Jump to content
Sign in to follow this  
david911

Energooszczędny i Tani zestaw do filmów Full HD

Recommended Posts

Już widzę to różnicę z gwarancją.

Poza tym ta oferta chyba mnie nie dotyczy, bo raz - nie przekroczę 1500zł, a dwa mam za mało komponentów do składania :)

Koledzy! a tak kompletnie z innej beczki - gdybym przy obecnej konfiguracji przesiadł się na nowszego windowsa (powiedzmy 7), to jak będzie wyglądać DXVA? Czy akceleracja sprzętowa dla filmów będzie dostępna dla każdego pliku? Jak z konfiguracją? Czy też będzie trzeba wykonywać takie kombinacje jak pod XP?

zainteresuj się playerem splash pro (płatny) lub potplayer (darmowy) u mnie użycie cpu w granicach 5~8% przy 720p avc/x264

w splash pro jeszcze mniej ~1-2%

ten zasilacz OCZ jest zdecydowanie za mocny dla tego zestawu - nie osiągnie nawet pełnej sprawności.

no i nadmienie tylko że każda H61 obsłuży bez problemów Ivy, ale te płytki są raczej ubogie w wyjścia więc B75.

Edited by Chemik16

Tak, tylko ze kolega mysli o pozniejszym upgrade na i5 i nie wiadomo czy nie bedzie dokupywal karty.

Na razie bierze Fortrona...

Dobra, zestaw zamówiony:

Płyta główna: MSI B75A-G43, - 266zł

Procesor: Intel Celeron G 540, 2.50GHz - 163zł

Pamięć: Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9 - 75,04

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB - 255zł

Odbiór osobisty - 9zł

Pasta termo-przewodząca - 4zł

Razem:

772,04

Do tego dojdzie Fortron z aukcji i jest komplet.

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze, w przyszłym tygodniu napiszę pierwsze odczucia (jeszcze na starym zasilaczu).

Pozdrawiam

Dawid

a na co ci pasta termo za 4zł ? ;p

Pomijając że jakościowo do niczego to na chłodzeniu już masz aplikowaną Dołączona grafika

i uważaj z podłączaniem tego wszystkiego do feela - w tych zasilaczach właściwie nie ma zabezpieczeń więc jedna pomyłka/kaprys zasilacza i nowy sprzęt będzie do śmieci :)

Edited by Chemik16

Chłodzenie będę przekładał swoje obecne, nowa pasta na pewno się przyda! Boxowy cooler zostanie tam gdzie powinien czyli w pudełku :)

to już mogłeś coś lepszego wziąć Dołączona grafika

na spartanie ten celek powinien dać rade pasywnie (chociaż te nowe rewizje jakieś spartolone są Dołączona grafika )

Edited by Chemik16

Na większym tak, ale czy na tym moim? Na obecnym procku mam ustawione najczęściej na 60% (program SpeedFan - może jest coś lepszego do kontroli wiatraczków?), daje to ok. 45*, na 100% poniżej 40.

program SpeedFan - może jest coś lepszego do kontroli wiatraczków?

Tak, najczęściej jest to bios, uefi. Nowe płyty zapewniają przyzwoitą kontrolę wentylatorów w biosie.
  • Upvote 1

pentiumy D to były grzejniki. Ten celeron to inna liga :) - tylko połączenie Rdzeń<>IHS może nie byc najlepsze stąd temperatury Dołączona grafika

To twoje chłodzenie skręcone na minimum starczy z zapasem.

BOX zresztą też.

Edited by Chemik16

UUUUU, a ja obecnie gram na hd4000 w BF3 800x600 low i mam od 30-70fps Dołączona grafika Taki BF Play4free smiga w 1920x1080 high... To troche dziwne ze SimCity nie daje rady...

Edited by adamlop

SC4 ma więcej elementów niż BF3 - no i optymalizacja nie ta Dołączona grafika tym bardziej pod jakiegoś intela.

miałem ustawione wszystko na max - grać się da - ale przy przewijaniu mapy szarpie a jak coś się zacznie dziać to już mamy slideshow Dołączona grafika

pozatym simcity 2000 jest najlepsze Dołączona grafika

Edited by Chemik16

Koledzy! Jak bym chciał sobie jednak przy okazji wymienić system na 7 to brać wersję 32 czy 64 bitową? Jestem w tym temacie kompletnym laikiem i nie mam pojęcia czym to się różni :)

64bit oczywiście - na 32bitach nie zaadresujesz ponad 4GB pamięci.

pozatym nie ma specjalnej różnicy - aplikacje 32bit działają, jednak jak tylko są to instaluj 64bitowe wersje ;)

• Upvote 1

wsadzić wsadzisz :) system nie zaadresuje - wiec przy karcie z 512MB i kostce 8GB RAM w systemie bedziesz miał tylko 3,5GB pamięci :)

• Upvote 1

Koledzy - jak dobrze kombinuje to taką sytuacje będę miał właśnie na XPku? 4GB RAMu, coś z grafiki i 32bit system da mi niemożliwość wykorzystania w 100% sprzętu?

Z kolejnej innej beczki:

Jak wyciągnę mój stary (obecny) dysk HDD i podepnę go pod nową płytę główną jako drugi dysk formatując jedynie partycję systemową (albo i bez formatu - tylko dla przeniesienia danych) - czy uratuję znajdujące się tam pliki? Albo inaczej - jak zarchiwizować to, czego nie mogę już upchnąć na dysku zewnętrznym (ok. 40GB)?