Skocz do zawartości
Teiru

Zestaw za +/- 2000 bez karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie kompletuje zestaw bez karty graficznej za około 2000 zł.

 

Myślałem nad: Asrock Z77 Pro3 i Intel i5 3570K lecz nie wiem jakie dobrać do tego komponenty tak żeby zmieścić się w 2000 zł.

 

I miałbym pytanie, czy bez karty graficznej ten procesor pociągnie proste rzeczy jak Photoshop bez żadnych skomplikowanych rzeczy w małej rozdzielczości i proste gry typu League of Legends ? Oczywiście na najniższych detalach. Tam chyba jest Intel HD 4000 o ile się nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję taki zestaw:

 

SSD Crucial M4 128GB

Fractal Design Core 1000

Enermax NAXN 450W*

Intel i5-3450

MSI B75MA-E33

2x 4GB DDR3 G.Skill Value

Dysk Western Digital WD5000AUDX OEM

DVD Sony Optiarc

 

Zasilacz dałem 450W, w razie gdybyś kiedyś chciał dołożyć kartę graficzną. Jeżeli nie to można brać 300W

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję taki zestaw:

 

SSD Crucial M4 128GB

Fractal Design Core 1000

Enermax NAXN 450W*

Intel i5-3450

MSI B75MA-E33

2x 4GB DDR3 G.Skill Value

Dysk Western Digital WD5000AUDX OEM

DVD Sony Optiarc

 

Zasilacz dałem 450W, w razie gdybyś kiedyś chciał dołożyć kartę graficzną. Jeżeli nie to można brać 300W

 

Obudowę mam, Cooler Master Elite 430, a co do SSD to wydaję mi się że do takiego sprzętu raczej on się za bardzo nie sprzyda, no chyba że rzeczywiście będzie fruwał dzięki niemu ;)

I Moje pytanie, czy i5 ten co podałeś da radę obsłużyć jakieś aplikacje/proste gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD na pewno się przyda i bardzo to odczujesz w codziennym użytkowaniu.

 

Zaproponowałem ci procesor za prawie 800zł, a ty masz wątpliwości czy "da radę obsłużyć jakieś aplikacje"? Oczywiście, że sobie poradzi.

 

Ale jeżeli masz zamiar grać na tym komputerze to w takim układzie wziąłbym i3-2120 i do tego HD7750. Co prawda na grafice zintegrowanej można włączyć nawet starcrafta II w Full HD (ostatnio sprawdzałem), ale karta graficzna za mniej niż 400zł będzie kilkanaście razy wydajniejsza. A i3 też poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami, łącznie z kompresją wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Teiru masz już bebechy poskładane?

Zastanawiałem się co robić z zasilaczem do bardzo podobnego zestawu.

Puki co mam Be Quiet PurePower L7 350 i po wyliczeniu prądożerności to może i nawet jakąś oszczędną grafę by pociągnął, na razie bez OC.

No ale wiadomo trzeba mieć zapas i w kolejnej fali modernizacji przy okazji kupna grafiki zaopatrzę się w jakieś porządne 500 W żeby więcej wycisnąć z 3570K.

Edytowane przez Cruisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...