Skocz do zawartości
Airways

Komputer dla gracza - 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. W niedalekiej przyszłości (koło Nowego Roku) prawdopodobnie kupię kompa. Będzie on służył do grania i też nagrywanie serii let's play z nowszych gier, które dopiero będą miały premierę :). Procek będę kręcił bez zmiany napięcia do około 4ghz.Na same podstawowe podzespoły (bez nagrywarki itp.) chcę wydać w granicach 4000 zł lecz chcę aby komp dotarł do mnie już złożony. W komentarzach chciałbym abyście ocenili zestaw jaki złożyłem oraz jeśli coś będzie nie tak doradzili mi.

 

To jest zestaw, który złożyłem w sklepie internetowym esc.pl :

 

Procesor: Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 915 zł - zastanawiałem się nad i5-2500k lecz ten wydaje mi się lepszy. Myślę, iż warto dodać te pare zł i mieć procek o około 10% lepszy:).

 

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 SE /intel P67/ 290 zł - taką polecacie w większości chociaż nie wiem czy PRO 3 to jest to samo co PRO3 SE :).

 

Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Plug and Play 210 zł - tutaj chodzi mi o najlepszy ram a jakoś napaliłem się nie wiedzieć czemu na 8GB :)

Wentylator: bequiet! Shadow Rock Pro SR1 195 zł - myślę, że będzie ok chociaż nie znam się na wentylatorach :)

 

Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 335 zł - to właściwie wg mnie standard. 1TB spokojnie mi starczy.

 

Drugi dysk twardy: Corsair SSD Force Series3 120GB (550/510MB/s) 395 zł - no cóż starczyło mi kasy aby upchać dysk SSD ale może to i lepiej. na nim będzie system i np. gierki ,z których aktualnie kręciłbym serie let's play. Podobno w grach zainstalowanych na ssd a na hdd jest od 15 do 30 fps-ów różnicy na korzyść tego pierwszego.

 

Karta graficzna: MSI Radeon HD7850 TwinFrozr OC 2GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/mDP 899 zł - no i tutaj największy dylemat. To jest praktycznie jedna z niewielu kart w przedziale cenowym 800-1000. Nie znam tej karty więc jeśli byłyby jakieś zastrzeżenia to pisać śmiało :)

 

Obudowa: Cooler Master HAF 922 Black okno (b/z) 415 zł - no cóż chciałbym abyście napisali mi czy wszystkie komponenty zmieszczą się w tej odbudowie. Jak dla mnie jest z wyglądu wypasiona :D

 

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W 330 zł - Firma OCZ jest przez was bardzo polecana w kategorii zasilaczy także wybrałem 700W. Raczej powinno mi starczyć i to ze sporym zapasem.

 

Cena ogólna tego zestawu to 3984 zł

 

 

Także to wszytko. Czekam na wasze rady ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ !

 

1. Jeśli masz zamiar dokonać zakupu w terminie późniejszym niż 1 tydzień od założenia wąteku wstrzymaj się z jego założeniem.

Nie wiemy jakie będą ceny, co będzie dostępne i w ogóle będzie nowy rok.

Zapoznaj się z regulaminem, obserwuj podobne tematy.

Załóż ponownie temat zgodnie z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...