Skocz do zawartości
Kowal_91

Kłopot z dyskiem zewn. lub kontrolerem USB 3.0 - wolne transfery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, a mianowicie zakupiłem dysk zewnętrzny Transcend Storejet 25h3 (1TB, USB 3.0) oraz z racji tego, że na swojej płycie głównej nie posiadam wyjścia USB 3.0 (płyta główna: ASUS P5Q SE PLUS) zakupiłem również kontroler USB 3.0 pod PCI-Express z allegro (link do przedmiotu: http://allegro.pl/usb-3-0-x2-karta-pcie-5gb-s-kontroler-nec-adapter-i2575116262.html).

 

Zainstalowałem sterowniki dołączone do kontrolera USB. Następnie zgodnie z intrukcją podłączam dysk do portu USB 3.0 (dwoma kablami) i gdy próbuję zgrywać jakiekolwiek pliki (czy to duży kilkugigabajtowy, bądź kilka mniejszych plików) transfery są praktycznie identyczne jak na USB 2.0. Według mnie, wynika z tego że problem tkwi w kontrolerze, ale gdy sprawdzam dysk programem HD TUNE, transfery na tym porcie USB 3.0 wynoszą średnio 80-90MB/s. A przy praktycznym kopiowaniu plików transfery są na poziomie 7-10MB/s.

 

W czym tkwi problem? Jeśli będzie potrzebna konfiguracja komputera chętnie na wszystkie pytania odpowiem, gdyż potrzebuję pozgrywać na ten dysk większe ilości danych, a przy tym transferze jest to praktycznie nie do wykonania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pomysły:

- Spróbuj jeszcze podłączyć dysk tylko 1 kablem, raczej to nie pomoże ale warto zerknać.

- Warto sprawdzić na jakimś pendrivie 3.0 czy będzie ok - czasem pendrive chodzą a dyski nie (za małe napięcie w porcie)

- Odinstalowanie sterowików i poszukanie w necie innych (ps. jedziesz na win7 czy xp?)

- Jeśli masz możliwość spróbuj włożyć do innego wejścia pci lub u kogoś innego w kompie

- Jeśli nic powyższego nie pomoże to prawdpodobnie kontroler jest wadliwy, to ponoć zdarza się dość często

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

transfery są praktycznie identyczne jak na USB 2.0. (...) A przy praktycznym kopiowaniu plików transfery są na poziomie 7-10MB/s.

 

Transfery te są stanowczo za niskie nawet jak na usb 2.0. Kopiowanie pomiędzy dyskami wewnętrznymi komputera jakie daje prędkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realnie jakies 30-40 mega na sek..

 

spróbuj w menadżerze urządzeń wywalic wszystkie sterowniki do usb - niech się zaistalują na nowo

 

----

tak zerkam na Twoją płytę głowną i masz tam chyba 2x pci-e x 16 i jedno pci-e x1 - jeśli masz ten kontroler w slocie pc-e x1 to może być przyczyna takich transferów

Edytowane przez sirturok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim za pomoc w rozwiązywaniu tego problemu :) Odpowiadając na pytania to powiem, że używałem Windowsa XP (prawie 2 lata bez formata, przez to był bardzo 'zmulony'), co do zmiany portów PCI - próbowałem to także, jednakże bez skutku. Tak samo próbowałem z nowymi sterownikami do kontrolera oraz do portów USB.

 

Problem został rozwiązany poprzez sformatowanie i zainstalowanie na nowo systemu Windows (tym razem Win 7), bo już od jakiegoś dłuższego czasu to planowałem. I teraz przy zrzucaniu plików z mojego zewnętrznego dysku transfer plików jest na poziomie 90-100MB/s, co mnie bardzo cieszy.

 

Dziękuję bardzo za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...