Skocz do zawartości
mihau_v

komp: CAD - projektowanie, budownictwo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

potrzebny komputer (płyta gł + procesor + RAM + dysk SSD + karta graficzna) do oprogramowania typu Autocad, Bocad3D, Allplan, Robot Structural Analisys, itp. bardzo sporadycznie komputer może być wykorzystany do montażu filmów HD, jednak głównym zadaniem jest obliczanie, modelowanie i kreślenie konstrukcji w wyżej wymienionym oprogramowaniu.

 

procesor około i5

 

koniecznie na dysku SSD - bardzo ważne żeby dysk był możliwie jak najszybszy, ponieważ modelowanie w systemie bocad polega na zapisywaniu w jednej chwili dużej ilości małych plików

 

w komputerze będą dwa systemy (prawdopodobnie) 2x win7 lub win7 i straszy np winXP, ten drugi musi być na dysku zewnętrznym (więc najlepiej gdy płyta ma USB3.0)

 

karta graficzna zapewniająca pracę na dwóch monitorach w rozdzielczości 1680x1050 - oprogramowanie tego typu nie wymaga jakiś niesamowitych parametrów

 

RAM po 4GB na system czyli 8GB DD3 1333

 

wszystko chcę upakować do starej skrzynki Chieftec Big Tower z zasilaczem Chieftec 560W

 

dodatkowo używam wewnętrznej karty dźwiękowej EMU 0404, którą również chcę podpiąć do nowego zestawu.

 

na razie mój budżet to około 3000PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...