Skocz do zawartości
Raus

Wymiana GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym wymienić swojego GTS`a250 na co wydajniejszego do configu z sygnatury.

 

Do przeznaczenia mała kasa - 300-350zł

 

Oczywiście w grę wchodzą używki, a właściwie tylko one z takim budżetem.

 

Warunek jest taki abym nie musiał zmieniać zasilacza.

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek został zmieniony. Aktualnie dotyczy wymiany GPU.

 

Wszystko opisane w pierwszym poście.

 

Pozdrawiam

 

Czysta głupota - przez takie działanie robi się syf. Masz zbiorczy przylepiony. Ale ja jestem tylko globalnym także nie wcinam się w pracę Klausa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta głupota - przez takie działanie robi się syf. Masz zbiorczy przylepiony. Ale ja jestem tylko globalnym także nie wcinam się w pracę Klausa.

 

Eee no panowie zdecydujcie się.

 

W zbiórczym nie mogłem napisac bo mi przenosiło posty tutaj i to własnie KLAUS dał mi taką radę na PW żebym tak zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy mimo swojego posiadania własnego, aktywnego tematu w co kupić, będą o k. graficzną pytać w zbiorczym, będzie tam totalny syf.

 

 

MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ !

 

Punkt 2 w powiązaniu z punktem 5 każe wszelkie dylematy zakupowe objęte problematyką tego działu rozwiązywać w indywidualnym temacie.

 

Jeśli ktoś uważa, że regulamin co kupić jest nieżyciowy, miejsce na taką dyskusję jest w O forum

 

W moim odczuciu indywidualny temat jest prawem użytkownika i powinni z tego korzystać.

 

 

Eee no panowie zdecydujcie się.

 

Przede wszystkim zgodnie z regulaminem. Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

Nic w tej kwocie lepszego nie wymyślimy. GTX460, nawet obcięta wersja jest poza zasięgiem.

HD5770 jako używka nie jest pewną kartą, ostatnio dwie osoby na forum kupiły używki i padły im po krótkim czasie.

Pasowałoby tu kupić HD7770, energooszczędna (zasilacz!), wydajna. Niestety dostępne są tylko nówki w okolicach 450zł. Trzeba dołożyć 100zł, dostajesz za to jednak znacznie wyższą wydajność niż używki do 350zł i 2 lub 3 lata gwarancji.

 

Kupować coś dla minimalnie wyższej wydajności, co z dużym prawdopodobieństwem wyjechało z piekarnika? Nie warto.

 

Moja propozycja - albo pozostać przy GTS250 lub dołożyć 100zł do HD7770.

 

 

 

Trochę się nie zrozumieliśmy z Raus, byłem mało precyzyjny.

Prosiłem o edycję pierwszego postu, miałem na myśli że doda info, że problem cpu rozwiązany i dyskusja toczy się obecnie o karcie od postu #5.

Muszę się zebrać i może utworzyć małe FAQ na takie okoliczności.

 

 

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w końcu coś na temat hehe:)

 

Rozumiem... Myślałem jeszcze nad HD4890 wydajność na pewno sporo lepsza niż GTS250, ale chyba ładnie ciągnie energię.

 

W takim razie pozostanie dozbierać do HD7770

 

ps. a skoro dozbierać do HD7770 to może uzywka 6850?

 

Bo za 450zł można dorwać używkę. Wtedy tylko zapolować na taką z gwarancją

 

Dzięki za pomoc

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, 6850 ma wydajność 7770.

6850 pobiera więcej energii niż 7770.

Cena używki 6850 = nówka 7770.

 

Dalej masz dylemat?

 

Nie wiem, czy 4890 jest na tyle wydajniejsza, aby ryzykować kartę o niepewnej historii.

HD4xxx od HD7xxx dzielą 3 generacje. Nowe sterowniki już nie wspierają serii HD4xxx, Użytkownicy twierdzą, że z każdym nowszym sterownikiem wydajność kart HD4xxx spada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4890 jest trochę mniej wydajna od GTX460 768. Przesiadałem się z 8800GTS 512 na HD4890 i różnica była znaczna, szczególnie że przesiadłem się z 1280x1024 na 1920x1200. Śmiało chodziła z MC-400 i C2D@4GHz, jedyny minus taki, że moja Club3D była niezłą suszarą oraz to, że Metro 2033 klatkowało w DX10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4890 i muszę przyznać, że żre kupę prądu i grzeje się równie mocno (i tak ją lubię :D ). Bierz 7770 - lepsza dosłownie we wszystkim (wydajność - często nawet ponad 10%, energooszczędność, długość, a raczej "krótkość" PCB ;) , lepsze wsparcie przy nowych sterach, obsługa dx11... wymieniać można by sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...