Skocz do zawartości
david911

Energooszczędny i Tani zestaw do filmów Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, znalazłem napęd na satę - co prawda z przerobionym softem, ale płytka z windowsem ruszyła. Z tego co widać na szczęście poza wybuchem zasilacza nie mam żadnych innych szkód. Pozostało czekać na aukcję z fortonem i zakup obudowy z gumowym koszykiem na HDD. Dzięki wielkie za całodobową pomoc techniczną!!!

 

Ostatnie pytania: O czym muszę jescze pamiętać żeby nic dziś nie zepsuć i 2 - 64bitowy system to x86 czy x64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Witam ponownie Dołączona grafika

 

Wybieramy obudowę! Szlag mnie jasny trafia jak słyszę jak to wszystko brzęczy i rezonuje.

Zaproponowany wcześniej Brutus 310 jest fajny, ale nie podoba mi się wizualnie. Dużo lepszy jest Gladius GD-800 - jest nawet ciekawa oferta na Allegro http://allegro.pl/ob...2591888321.html (tylko niech mi nikt tego nie sprząta z przed nosa!). Może do 150-250zł znajdę coś innego ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drgania z dysku na każdą budę poleca jak nie dasz go do jakiegoś silencera (wiem z doświadczenia).

 

Ja mam coś takiego i pomaga w 100% (przynajmniej u mnie).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez usher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro te cudo kosztuje 40zł za komplet dla jednego dysku (+ przeysłka). Potrzebował bym 2x to już jest 80zł. Za 150 czyli 2x tyle mam całą obudowę z grubszej blachy, lepszą cyrkulacją powietrza, lepiej zbudowaną i wyciszoną. Kwestia przedewszystkim do 250zł znajdę coś trwalszego, lepszego, cichszego i podobnym minimalistycznym designie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie tą obudowę - a co! Podoba mi się i powinna rozwiązać moje problemy. Gumkowy sposób znam - kilka lat stosuje :) Ale ma wadę w moim wydaniu - dysk potrafił się przesunąć w jedną bądź drugą stronę co nie za dobrze wpływa na jego żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Z komputera jestem bardzo zadowolony, obudowa jest mega cicha, wszystko jest ok (co najwyżej mogę się przyczepić do lekko przycinających się filmów na YT przy każdej rozdzielczości, ale obstawiam, że to wina Flash'a). Sim City działa płynnie, ale nie na pełnych detalach. Przy okazji zmieniłem system na 7 - powoli się przyzwyczajam.

 

Potrzebuję jeszcze dwóch rzeczy:

1. zasilacz - niesety mamy już 10tego a po zasilaczach phu_vera ani widu, ani słychu... I to jest mus - bo feel ma bardzo krótkie kable - ledwo udało mi się wszystko spiąć w całość.

2. Z ciekawości podłączyłem wiatraczek ze spalonego zasilacza Hiper (Chwała na wieki!) działa, ale jest stosunkowo głośny; ale dzięki niemu temp. procesora nie wzrasta ponad 33 stopnie (oscyluje wokół 30). Zastanawia mnie czy jest sens zakupu cichszego wentylatorka na góre obudowy (120), a jeżeli tak, to jakiego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

 

Składam niemalze identyczny zestaw dla znajomego - zmienia się tylko jedno kryterium - zasilacz ma być nowy. Zestaw w najbliższej przyszłości (2-4 lata) nie będzie upgradeowany. Podeślijcie coś w stylu cena / jakość

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

 

Mój zestaw to:

 

-Płyta główna: MSI B75A-G43

-Procesor: Intel Celeron G 540, 2.50GHz

-Dodatkowe chłodzenie procesora (wyciszenie komputera): SilentiumPC Spartan HE923

-Pamięć RAM: Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9

-Karta graficzna: zintegrowana

-Karta dźwiękowa: zintegrowana

-Zasilacz: Forton FSP350-60HLN (80)

-Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III

-Obudowa: Silentium PC Gladius 400 Pure Black (używana 150zł)

-Regulator obrotów wentylatora Jetart double fan speed controller DT4100

-SilentiumPC Zephyr (dla lepszej cyrkulacji powietrza)

 

 

2.

Doradztwo na medal! Na moje potrzeby zestaw idealny - w trybie normalnej pracy jednostka pobiera 29-32 watów, przy filmach HD z youtube'a czy Vimeo około 50. Wszystko działa jak należy. Jedynie gdybym miał cokolwiek zmieniać, to wymienił bym chłodzenie procesora na coś większego a tym samym jeszcze cichszego, a resztę wentylatorów wyłączył. Niestety na działanie pasywne mam zbyt słaby radiator - po odpięciu wszystkich wentylatorów temperatura procesora wzrastała (co prawda bardzo powoli, ale jednak) do ok. 40 stopni, dalej nie testowałem. Normalna temp. pracy jest w granicach 30 stopni. Sprzęt generuje ok. 25-30 decybeli, więc jest nieźle. Każde FullHD działa dobrze, jedynie czasem YT minimalnie "klatkuje", ale to chyba norma.

 

 

3.

Mój zestaw to nie HTPC pod telewizor, tylko jednostka do codziennej pracy, Gladius w tej roli spełnił się idealnie

 

 

4.

Drugi zestaw dla Znajomego miał by być podobny, wstępnie (moja propozycja):

 

-Płyta główna: MSI B75A-G43

-Procesor: Intel Celeron G 540, 2.50GHz

-Pamięć RAM: Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9

-Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III

-Napęd optyczny: Asus DRW-24B5ST (najtańsza nagrywarka DVD SATA na Morele)

-obudowa [do wyboru]:

-SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (199zł)

-SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (139zł)

 

No i do tego zasilacz [czy o niczym nie zapomniałem? Ma być to kompletna jednostka]. Komputer do pracy biurowej, maili itp, do tej pory jest stacjonarny o gorszych parametrach niż sporo komórek czy tabletów :) Ma być zmiana na lepsze, szybsze, uruchamiające się za każdym razem :) itp. powiedzmy do 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l7-350w-80plus-activepfc-2x12vrails-1xpci-e-bn104-244059/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-492767/

 

Pentium G645, obecnie niedostępny w morele.

 

Co do głośności, skonfiguruj wentylator w biosie. Już w mojej siedmioletniej płycie msi pod am2 potrafię dobrze konfigurować cpu fan.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze zmniejszanie prędkości wiatraczków już nic nie da - są już skręcone na maxa. Komp jest cichy, cichszy może już być tylko pasywny :P

 

Pentium G645, obecnie niedostępny w morele.

O czym rozmawiamy? Jeżeli chodzi o płytę główną ciągle jest dostępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G540 jest najczęściej w cenie G550, więc wiadomo, co jest opłacalne. Chciałeś brać MSI B75A-G43, ja polałbym MSI B75MA-E33, (mniejszą płytę można zamknąć w mniejszej budzie) dołożyć do G645. Cena mobo + cpu pozostaje na zbliżonym poziomie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asrock H61M-ITX, G530, 4GB GoodRam, BeQuiet BN180, 1x HDD 3,5"

Idle: ~25W / Strees: ~35W

 

To się nazywa energooszczędność. Komp bierze mniej niż niektóry NAS. Dołączona grafika

 

Aha, i to nie jest HTPC tylko komp na którym pracuję i buszuję po necie. ;)

Edytowane przez usher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższy problem dawno rozwiązany, teraz pojawił się kolejny:

Potrzebuję (a jednak...) wyjścia optycznego w karcie dźwiękowej. Puki co opierałem się o zintegrowaną w płytę (MSI B75A-G43) i rozwiązanie to spełniało wszystkie moje wymagania, jednak teraz dochodzi konieczność puszczenia sygnału 5.1 poprzez wyjście optyczne. Na rynku jest masa różnych kart dźwiękowych w przeróżnych cenach, kompletnie nie wiem na co się zdecydować. Cena: im mniej tym lepiej (zalecane granica 100zł, aczkolwiek nie wiem czy znajdę za tyle coś przyzwoitego). Poza dodatkowym wyjściem optycznym zależy mi, aby utrzymać lub polepszyć obecną jakość dźwięku (brak większych zniekształceń, również na słuchawkach), poza tym wejście mikrofonowe powinno być w miarę solidne (kiedyś posiadałem zewnętrznego Creative'a który strasznie szumiał) i dobrze by było zachować wejścia/wyjścia audio na przednim panelu. Jakieś propozycje?

Edytowane przez david911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano - było brać od razu płytę ze złączem SPDIF - większość ma takowe :)

 

Z kartą nie szalej - cyfrowe wyjście to cyfrowe - to nie analog żeby była różnica pomiędzy kartą za 20zł i 200zł :) byle sterowniki były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...