Skocz do zawartości
sellston

zestaw z SSD do 2500 zł +/- 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

komputer przeznaczony będzie głównie do autoCAD'a i wszelakich programów jakie wykorzystuje się na studiach na kierunku Budownictwo (wiem ze autocad bedzie na pewno reszty nie wiem co tam się używa), pozatym do gier.

 

To co wybrałem:

 

radeon 7870:

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/4057205 i tu jest pytanie czy opłaca się dopłacać do http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/4049964

 

ram goodram 1600mhz cl9 2x4gb ddr3 - 150 zł - jest coś lepszego w podobnej cenie ?

 

Dysk OCZ SSD vertex 4 128 GB - http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/4064089

 

zasilacz OCZ ZT 550w - http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/3375055 - czy warto dopłacić do NZXT hale90 550w lub czegos podobnego z certyfikatem GOLD?

 

i do tego potrzebuje jakiś procesor i płyte, mogą być używane ale muszą mieć gwarancji co najmniej rok, teraz na allegro jest MSI890FXA-GD70+AMD PHENOM II 960T+Mugen II myślę że za ok 650-700 zł warto, czy jest coś lepszego w tej cenie lub warto dołożyć, mogę na tą rzecz zamiast 7870 <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 7850 1GB i będzie 250 zł więcej na proc + mobo

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po ilości planowanych pieniędzy na kartę graficzną to gry raczej są Twoim priorytetem a nie CAD ;)

 

Phenom II X4 może być ale opcja z 7850 i zaoszczędzone 250zł jest lepsze. Możesz spróbować najtańsze i5 na taniej płytce ASrocka pod s1155. Z czasem możesz wstawić mocniejszy CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dysk? Obudowa? Najlepszym rozwiązaniem byłby Intel i5 2500k + ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155.

do tego radeon 7850 wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. OCZ ZT 550W to dobry zasilacz, sam taki mam i moge polecić. RAMY goodram moga zostać, do tego obudowa brutus 410 no i może być dysk WD blue 500 gb sata 3.

Pakowanie sie w SSD z takim budżetem mija sie z celem, mozna co najwyżej pózniej dokupić, choć prędzej juz chlodzenie np. Zalman CNPS10X Performa. Śmiało bedziesz mógł robić dobre oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowę mam silentiumpc gladius 800 dysk pod sata2 seagate 500gb i dvd też, z tego co się orientuje do programów typu cad liczy sie procesor + ram stad pomysł na 960t i odblokowanie do 6 rdzeni, na ssd mi zależy, bo wszystko dosłownie całkowicie inaczej działa, zero czekania na wczytanie sie czegoś i ogólne działanie programów itd na czym mi bardzo zależy, nad 2500k myślałem ale wtedy wychodzi ponad 3000 zł a tyle nie mam

 

edit.

dodam że rozdziałka mojego monitora to 1650x1050 i tu rodzi sie pytanie czy do takiej rozdzielczości warto dopłacać do 7870 bo jako takiej różnicy nie będzie chyba a jak wyjdzie nowa generacja gier to i tak i na tym i na tym w ultra nie właczę gry

Edytowane przez sellston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, SSD to podstawa, już lepiej wziąć słabszego proca albo kartę graficzną, tudzież zrezygnować z talerzowca, ale mieć SSD. Do twojej rozdziałki wystarczy HD7770, w razie potrzeby będziesz mógł ją odsprzedać bez większej straty i zainwestować np HD7870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to karta bedzie 7850 1GB, teraz stoi w dobrej cenie i jest chyba najbardziej opłacalna, zostaje pytanie z czego najbardzie korzysta autocad, bo chyba z ramu, więc zostaje pytanie: jaki proc + mobo do 800 zł, jak już mówiłem może być uzywane ale z dość długą gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, procki Intela mają wydajniejsza architekturę od Phenomów a przy rozbudowanych projektach możesz tej mocy potrzebować.

Myślę że ilość potrzebnego ramu będzie wynikać z wielkości projektu. Także wyjdzie w praniu. Na szczęście to jeden z najtańszych elementów obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...