Skocz do zawartości
zaopatrzeniowiec

Poważny problem z dzwiękiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że kilka miesięcy temu dałem się wkręcić w zakup sprzętu, którego w ogóle nie powinienem brać pod uwagę - geniusa 5050 5.1. Śmieć na niespotykaną skalę jeżeli patrzeć na interfejs, jakość grania, wygląd i cenę. Odradzam każdemu, kto chce mieć sprzęt grający - lepiej jest kupić cokolwiek innego w tej cenie. Odkąd go kupiłem sprawia same kłopoty. Po pierwsze zepsuł mi zintegrowaną kartę dźwiękową. Wówczas wmówiono mi konieczność kolejnego zakupu - karty muzycznej pod pci. Kupiłem creativa audigy se. Zgubiłem do niej płytkę ze sterami , ale ze strony producenta ściągnąłem te http://support.creative.com/downloads/do...adId=10125 jednak i tak nic nie poprawiły. Nie mogę ustawić grania na surround 5.1 jak powinno być bo wtedy słyszalność dialogów jest zerowa. Muszę trzymać na 'wolno stojące głośniki stereo' by coś usłyszeć. W większości gier i filmów głośniki pierdzą niemiłosiernie przy każdej eksplozji lub uderzeniu. Absolutnie nie ma basu. Okazjonalnie buczy kiedy do karty wepnę mikrofon. Próbowałem testować sprzęt z inną kartą, ale to nic nie dało. Inne sterowniki nie chcą się instalować lub też nic nie dają. Nie mam pojęcia co robić by to działało jakoś w miarę poprawnie lub chociaż znośnie. Proszę o porady. Mój system to win xp pro sp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sratatata...

Jeśli masz materiał 5.1 to dialogi mają lecieć przez głośnik centralny.

Jeśli masz źle skonfigurowany odtwarzacz/ kodeki dźwięk 5.1 będzie "przerobiony" np. na 2.0 (stereo), karta będzie natomiast starała się tym dwukanałowym dźwiękiem napędzić głośniki 5.1.

Inna sprawa, głośniki mogą mieć zamienione względem kasty głośniki centralny z subem. Wtedy dialogi pójdą na sub zamiast na centralny.

 

Wszystko musi być w porządku poczynając od materiału wejściowego, odtwarzacz, kodeki i ich konfigurację, konfigurację k. dźwiękowej.

Jeśli np. na karcie wymusiłeś miksowanie dźwięku tak, aby stereofoniczna mptrójka grała na wszystkich głośnikach, nie dziw się, że film z dźwiękiem 5.1 brzmi kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wymusiłem i się nie dziwię, a poza tym nie odtwarzam gier w odtwarzaczach video, a tam też nie mam dialogów. Pierdzenie i trzeszczenie też nie zalezy od tego.

 

Także... sratatata.

Kolejny twój psot, z którego niczego się nie dowiedziałem. Możesz napisać normalnie od czego zacząć i co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...