Skocz do zawartości
humanoidal

Problem z instalacją W7 na dysku 1TB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poskładałem właśnie kompa dla kuzyna i krew mnie zalewa, bo nie mogę zainstalować na nim windowsa. Cały czas wyskakują błędy, że zły hardware, albo, że brakuje jakichś plików.

 

Czytałem, że jest coś takiego, że dyski 1TB są jakieś inne i trzeba wgrać jakiś sterownik, ale nie mogę znaleść odpowiedniego.

 

 

P O M O C Y !

 

Udało mi się przejść instalcję i po zainstalowaniu chipsetu i pierwszym restarcie mam czarny ekran zamiast bootowania. W dodatku dysk zaczął wydawać jakieś dziwne dzwięki, jakby coś z głowicą. Obawiam się, że może być walnięty. Masakra.

 

 

Masakra. Bios już nie widzi tego dysku, instalator pokazuje 3GB pojemności. Był to mój pierwszy i ostatni zakup produktu firmy Seagate...

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Sobie odpowiedziałeś.

W obecnych czasach dobre HDD ze świecą szukać.

Na początku roku składałem znajomej kompa i dwa dyski WD padły - jeden po paru dniach, drugi po około trzech miesiącach. Masakra. WD, Seagate - jeden czort - masówka, byle więcej i taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam marudzenie...można równie dobrze powiedzieć że komuś nigdy nie popsuł się żaden dysk w życiu (np mnie) i co to ma do rzeczy? Oczywiste jest że się może zdarzyć fabrycznie wadliwy i może też się popsuć w trakcie. Właśnie dlatego kiedyś wymyślono gwarancje na produkty sprzedawane!

Po prostu pech czy jak to tam nazwać jeszcze. Frustracja zrozumiała ale gadanie typu "już nie kupie..." jest bez sensu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do morele.net jak wyglada sytuacja. Oni *chyba* maja podpisana umowe na przekazywanie dyskow na gwarancji.

A jesli nie beda chcieli wymienic to pewnie powierdza, ze musisz sie kontaktowac bezposrednio z producentem dyskow.

Tak czy siak zajmie to troche czasu, pewnie jakeis 2 tygodnie albo wiecej, bo dyski sa wysylane za granice i tam testowane i podejmowana jest decyzja czy przesylaja taki sam dysk (albo zwrot pieniedzy jesli sie nie da).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to chyba wolę sprawę załatwić bezpośrednio u Seagate, bo podobno trwa to do tygodnia, z morelami nie wiadomo... Dobrze, że miałem na zbyciu dysk, żeby włożyć do tego kompa, bo inaczej kuzyn wtopiłby ponad 2k i został z niedziałającą puszką...

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...