Skocz do zawartości
dlugii

Zestaw do gier i AutoCAD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Składam komputer do gier, internetu, filmów i programu AutoCAD. Na chwilę obecną bez karty graficznej (będę korzystał ze zintegrowanej).

 

Dysk twardy i napęd optyczny mam;

 

Budżet: 2500 - 2800 zł;

 

Planuję OC procesora i karty graficznej w przyszłości;

 

Rozdzielczość 1920x1080;

 

Sklep nie musi być morele - podaję przykładowo Dołączona grafika

 

Na chwilę obecną mam coś takiego: http://www.morele.ne...ry/info/QmeIDD/

 

Planowana karta to niereferencyjny Radeon HD 7850 lub 7870 od Asusa w przyszłości zmiana na coś z kolejnej serii przy zostawieniu reszty.

 

Pytania:

 

1. Jaki zasilacz dobrać? Chciałbym coś z certyfikatem GOLD. Czy polecany przez redakcję Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-500W wystarczy do podkręcenia tej karty i procesora?

 

Raczej nie przewiduję już zmiany pozostałych komponentów, ale jeżeli coś razi w oczy to krzyczcie Dołączona grafika

Edytowane przez Dlugii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna jest bardzo droga, a według mnie nie ma potrzeby aż takiej "wypasionej'. Gigabyte GA-Z77X-D3H DDR3 lub Asrock Z77 Extreme4 spokojnie wystarczą. Ten BeQuiet spokojnie wystarczy do OC. Za to chłodzenie by wziął wydajniejsze, np. Thermalright HR-02 Macho

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__3/id_produktu__4793/__Ch_odzenie_Procesora_Thermalright_HR_02_Macho_rev_2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź inną płytę, np tańszego ASrock Extreme4 lub 6. Szkoda kasy na maximusa, a tak będziesz miał mobo full ATX, dające więcej możliwości. Jak do CAD-a, to im lepszy procek i więcej ramu, tym lepiej. A co do zasiłki, to w porównaniu do np. 80+ Bronze, za golda musiałbyś wyłożyć ze 200-300zł więcej. Dla dodatkowych 5% sprawności to mało opłacalne, zwłaszcza że często zasilacze mają sprawność wyższą, niż wskazuje ich certyfikat i dobry model Bronze spełni np wymagania Silver. Bierz OCZ ZS, Seasonic M12II albo XFX Core Pro - najlepiej o mocy nie większej, niż 600W, taka zasiłka starczy Ci na długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alucard69

 

Z płytą miałem taki dylemat, że karty Asusa do OC wymagają softu od Asusa. Początkowo planowałem MSI Z77A-G43 lub MSI Z77A-G45, ale wyczytałem, że mogą być problemy z OC kart Asusa (które zazwyczaj mają najlepsze osiągi i chłodzenie). No i jednak Maximus wypada najlepiej wśród płyt z Z77...

 

U Gigabyte podobno są problemy z serwisem (naprawa zajmująca 3-4 miesiące...), u ASRock krócej, ale też mogą przeciągać...

 

Dzięki za odpowiedź, zobaczymy co inni powiedzą Dołączona grafika

 

@adamlop

 

Kod jak najbardziej jest brany pod uwagę, w linku takim jak tamten nie jest on uwzględniany Dołączona grafika

 

@Dammeron

 

Wspomniany BeQuiet 500W kosztuje ok. 350 zł, więc w cenie BRONZE ma certyfikat GOLD.

 

Format full ATX nie jest dla mnie wyznacznikiem, i tak nic ponad grafikę nie planuję tam wciskać Dołączona grafika

Edytowane przez Dlugii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty asusa wymagają do OC tylko oprogramowania do grafik tego producenta. Mobo nie ma tu nic do rzeczy (a to, która karta najlepsza do OC, to akurat kwestia pojedynczych egzemplarzy). Zaoszczędzoną kasę na tańszej mobo możesz wydać na co innego, np. dodatkowy ram, lub dorzucić do budżetu na grafę.

 

Jak chcesz grać, to lepiej wciśnij jeszcze w przyszłości jakąś dźwiękówkę - Twoje uszy Cię za to pokochają. :P

 

Co do zasiłki, to weź XFX - masz wtedy modularne okablowanie, które nie dość, że łatwiej podłączyć, to ma się jeszcze czysto w kablach. Dołączona grafika

 

A tak, jak Alucard wspomniał, Fortis to bardzo dobre chłodzenie, ale HR-02 będzie o wiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dammeron

 

No kolejny argument za Maximusem to właśnie karta dźwiękowa SupremeFX III. Pytanie czy w tym przypadku gra jest warta świeczki.

 

Co do zasilacza XFX to dla mnie nie wygląda na modularny :) A nie ukrywam, że odpinane kable będą mile widziane.

 

W przypadku chłodzenia, skoro polecacie Thermalright HR-02 Macho to trzeba będzie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Supreme FXII i zestaw głośników Creative 5.1 (dość drogi, ale nie pamiętam modelu). Potem miałem Foxconna z kodekiem Realtek i nie było słychać różnicy. Te zintegrowane kodeki są w porządku.

 

Co do serwisu to się nie znam, bo oprócz płyt FOXCONNa to nigdy żadna mi się nie zepsuła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież supreme'y to też realtek, więc trudno, byś usłyszał jakąkolwiek różnicę. Ja miałem kiedyś mobo Maximus II formula i z ciekawości porównałem tamtejszą Supreme FX z Xtreme Music, którą miałem już wcześniej. Różnica była ogromna, oczywiście na korzyść tej drugiej. Dźwięk bardziej neutralny, nie przebarwiony, zero szumów...

 

EDIT:

Dlugii - XFX jest modularny, tylko nie wersji zwykłej, a Core Pro.

 

EDIT2:

Sorki, rzeczywiście moja pomyłka. Wcześniejsze modele XFX XXX były modularne.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...