Skocz do zawartości
majster-bieda

Karta dzwiękowa za grosik.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Dobrzy ludzie, poszukuje karty dzwiękowej stereo (wystarczy stereo) o akceptowalnej jakości dziwięku. Mam komputer w pokoju maleńkiej córki i pracuje wieczorami gdy ona śpi. Słucham muzyki z słuchawek KOSS Porta Pro ale myślę o czymś lepszym i zamkniętym.

 

Chodzi o to że integra na mojej płycie to Bardzo Zła Rzecz. Rzecz której nikt nigdy nie powinien wyprodukować i rządać za to pieniędzy. Trzeszczy, piszczy i przenosi wszystkie - nawet bardzo niewielkie zakłócenia wprost do moich uszu. Ruch myszką powoduje że słyszę piski i trzaski. Dramat. Pamiętam że mając SB LIVE Digital 5.1 nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. Niestety ta karta pod win7 nie działa poprawnie. Nie zależy mi na niewiadomo czym. Chciałbym z przyjemnością posłuchać pianina Możdżera i gitary Pata Matheny czy innych tego typu rzeczy z moich osobistych flac'ów. Doradźcie proszę coś za grosik.... może mieć 100 lat byle ładnie grało pod win 7 x64. Nie gram w gry więc cudów nie potrzebuje.

 

Pozdrawiam i pije Wasze zdrowie.

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na PCI.

BTW. Zupełnie nie rozumiem jak można wrzucać na MOBO takie ciach!o. Przecież to się żyć z tym nie da a ja specjalnie wymagający nie jestem.

 

Najchętniej to bym włożyć coś starego. Jakąś Yamahę, Live'a czy inną staroć bo te grały naprawdę nieźle. Aby tylko sterowniki były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za podzespoły aktualnie posiadasz ? te całe stuki od myszki etc wynikają często ze złego uziemnienia zasilacza (tudzież kiepski zasilacz bez filtrów)

 

Też mam podobne otwarte słuchawki KOSSa (na tych samych przetwornikach co twoje, słucham głównie muzyki klasycznej) i jak narazie na wszystkich płytach z układami Realtec dzwięk był "czysty" Dołączona grafika

 

możesz też rozważyć jakąś dzwiękówke na USB - koszta będą większe (~100pln) ale jest to inwestycja na dłużej - możesz nosić ze słuchawkami i podłączyć do dowolnego PCta bez obawy o gorszą jakość odtwarzanego dzwięku ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dobrzy ludzie, poszukuje karty dzwiękowej stereo (wystarczy stereo) o akceptowalnej jakości dziwięku. Mam komputer w pokoju maleńkiej córki i pracuje wieczorami gdy ona śpi. Słucham muzyki z słuchawek KOSS Porta Pro ale myślę o czymś lepszym i zamkniętym.

 

Chodzi o to że integra na mojej płycie to Bardzo Zła Rzecz. Rzecz której nikt nigdy nie powinien wyprodukować i rządać za to pieniędzy. Trzeszczy, piszczy i przenosi wszystkie - nawet bardzo niewielkie zakłócenia wprost do moich uszu. Ruch myszką powoduje że słyszę piski i trzaski. Dramat. Pamiętam że mając SB LIVE Digital 5.1 nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. Niestety ta karta pod win7 nie działa poprawnie. Nie zależy mi na niewiadomo czym. Chciałbym z przyjemnością posłuchać pianina Możdżera i gitary Pata Matheny czy innych tego typu rzeczy z moich osobistych flac'ów. Doradźcie proszę coś za grosik.... może mieć 100 lat byle ładnie grało pod win 7 x64. Nie gram w gry więc cudów nie potrzebuje.

 

Pozdrawiam i pije Wasze zdrowie.

Kuba

 

A próbowałeś sterowników kx do tego sb ? działa ok na w7

 

http://kxproject.lugosoft.com/down.php?language=en

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...