Skocz do zawartości
zakius

PC do filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, poszukuję taniego zestawu(mobo+apu+ram, mobo z integrą+cpu+ram, mobo+cpu+grafika+ram) do odtwarzania minimum h264 720p z napisami w ass.

Mile widziany kontroler pata

W miarę możliwości proszę także o dobranie zestawu do 1080p oraz do 10bit 1080p

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron G540 + mobo na h61 z odpowiednim zestawem wyjść, 2 lub 4GB ramu. Pociągnie wszystko o czym marzysz.

Niestety pata tam nie uświadczysz.

Jak to tylko do filmów, xmbc możesz na pendrive zainstalować.

Jak musi być pata, to mobo na 880G + Sempron 190 + ram.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kontrolerem ATA to będzie ciężko - na S1155 tylko kilka płyt go posiada , kosztują od 360 zł wzwyż ( wg. ceneo ) .

 

Nie wiem jak na FM1 od AMD .

 

Bez kontrolera ATA to proponuję :

 

Celeron G530 + tania płytka na H61 ( pierwsza lepsza - ceny zaczynają się od 160 zł np .MSI H61M-P20 )GB DDR3 1 333 mhz . np. Goodram za ~40 zł .

 

157 zł + 163 zł + 43 zł , razem 363 zł , ceny z techplanet.pl

 

Do tego dokupujesz przejściówkę SATA>ATA lub kontroler ATA na PCI i gotowe .

 

Do filmów HD wystarczy odpowiednio skonfigurowany player ze wsparciem DXVA np. VLC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie używam cccp, na aktualnym kompie jednak umplayer sprawdz się lepiej(binarka mplayera optymalizowana pod cpu)

vlc się zwykle nie sprawdza, najwyżej do uszkodzonych plików

 

pata być nie musi, 2x przejściówka to w gralu koszt ~40zł

 

dzięki za propozycje

 

na morele 540 kosztuje 4 zł więcej od 530 to chyba przy tej platformie warto dołożyć,

na morele wyszło 388 z 4gb ramu + mam punkt odbioru w zasięgu roweru, na razie zapisuję koszyk i czekam na ewentualne alternatywy

na techplanet z g550 już 404, chociaż procesory wyraźnie tańsze(i opcje minimum, choć nie sądzę aby opłacało się oszczędzać kilkadziesiąt zł i tyle tracić, zastanawiałem się nad Zacate, jednak e350 nie wyjdzie wiele taniej)

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele ma jakąś dziwną wyszukiwarkę , nie pokazuje ani G530 ani G540 a w spisie cpu są oba .

 

Dziwne że VLC się nie sprawdzał , może masz źle skonfigurowany albo w ogóle sprzęt nie wspiera DXVA , bez tego nawet najlepszy soft nie da rady jak sprzęt nie nadąża .

 

Jak chcesz jeszcze bardziej oszczędzić to można się pokusić o jednordzeniowego G460 za 145 zł .

 

W przypadku filmów HD sam procek i tak będzie robił nie wiele , dekodowaniem zajmie się karta która siedzi w nim .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dźwięk stereo po kablu minijack>chinch, myślałem co prawda o hdmi, zawsze jeden kabel mniej, jednak zostawię sobie hdmi w monitorze dla ewentualnej konsoli chyba

a płytę w obu wypadkach msi h61m-p20

Dziwne że VLC się nie sprawdzał , może masz źle skonfigurowany albo w ogóle sprzęt nie wspiera DXVA , bez tego nawet najlepszy soft nie da rady jak sprzęt nie nadąża .

 

Jak chcesz jeszcze bardziej oszczędzić to można się pokusić o jednordzeniowego G460 za 145 zł .

 

W przypadku filmów HD sam procek i tak będzie robił nie wiele , dekodowaniem zajmie się karta która siedzi w nim .

 

nie no, a64 3000+ (były 3 tak oznaczone, ja miałem jeden z tych 1,8GHz)niektóre 1080p bez subów dawał radę nawet bez wsparcia grafiki

niestety mobo zakończyła żywot

wcześniej sempron jakoś 3200+ czy coś takiego @2,0 też dawał radę z większością 720p bez pomocy grafiki tylko znowu te suby ^^

a vlc (chyba?) nie ma odpowiedniego splittera, nawet jak kiedyś klite mega uzywałem to czasem splitter nie dawał rady, dopiero cccp pomógł

i mimo wszystko na tych dwóch wydajność w mpchc zarówno ffdshow jak i lav była wyższa niż na vlc

 

co do jednego rdzenia: 12zł w porównaniu z 540 a jednak xyvsfilter potrafi używać dwóch rdzeni, do innych zadań również mogą się przydać

 

chwilowo celuję w 540, jakby się okazało, że z jakiegoś powodu nie da rady to najpierw zejdę do 2GB ramu i wtedy pomyślę o słabszym procesorze

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12v1 podobno 14a, 12v2 15a, ale co do wtyczki właśnie mam wątpliwości troszkę, znów mam lekki burdel w kablach i jakoś jej nie mogę zlokalizować

na pewno ma 20+4, czarną 6pin(chyba grafika?)

 

dobra, znalazłem takie info

1x 20 + 4 pin EATX

1x 4 pin P4/12V

7x 4 pin HDD (Molex)

2x 4 pin FDD

1x 6 pin VGA PCI Express

2x 15 pin SATA

 

o tą p4 chodzi czy o +4 w dwudziestce? czy coś jeszcze innego?

 

i czy jest jakiś powód, aby brać 4gb ramu poza "mniejsza szansa, że x64 się obrazi" jeśli nie gram w nic a mając uruchomione wszystko, co się da ledwo przekraczam 1gb na x86?

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ofc chodzi o P4 - wszystko nowsze od socket A ma to złącze.

 

co za system chcesz tam instalować ? ogólnie 64bitowca nie bardzo jest sens ( i tak większość aplikacji/kodeków jest 32bitowych) 1GB ramu starczy - oczywiście o ile kupisz je za 1/4 ceny 4GB :) czyli ~20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o 7na start i 8 kilka miesięcy po premierze(żeby nie było,msdnaa)

ewentualnie debian na xfce jeśli znajdę dobrego playera muzycznego, uda mi się odpalić gui mplayera i jakiś fajny komunikator znajdę ;d

 

a mniej niż 2GB ramu to już sensu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno patrzyłem to była rc albo rtm, w każdym razie bez klucza(edir: teraz chyba jest już release a starych brak, ciekawe)

a ja chcę poczekać na kilka łatek + kompatybilność oprogramowania++

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale oczywiście do takich zadań linux będzie znacznie lepszy - mniej zasobożerny etc.

Ze zwykłych playerów to SMplayer(nakładka na mplayera) i VLC, z większych kombajnów XBMC.

Do muzyki jest właściwie wszystko to co na windowsie (przynajmniej wygląda tak samo ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi coś, co zastąpi foobara ^^

jest absurdalnie prosty w obsłudze a z drugiej strony ma nieograniczone możliwości konfiguracji i nie tylko, amarok jest kilka poziomów dalej a jego klony... powolne i niestabilne

to samo tyczy się wtw

o ile wtw mogę ewentualnie przez wine używać to foobara przydałoby się ładnie powiązać ze wszystkim. I nie wiem jak wine sobie radzi z dźwiękiem

 

i ostatecznie: na windowsie instaluję system, stery, cccp i działa

na debianie po kilku dniach i w końcu instalacji sterów grafiki zakończonej powodzeniem rozdzielczość spadła z 1024x768 na 640x480 a żaden poradnik nie działał na debianie nowszym niż 4 Dołączona grafika

(jasne, chętnie bym się przesiadł, zwłaszcza jakbym miał za windowsa płacić, ale jak za darmo dostaję coś, co działa względnie dobrze, do tego zdecydowanie szybciej niż xfce(sic!) po aktualizacji to czemu nie?)

 

podobno 10bit nie idzie po DXVA, idzie coś w tym kierunku?

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jaki sprzęt ostatecznie posiadasz Dołączona grafika

 

WTW też używam na windowsie - mimo to uważam że to jeden z bardziej upierdliwych komunikatorów, raz sobie wznawia połączenie raz nie, raz się łączy przy starcie systemu raz nie ... pełna swoboda ;p

 

co do foobara - jest kilka podobnych projektów, i większosć można dowolnie przerobić nakładkami

http://www.foobnix.c...e=news&lang=eng

http://code.google.com/p/quodlibet/

http://deadbeef.sourceforge.net/

http://www.atunes.org/?page_id=6

 

Na codzień linuxa używam tylko w HTPC ( a tam stoi samo XBMC obsługiwane z pilota) oraz na wirtualnej maszynie do kompilacji kernela i drobnych aplikacji, więc takimi programikami się nie interesowałem.

 

zresztą jak wspomniałeś - pod wine działa bardzo dobrze

 

co do grafiki - zależy co masz - integra w g530 właściwie w każdym distro jest instalowana z marszu/po aktualizacji.

Nie działa na niej jednak DXVA - więc nie ma co tego włączać bo będzie kaszana na ekranie.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba akurat, że po wznowieniu z hibernacji wtw się nie łączy. A nad ustawieniami foo to pracowałem kilkanaście miesięcy. Dostosowalem go tak, aby sensownie wyświetlał soundtracki, składanki oraz normalne albumy. Liczy odtworzenia, pokazuje tekst, wyświetla informacje o utworze podczas zmiany(nawet siedząc w trayu), klawisze multimedialne mam za daleko to ustawiłem sobie globalne pod ręką. Co prawda co najmniej rok roku minęłe odkąd ostatnio szukałem czegoś dla pingwina. Mogli któryś projekt dopracować. Jednak jako istota z natury leniwa nie mam ochoty szukać czegoś, co spełni moje wymagania. Ani uczyć mojej mamy hasła...

 

Masz nam na dzieje na myśli, że nie działa dla 10bitów? I5 pierwszej generacji potrafi się położyć na samych napisach

 

jeśłi w ciągu tygodnia-trzech dozbieram brakującą kwotę to biorę http://www.morele.ne...ry/info/kb7sPo/

jeśli nie to po uzbieraniu będziemy się zastanawiać, czy czegoś ciekawszego w tej cenie już nie ma(wiem, że nie powinienem pisać od razu, jednak w ten sposób łatwiej mi przewidzieć wydatki skoro celem jest osiągnięcie pewnej wydajności a nie maksymalna wydajność za dostępną kwotę)

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...