Skocz do zawartości
kruszi

Co mam dokupić do tych części które już posiadam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z grami szczególnie nowymi , chcialbym wymienic pare podzespołów oto co mam

 

PŁYTA GŁOWNA- GIGABYTE M68MTS2P

PROCESOR- AMD athlon X2 3,3 Ghz

Grafika - GeForce GT 440(zotac)

 

Tutaj chciałbym cos wymienic najlepiej tak do 1200zł

Najlepiej procek INTELA ale to drogi biznes

Co do płyty tak samo bo obecna jest dość cieńka

Grafika tutaj nie mam pomysłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka na AM3, podaj ile masz ramu ddr3, w jakich kosciach i przede wszystkim zasilacz. Zaraz sie cos zkleci pod intela. Czy dysk i naped na SATA posiadasz?

 

Wstepnie:

celeron g540 163zl

msi b75a-g43 266zl

kingston ddr3 4gb 1333 w jednej kosci 75zl

gigabyte 7770oc 465zl

--------------------

razem: 969zl

 

Czekam na odpowiedz i wtedy zaktualizuje zestaw. 1200zl to max?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 80GB(SATA) (Myślę nad 1TB ) ale tego nie wliczaj to kupie póżniej

Nagrywarka (SATA)

Ram kurcze duzo ci nie powiem wiem że DDR3 4GB(Jedna kość) Ale chciał bym 2x8 lub 1x8+1x4 A ile wejść ma ta płyta głowna na RAM

 

Procek chciał bym wykrecić na około 3,5Ghz bo ten co napisałeś ma 2,5Ghz

I czy bedzie dało sie podkrecić tego procka na tej płycie czy jest odblokowany bo mój AMD jest niedopodkrecenia

Karta graficzna może być używana np.allegro bo za 450zł można tam kupić naprawde dobrą karte

 

Zasilacz FORTRON 350W

 

I najważniejsze jakaś ładnie wyglądająca obudowa bo obecnie mam TRACERA szajs straszny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4gb w zupelnosci wystarcza do obecnych gier.

Podobno phenom x4 965 ma byc za 330zl

Do tego hd7850 za 800zl

Wyszloby te 1200zl, tylko czy fortron 350 to pociagnie, jak juz z gory zakladasz OC.

Do tego phenoma musialby dojsc jeszcze jakis schladzacz, a to kolejne 100zl

 

Zestaw pod OC na intelu i5 3570k+msi z77a-g43 to 1250zl za sam procesor i plyte.

W nastepnym rzucie moglbys dokupic grafike i zasilacz...

 

Ewentualnie jak zrezygnujesz z OC to i5 3470 (standardowo 3.2 do 3.6ghz w Turbo)+ podana post wyzej plyta MSI b75a-g43 = 1000zl

 

Dlatego polecilem Ci celeronka, bo potem wymieniasz go tylko na core i5 3470, ktory na standardowym taktowaniu wciaga kazdego phenoma x4 nawet po podkreceniu do 4.2ghz

http://www.morele.ne...623g540-411975/

http://www.morele.ne...lan-atx-459601/

http://www.morele.ne...5oc-2gd-462779/

celek g540+b75+7850OC 2gb=1277zl

Ten fortron powinien to ciagnac, a przy wymianie procka, wymienisz zasilacz na jakies 500w i bedzie maszyna na kilka lat.

Zwroc uwage ze wskoczylismy juz na hd7850 2gb, a ze sprzedazy obecnych procka+plyty+grafy powinienes wyciagnac jakies 200zl

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam chłopaka osobiście .

 

Sprzęt doradzałem mu sam - pierwotnie to wyglądało to trochę inaczej .

 

MSI 760GM-P23 albo podobna na 760GM lub lepszych chipsecie AMD ( pierwsze założenia to karta integra ) .

 

W sklepie nie było ww. MSI , doradzili mu tego gigashita .

 

Procek to był X2 tylko słabszy .

 

Tego GT440 nawet nie było wcale w planach , pierwotnie integra a potem namawiałem go na używkę HD4850 lub coś podobnego z allegro .

 

O budzie i zasilaczu nie mówię bo też była tragedia , Fortron pojawił się po jakimś czasie ( i po mojej interwencji ) .

 

Tyle jeżeli chodzi o historię .

 

Ram ma DDR3 więc nie ma potrzeby wymieniać .

 

Co do tego ile ma kasy - wyżej napisał że ma 1 200 zł , a mi wyskoczył że ma 1 000 zł na samą płytę i procka .

 

Generalnie to ile kasy tak na prawdę ma to nie wiadomo - może będzie miał te 1 200 zł a może nie .

 

Do tego modernizacja chyba będzie na raty .

 

@adamlop .

 

Twoje propozycje są OK .

 

Zostawać na AMD nie ma za bardzo sensu , o ile PII 965 byłby dobry to znowu chłopak może zapomnieć o OC - płyta ma zero opcji OC .

 

Zresztą jeżeli o OC to i tak by gadał ze mną - w kwestii kompów to jest zielony jak ogórek na wiosnę .

 

Moja propozycja jest taka - skupmy się na wymianie procka i płyty i ew. karty .

 

Potem reszta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Celeron G530/540 jest wydajniejszy od ww Athlona nie ulega wątpliwości. Pytanie czy opłaca się Athlona wymieniać na Celerona? Moim zdaniem nie. Skok wydajności nie będzie zbyt duży.

Ciężko ugryźć sprawę nie znając do końca budżetu czy terminu pojawienia się kolejnych środków.

 

Ja widziałbym tu najtańsze i5, jakieś mobo. Ram jest. Za cpu + mobo wyłoży ok 1000zł. Z 1200zł zostaje 200zł +200 ze sprzedaży obecnego cpu + mobo. Dodatkowo do sprzedania grafika, nie wiem, może 150zł? Razem 550zł. Brakuje 200zł do HD7850.

Cały czas jesteśmy na obecnym zasilaczu. Jeśli ten Fortron ma z 300W na lini 12V pod nie kręcone i5 + HD7850 mógłby być na biedę.

 

Posiadane 4GB ramu jest wystarczające.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac:

i5 3470+ Msi b75a-g43 1000zl

Potem dugi rzut

Radeon 7850 2gb 850zl+zasilacz. (chyba ze jak pisal Klaus, ma 300w na linii +12 - wtedy bedzie na styk)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kruszik .

 

W kwestii OC na tej platformie to już ci tłumaczyłem , na samego procka i płytę do OC musisz wydać ~ 1 200 zł .

 

Najlepiej 2500K + Asrock P67 Pro3 , cenowo jakieś 85 zł taniej niż 3570K i płyta na Z77 , cena ma tu znaczenie jak by ktoś pytał .

 

Do tego chłodzenie patrząc po tym jakie takty mu się marzą .

 

I5 3470 pogonisz o jakieś 580 mhz *,ale do tego potrzeba płyty na P67/Z77 , musiał byś jakieś 90 zł dopłacić do płyty - bezpieczniej brać Asrock Z77 Pro3 .

 

*- Zależy o ile da się zmienić BCLK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...