Skocz do zawartości
fafik87

Modernizacja komputera do gier i edycji filmów (ok 2 tyś)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczówDołączona grafika

Doszedłem do wniosku, że przyszedł czas na modernizacje mojego sprzętu, chociaż nie narzekam na niego ale nie da sie ukryć technika idzie do przoduDołączona grafika

Tak więc zwracam sie z prośbą do Was o pomoc w wyborze części komputerowych.

 

Akutalnie posiadam taką konfigurację :

  • Procesor: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2333 MHz
  • Płyta główna: Foxconn P35A-S
  • Pamięć fizyczna: A-Data EXTREME DDR2 800+ 2 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon HiS HD 6850
  • Karta dźwiękowa : Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer
  • Dysk twardy: Samsung SpinPoint F1 640 GB (SATA II)
  • Zasilacz : OCZ Fatal1ty 550W modular SLI
Przedewszystkim chciałbym zmienić: procesor, płytę główną, pamięci no i jakiś nowy dysk ssd. Mam już pewne typy ale jestem otwarty na nowe propozycje. Co do karty graficznej to jeszcze jakiś czas bym na niej pograł i w przyszłym roku też zmienił, a co do zasilacza myśle że może pozostać. Z góry dziekuję za jakiekolwiek propzycje Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze na twoim miejscu bym poczekał szczególnie jak ci obecny sprzęt jeszcze nie przeszkadza.

Jeśli już to proponuje sprzedać obecne bebechy bo jeszcze są coś warte i kupić

i5 3570k

8gb ram 1333mhz

ocz vertex 4 128gb

jakąś dobrą mobo do podkręcania

dodatkowe chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy jest sens dłużej czekać tym bardziej, jak wspomniałes obecny sprzet jest troche warty i można go bez problemu sprzedać a lubię stopniowo zmieniać konfiguracje. Długo nie obserwowałem i nie jestem na bieżąco ze sprzętem dlatego zdaje sie na Was.

Edytowane przez fafik87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy zamierzasz podkręcać procesor, bo być może w ogóle nie będzie sensu pakować się w i5-3570K i płytę na chipsecie Z77 do OC, tym bardziej, że jak widzę, obecnego Quada nie podkręcałeś. Zaoszczędzone na procesorze, płycie i chłodzeniu pieniądze można dołożyć do lepszych pamięci czy SSD, lub po prostu zachować do czasu wymiany karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...