Skocz do zawartości
david911

Energooszczędny i Tani zestaw do filmów Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Idąc najtańszą opcją: Znalazłem w domu w pełni sprawną kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Live CT4830. A przeglądając allegro znalazłem coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

Jak ten zewnętrzny panel się nazywa i gdzie go dostać? Z tego co widzę to jest on podpięty do odpowiednich styków złącza służącego do podpinania "front panelu" creativa a najwidoczniej te styki służą do obsługi złączy optycznych.

Edytowane przez david911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podziele sie z Wami moim pomysłem na serwer i odtwarzacz jednocześnie.

Założenie było proste : ładnie, tanio, funkcjonalnie i enegooszczędnie.

Komputer podczas pracy pobiera 25 - 29 W

 

 

Sercerm całego sysytemu jest płyta z procesorem : Asrock e350m1 czyli AMD E-350 APU z wbudowaną kartą graficzną 6310 - cena 280 zł

Można teraz kupić wersję z USB 3.0 - około 100zł droższa, mi akurat aż tak bardzo nie zalezało, więc wybrałem tańszą.

Na dzień dobry wymontowałem ten mały głośny wiatraczek i zostawiłem pasywne chłodzenie.

Dołączona grafika

 

Dysk twardy :WD Caviar 2TB Green - 370 zł

 

Zasilacz :Zasilacz SeaSonic S12II-380W - 220 zł

Moc trochę na wyrost - moim zdaniem nie ma bardziej cichych i wydajnych zasilaczy.

Dołączona grafika

 

Obudowa : BitFenix Prodigy Midnight Black - 290 zł

Super obudowa, jeżeli mamy na nią miejsce, brać w ciemno.

Spokojnie można do niej wpakować najmocniejsze bebechy.

W kompleice 2 wentylatory i wszędzie za siatkami sa filtry na kurz.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=NymK8ix0wPQ

 

 

 

Wentylatory przesunąłem z boków na górę obudowy, dzieki temu przefiltrowane chłodne powietrze dmucha prosto na płytę.

post-24418-0-79458500-1359039702_thumb.jpg

post-24418-0-63806200-1359039750_thumb.jpg

post-24418-0-04415600-1359039782_thumb.jpg

post-24418-0-38755800-1359039801_thumb.jpg

Edytowane przez J.a.c.o.R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo sie podzielic w przyklejonym temacie HTPC - wszak do tego służy ;p

 

Jak na mój gust za duże (połowe zajmuje powietrze .. ) i za drogie Dołączona grafika

do tego e350 nie da sobie rady jak trafi się jakiś nie wspierany sprzetowo format video (np. 10bit h264, rmvb)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam trupa!

 

Komp nr1 - jak do tej pory nie mam z nim żadnych problemów, wszystko jest ok, jednak jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

 

Aktualny setup:

-Płyta główna: MSI B75A-G43
-Procesor: Intel Celeron G 540, 2.50GHz
-Dodatkowe chłodzenie procesora (wyciszenie komputera): SilentiumPC Spartan HE923
-Pamięć RAM: Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9
-Karta graficzna: zintegrowana
-Karta dźwiękowa: Creative SB X-Fi Titanium 
-Zasilacz: Forton FSP350-60HLN (80)
-Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III
-Obudowa: Silentium PC Gladius 400 Pure Black
-Regulator obrotów wentylatora Jetart double fan speed controller DT4100
-SilentiumPC Zephyr + 2 standardowe coolery z obudową

Mam zasilacz Fortron FSP350-60HLN (80) który jest w zupełności wystarczający, jednak jest trochę za głośny :P Co po taniości mógłbym kupić żeby nie było gorsze pod względami technicznymi, ale było jeszcze cichsze? Może jakaś modyfikacja? Wentylatory nie są problemem - są skręcone na max'a pracują tylko dla cyrkulacji powietrza [zwiększenia żywotności podzespołów] - są bardzo ciche:

 

Tył: SilentiumPC Zephyr, który pracuje z prędkością 1100 obr./min. i generuje hałas ~13,6 dB
Przód: 140 mm SilentiumPC Mistral Pracuje on z prędkością 1000 obr./min. Generując przy tym hałas niecałych 14 dB
Bok: SilentiumPC Zephyr 120mm - 1200 obr./min. - ok. 13,6db

 

Co do zasilacza - chciałbym, żeby miał delikatny zapas - w niedalekiej przyszłości planuję dołożenie jakiejś taniej karty graficznej (w międzyczasie doszedł monitor Full HD i kilka gierek).

 

Jakie Macie pomysły na zasilacz, może jakieś na kartę graficzną?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawić zasilacz - 336W na linni 12v jest wystarczające dla dowolnej karty jednordzeniowej, masz ze 250W zapasu.

Wymienić mu wentylator Dołączona grafika i tak nie masz gwarancji/plomby^^ uciąć i skręcić 2 przewody chyba podołasz Dołączona grafika

http://ego.comxa.com/galeria/hln/

ja podłączyłem ten co był pod 5V.

 

możesz też podłączyć na zewnątrz zasilacza. (molex 5V,7V /mobo)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymęczę ten topic do końca - teraz chcę kupić tanią (możne być i używaną) kartę graficzną. Zależy mi na niskim poborze prądu, cichości działania (najlepiej jakiś duży wiatrak z opcją wyłączenia przy korzystaniu z neta, a odpaleniu przy graniu) i uruchomieniu F1 2010 Dołączona grafika Obecnie gra działa, ale przy 640x480 i najniższych detalach działa z opóźnieniem. Liczę na chodź 720p (najlepiej 1080p) na sensownych ustawieniach. Cena - jak najmniej

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...