Skocz do zawartości
Gość tan24

Komputer z monitorem do 6000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje w tym tygodniu kupić komputer z monitorem do 6000 zł. , komputer ma być generalnie do photoshopa itp.. (nie do gier) czy coś takiego będzie dobre: ?

 

- Zasilacz XFX 550W - 320 zł.

- Obudowa Coolermaster Dominator II 692 Advanced - 365 zł.

- Czytnik i-box na karty pamięci z bluetooth - 35 zł.

- Windows 7 Home Premium - 370 zł.

- DDR3 4x 4gb Kingston Hyperx - 376 zł.

- Klawiatura Logitech K350 Wireless - 160 zł.

- Nagrywarka LG BH10LS38 - 380 zł.

- Płyta główna GA-Z77-D3H - 445 zł.

- Dysk SSD OCZ Agility 4 128gb - 415 zł.

- Core i7-3770 - 1215 zł.

- Mysz Logitech Anywhere mx - 190 zł.

- Monitor IIYAMA XB2377HDS-B1 IPS - 720 zł.

- Pakiet Office 650 zł.

 

I jeszcze pytanie czy warto brać pakiet office, kosztuje 660 zł., czy openoffice zastąpi funkcje microsofta?

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta na z77 w celu podkrecenia procesora, procesor z zablokowanym mnoznikiem, brak chlodzenia pod oc. Albo rybki, albo akwarium!

Na ramach 2x8 hyperx przeplacone 100zl (wymien na cos normalnego)

Zasilacz xfx core 550w 270zl w morele.net

Procek 3770 1169zl

SSD do wymiany

 

Nie wiem skad masz te ceny, ale podejrzewam ze z 300zl zaosczedzisz kupujac gdzie indziej

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, to najwyżej dopłacę do i7-3770k, ceny lekko poprawiłem, wszystko kupuje w jednym sklepie, a dlaczego ssd do wymiany ocz agility 4 jest złe? Jeśli tak to wymienić na co?(Może intel ssd 330 120gb? ) A jak ogólnie reszta, zależy mi na ciszy, do kompa będą też podłączone 3 dyski w raidzie(które już posiadam). Zapomniałem wspomnieć, do procka chcę jeszcze jakiś dobry radiator, żeby maksymalnie go wyciszył.

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x8gb będzie wydajniej czy jak?, bo rozbudowywał na więcej ramu nie będę w przyszłości. Zasilacz jednak zmienię na: STRAIGHT POWER BeQuieT E9-500W, 80PLUS Gold

Ssd może też zmienię na samsunga 830 i może obudowę na bitfenixa shinobi.

 

Jeszcze myszkę też zmienię na przewodową, bo przeczytałem, że ta logitech anywhere wytrzymuje tylko 1 miesiąc na baterii, co tak na szybko polecacie w stylu deathaddera do photoshopa.

 

adamlop a jaką płytę byś polecił jeżeli nie będę podkręcał procesora, bo po co mi i7-3770k skoro go nie będę raczej podkręcał, bo gdzie mi ta wydajność wzrośnie - nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zamiaru podkrecac to MSI B75A-G43, a procek to i5 3450/3470/3550 Zobacz jaka tam roznica w cenie do najtanszego (kazdy nastepny ma tylko 100mhz wiecej)

Tylko nie biez procka z litera S na koncu, bo sa drozsze i maja obnizone taktowanie

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego polecasz i5 zamiast i7, ten komputer nie jest do gier. Ta płyta wyżej kosztuje tylko 100 zł. mniej , więc raczej nie ma sensu zmieniać.

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 do photoshopa tak ? Roznica jest kolosalna... Bo chyba nie myslales ze bedzie 2x szybciej niz na core i5 (i7 tez ma tylko 4 rdzenie tylko dodatkowo HT)

Przyjrzyj sie porownaniu i5 3570k a i7 3770k - roznica w cenie 400zl (jakies 35%). Nie wspominam juz o i5 3470/3550 ktore sa jeszcze tansze a wolniejsze o zaledwie 100 i 200 mhz

Dodatkowo 100zl na plycie. No ja tu widze 400-500zl taniej, a w wydajnosci 14s. vs 16 czy 17s

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze takie pytanie, czy podkręcanie procesora, zwiększy wydajność w takich programach jak photoshop, corel itp..., czy jest sens brać i5 3570k i go podkręcić? I jakie chłodzenie dobrać, żeby było bardzo ciche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...