dołączona grafika Taki BF Play4free smiga w 1920x1080 high... To troche dziwne ze SimCity nie daje rady...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC4 ma więcej elementów niż BF3 - no i optymalizacja nie ta Dołączona grafika tym bardziej pod jakiegoś intela.

miałem ustawione wszystko na max - grać się da - ale przy przewijaniu mapy szarpie a jak coś się zacznie dziać to już mamy slideshow Dołączona grafika

pozatym simcity 2000 jest najlepsze Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolejnej innej beczki:

 

Jak wyciągnę mój stary (obecny) dysk HDD i podepnę go pod nową płytę główną jako drugi dysk formatując jedynie partycję systemową (albo i bez formatu - tylko dla przeniesienia danych) - czy uratuję znajdujące się tam pliki? Albo inaczej - jak zarchiwizować to, czego nie mogę już upchnąć na dysku zewnętrznym (ok. 40GB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...