Skocz do zawartości
ManDZiO

Komputer do gier i aplikacji CAD. Proszę o pomoc przy zestawieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Forumowiczów.

Od miesiąca borykam się z problemem złożenia sobie całkowicie nowego komputera. Ponieważ zatrzymałem się na epoce Pentium III, musiałem wiele czasu spędzić nad zestawieniami, porównaniami i różnego rodzaju recenzjami. Ale im więcej czytam, tym (mam wrażenie) mniej wiem.

 

Dlatego chciałbym Was poprosić o opinię/ocenę/podpowiedź odnośnie elementów mojego nowego komputera. Listę tworzyłem długo, ale myślę że może być lepiej.

 

Sam komputer ma służyć do pracy i zabawy. Więc potrzebny będzie do renderowania obrazów, obsługi programów CAD oraz do grania w (najlepiej) najnowsze gry:)

 

Bardzo zależy mi na tym, żeby był cichy. Nieobciążony niczym - w ogóle niesłyszalny:)

 

Lista elementów (wraz z moim komentarzem dlaczego wybrałem daną rzecz:

 

Procesor: Intel Core i7 3770K (potrzebny do renderowania, K-całkiem możliwe że kiedyś go podkręcę)

Główna: Asrock z77 Extreme4; MSI Z77A-GD65 (Asrock to minimum które mi potrzeba; MSI ma ciekawą funkckę łączenia GPU procesora i karty graficznej, poza tym jest bardzo energooszczędna)

Karta graficzna: Asus GTX 670 DirectCu II TOP (albo zwykła, bo podkręconej nie idzie nigdzie teraz dostać)

Pamięć RAM: Patriot DIMM PC-1600 DDR3 16GB Game II CL9 (nie mam pojęcia jaki RAM. Wiem tylko że musi się zmieścić pod wielkie chłodzenie procesora)

SSD: OCZ Vertex 4 128 GB (zachwalany wszędzie dysk)

HDD: Seagate 1TB Barracuda 7200.12 32MB SATA III (ST31000524AS)

Obudowa: Cooler Master 690 II Advanced (mam nadzieje że zmieści chłodzenie procesora)

Zasilacz:Seasonic X-Series 660W (dostał dobre noty i jest bardzo cichy)

Chłodzenie procesora: Thermalright Silver Arrow SB-E lub Noctua NH-D14 (legendarne chłodzenia, dla mnie ważne że są wydajne i ciche)

Mysz:Logitech G700 (fantastyczny wygląd, ale co ważniejsze jest bezprzewodowa i można ją ładować przez USB)

Klawiatura: zwykła do 50zl

Monitor:iiyama ProLite E2773HDS (wiem że matryca TN, ale ponoć dobry obraz... no i ogromna przestrzeń robocza)

 

Ogromnie liczę na Wasza pomoc. Będę wdzięczny za każdy komentarz na temat:)

Wiem że komputer nie należy do tanich, więc jeśli da się coś zastąpić to chętnie rozważę taką opcję.

Pozdrawiam

Edytowane przez ManDZiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko lepiej żeby monitor był na IPS. Lepsze odwzorowanie kolorów. Lepsze kąty. Chociaż w przypadku CAD to nie jest aż tak koniecznie. Co do płyty to może być MSI.RAM może być i 1333, bo różnica prawie że żadna. Do reszty nie mam zastrzeżeń.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wyżej jest mój temat i też potrzebuję komputera do CAD tylko trochę mniejszy budżet, dowiedziałem się że warto kupić kartę do zastosowań profesjonalnych (Quadro) ale nie wiem jakie sa z tego korzyści no i o gierkach mozna wtedy zapomnieć. Ktoś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...