Skocz do zawartości
matikolud

Logitech z-5500 + kabel optyczny, z kartą zintegrowaną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak myślę że może na tym forum się spytam a więc tak zakupiłem głośniki jak w temacie do komputera , i od razu kupiłem kabel optyczny .

Karta dzwiękowa specyfikacja :

8-kanałowy High Definition Audio CODEC VIA® VT1708S

- DTS Surround Sensation UltraPC

- Obsługa Jack-Detection, Multi-Streaming, i Front Panel Jack-Retasking

- Optyczne wyjścia S/PDIF na tylnym panelu

- Filtr szumów firmy ASUS

 

i pytanie odnosi się do odtwarzania dźwięku , co zrobić by na ekranie pojawił się napis dts digital ? już różne kodeki ściągałem i ustawiałem i nic nie wychodzi , może muszę kupić kartę dźwiękową typu asus xonar dx ? o napis chodzi na wyświetlaczu panelu od głośników http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl...tx=53&ty=66 np jak tu .

Z góry dziękuję za odpowiedź .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dts digital będzie tylko wtedy jak przepuscisz przez spdif material zakodowany w dts, tak samo dolby digital

druga opcja jezeli masz wbudowany enkoder ten dts surround sensation to pusc to przez spdif

jak to nie pomoze to do filmów uzyj daum potplayer on ma opcję enkodowania dowolnego dzwieku do dolby digital i tak wypusc przez spdif

 

pamietaj polacz glosniki tylko przez spdif nic innego.

 

tanią i dobrą opcją jest audigy2zs z dokupionym enkoderem dolby digital i dts. mam te glosniki z tą kartą jednym kabelkiem połączone (coaxial) i wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to zaraz spróbuję ale jak włączam ten DTS Surround Sensation UltraPC to on od razu przestawia na dźwięk 2.1 i nie mogę tego ustawić na 5.1 ;/ mam już na tym programie wszystko na optyk ustawione i jak mi się uruchamia to do wyboru stereo , stereo x2 , ten tryb muzyczny , i filmowy . ;/ ogólnie jak włączam film to jak ustawiam wszystko na optyk , i tak każdy film po kolei to się uruchamia w dolby digital ale to tak dziwnie bo każdy jeden trzeba ustawiać tak jakby wchodzić w audio i filtry i ustawiać

Edytowane przez matikolud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz znaczek DD lub DTS jak włączysz normalny film DVD, taki na płycie? Pewnie tak, bo to nie jest problem na żadnej zintegrowanej karcie z optykiem. Jeślo nawet wtedy nie masz to dokładnie posprawdzaj ustawienia sterowników.

 

Problemem jest uzyskanie dzwięku 5.1 w grach. Karta musi mieć opcję kodowania dźwięku z dowolnego źródła do DD lub DTS. Niestety nie każda płyta główna ze zintegrowanym wyjściem optycznym to potrafi. Musi obsługiwać DolbyDigital Live lub DTS Connect. Bez którejś z tych funkcji gry będą działać tylko w stereo. Dostępność tej funkcji zależy od tego czy kodek audio ją umożliwia, oraz od tego czy producentowi płyty chciało się ową funkcję uaktywniać. Miałem płytę główną z kodekiem realteka na którym w teorii to działa, ale producent płyty nie włączył i d...

 

Ja mam odpalony DTS Connect i mam na ampli wyświetlony znaczek DTS nawet jak jestem na pulpicie.

 

Podaj model płyty.

 

Edyta:

 

Doczytałem, że w filmach masz Dolby Digital tylko musisz grzebać w kodekach. Tu Ci nie pomogę.

 

Natomiast funkcja DTS Surround Sensation UltraPC jest do symulowania dźwięku 5.1 na dwóch głośnikach lub słuchawkach. Ty masz pełny zestaw 5.1 więc nic nie musisz symulować.

Edytowane przez rzabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta główna http://pl.asus.com/M...#specifications jak np wchodzę w panel sterowania i testuję te zaznaczone dts audio , lub dolby digital to akurat się ukazuje ten napis Dołączona grafika ale to tylko przy testach ;/ , a np jeszcze u niektórych jest przy tym 96/24 to akurat nie mam pojęcia co to jest ale u mnie tego na optical nie ma lecz jest na direct a z dvd to zaraz odpalę i to nie zależnie przez jaki program tak ? jak odpalam przez PotPlayer x64 bo na innych nie sprawdzałem to mam dolby digital , ściągnełem jakis krótki kawałek 5.1 dts i odpalało sie w dolby digital i grało , pogrzebałem pokombinowałem i ta ścieżka z dts teraz się uruchamia i pisze w effect : dts digital ale jest cisza nic nie słychać ;/ jak ustawiam na ac3 to od razu przestawia sie na dolby i gra przestawiam na dts to przechodzi na dts digital i cisza ;/

Edytowane przez matikolud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak np przez PowerDVD odpalisz film z płyty DVD/BR, to w menu filmu wystarczy zaznaczyć dźwięk DD/DTS i nie powinno być wtedy problemu (kodowaniem zajmuje się wtedy nie driver, tylko PowerDVD). Natomiast przez same stery nie uzyskasz na cyfrowym wyjściu dźwięku przestrzennego bez dodatkowych kodeków, ponieważ ten DTS Surround Sensation to emulowanie przestrzeni przy głośnikach stereo (odwrotnie do np. DTS Connect, który sygnał stereo zamienia na 5.1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Matikloud

 

Niestety, dokumentacja od Twojej płyty milczy na temat dźwięku 5.1 w grach po optyku. Moim zdaniem masz 3 opcje:

 

1. Podłączyć się po analogu - 3*kabel stereo mały jack/RCA. Masz wtedy gry i filmy w 5.1 ale musisz dokupić kabelki.

 

2. Zostawić jak jest, czyli filmy w 5.1 a gry w stereo Dołączona grafika (pewnie nie dla samych filmów kupiłeś Z-5500)

 

3. Kupić kartę z DolbyDigital Live albo/i DTS Connect i mieć wszystko w 5.1 jednym kabelkiem.

 

Co masz pokręcone z kodekami, że nie gra Ci film w DTS a tylko w DD to ciągle nie wiem...

 

@ Dammeron

 

DTS Connect i DolbyDigital Live nie zamieniają stereo w 5.1. Kompresują dźwięk do formatu DD lub DTS żeby się "zmieścił" w złącze spdif. Stereo przepuszczone przez taki enkoder dalej będzie grało na 2 głośnikach ale do dekodera poleci w innym formacie.

Edytowane przez rzabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na raazie się bawię , a takie głupawe pytanko jak mam np piosenkę w formacie mp3 to nigdy nie będę miał dolby digital lub dts digital ? nie wiem dosłownie na win dvd poustawiane na optyk , a gra w tym pro logic , ee musze jeszcze poczytać bo już sam się pogubiłem /

Edytowane przez matikolud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz i nie będziesz Dołączona grafika . U mnie na podłączonym do kompa amplitunerze cały czas świeci się DTS bo mam włączone DTS Connect. W taki spodób karta przesyła wszystkie dźwięki bez względu na ich pierwotną formę. Nic to nie zmienia, zdechła i trzeszcząca empetrója dalej brzmi jak zdechła i trzeszcząca empetrója na 2 głośnikach.

 

W głośnikach pewnie masz jakieś Dolby ProLogic czy coś... Jak to włączysz to wtedy będzie na siłę grało we wszystkich głośnikach (nawet MP3). Jakości nie dołoży. Nie mam Z-5500 to tłumaczę tak bardziej ogólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzabba - cały trik polega na tym, że poprzez DTS Connect/DD Live możesz przepuścić sygnał stereo, ale odbiornik będzie widział go jako full DTS/DD, próbując rozłożyć go na 5.1 (a to, czy będziesz chciał np DD 2.1, czy DD 5.1, to już kwestia ustawienia w urządzeniu odbierającym, o ile ma taką opcję).

 

Do autora - pomyśl nad xonarem, ponieważ dźwięk z integry to katastrofa i szkoda uszu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem - ampli widzi ciągły DTS 5.1 ale (przy pliku stereo) muzykę grają przednie kolumny a reszta próbuje grać... ciszę Dołączona grafika . Jak komp poda coś na inne ścieżki to inne kolumny są gotowe i pod parą.

 

Odnośnie xonara i jakości. Po analogu na pewno lepiej. Jak bardzo, to już zależy od reszty toru audio. Jak ja się przesiadłem z integry na prostego SB to wszystko zabrzmiało tak jakoś pełniej. Na pewno bas lepszy. Głębszy i barsziej kontrolowany. Wogóle jakoś tak detali przybyło. Przy podłączeniu cyfrowym nie będzie takiej spektakularnej różnicy, po prostu analogowa część karty nie popsuje sygnału.

 

Prawdopodobnie największym sukcesem po zakupie i montażu Xonara będzie to, że automagicznie wszystko zacznie pracować tak jak powinno. Filmy, gry, muzyka. Wszystko po optyku i bez zbędnego przełączania.

Edytowane przez rzabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom teraz mam na tej zintegrowanej podłączone optykiem i będę myślał nad tym xonarem dx Dołączona grafika ogólnie to znalazłem jakieś testy dts i jak odpalam to napis dts digital widnieje i gra Dołączona grafika ale to tak zupełnie inaczej tak jakby wokół mnie się kręcił dźwięk , teraz jak np w mp 3 puszczam to mam dolby digital szkoda ze to nie dts ale wazne ze dolby chociaż mam , i piosenkę w dts i jak puszczam cisza a te testy co pobrałem to jest dźwięk. dziwne . a jest jakiś sposób by grę uruchomić w dolby czy jakoś tak ?bo mi się uruchamia w tych takich wyborach ze stereo , stereo x2 i music i movie ;/

Edytowane przez matikolud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...