Skocz do zawartości
cross77

Nowe części do Fujitsu Siemens AMILO L1310G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostałem laptop Fujitsu Siemens AMILO L1310G i chcę go odświeżyć. Chcę mu kupić lepszy procesor oraz pamięć ram.

 

Z tego co się orientuję to socket procka ma być H-PBGA479 lub PPGA478. Na allegro znalazłem jedynie z INTEL PENTIUM M 760 który ma taktowanie 2GHz. Ma tylko inną szynę, bo ten oryginalny Intel Celeron M 370 (1,5 GHz) ma 400MHz, a ten 533MHz. Czy ten procesor by pasował? I czy jest może lepszy o większym taktowaniu który by także pasował i był do kupienia np. na ceneo lub allegro? Szukając po socket PPGA478 znalazłem też Intel Pentium 4 2.53GHz/512K/533MHz. Lecz nie wiem czy będzie pasował i czy nie jest za mocny. Tak na przyszłość, na co mam też patrzyć prócz sockets?

 

Co do baterii (używany laptop) to dać go może do regeneracji? Bo nowa bateria kosztuje z 300zł.

 

Pamięć ram.. obsługuje max 2GB, a więc chcę kupić 2x 1GB. Myślę, że SAMSUNG RAM 1GB PC3200 DDR 400 MHZ będzie pasował.

 

Jeśli chodzi o twardziela, to bardziej się opłaca kupić zewnętrzny twardy dysk.

 

Co do karty graficznej, to w ogóle się nie orientuję czy da się tu cokolwiek zrobić.

 

Z góry dziękuję za pomoc Dołączona grafika

Edytowane przez cross77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany procka - P4 2,53 Ghz na pewno nie wejdzie bo to procek desktopowy , M760 może wejdzie ale nie jestem pewien .

 

Możliwe że zadziała M 725 , 735 , 745 , 755 lub 765 .

 

Co do ramu - w laptopach nie masz zwykłych ramów DDR tylko SO-DIMM DDR .

 

Np te Goodramy 1GB DDR , choć kupno 2 GB to spory wydatek - 230 zł + koszty przesyłki .

 

Karty na 99% nie wymienisz ,w laptopach jest to bardzo utrudnione .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

765 nie mogę nigdzie znaleźć. Na razie nadal czaję się na 760 i 770, chyba że miałaby nie działać. A czy ten będzie pasował ? : http://allegro.pl/procesor-intel-sonoma-2-13ghz-2m-sl7sl-2mcache-770-i2583140224.html

 

Tak myślałem, że w laptopach trudno wymienić grafikę.

 

Hmm.. tylko SO-DIMM? Chyba nie ma tańszych niż ta za 230zł Dołączona grafika Żeby to procek był 2x/3x tańszy od ramu Dołączona grafika Toż to ja wydałem 400zł na swoje DDR3 do stacjonarnego, heh.

Edytowane przez cross77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W turiony raczej sie nie pchaj bo wiekszosc siedzi na plytach z awaryjnymi chipami nvidii. Turonie na amd/ati mozesz brac(np dell 1526) ale znowuż nie te nowsze z integrami HD3200 bo te sie sypią Dołączona grafika

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laps obsłuży wszystko na socket M ( farfocle 2 duo socket P ) ma FSB 133...

Widzisz mówisz ze max 2ghz wcale ze nie ;) kupujesz Dothana z FSB 100 ( np 725 ) pakujesz mu drut moda na FSB 133 i masz

16x133=2.1 Ghz :D

Chipset masz ATI RC400 ramu wsadzisz 2x1GB ( nie pakuj 2 gb kosci bo nie zaskoczy )

 

Co do wydajnosci platformy Dothan to nie jest źle ( sam mam na I915 ) do netu i zwykłego użytkowania wystarczy...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chipset.

No wiem, by wsadzić 2x1GB. To tylko tamte drogie z allegro? Nic innego nie wejdzie?

Co do procka to nie zbytnio chcę podkręcać, lepiej chyba kupić i zostawić tak jak jest fabrycznie, bo się jeszcze będzie grzał lub szybciej straci życie. Na tym laptopie wystarczy mi 2GHz - 2.5GHz. Już byłbym szczęśliwy jakbym znalazł jakiś z 2.2GHz. Po za tym nie zbytnio zrozumiałem jak można procek mobile z 1.6GHz przetaktować na 2.1GHz.

 

Podtrzymuję pytanie, czy ten procek będzie pasował? http://allegro.pl/pr...2583140224.html

 

--edit

Znalazłem tańsze kości : http://www.ceneo.pl/269717

Czy będę musiał kupić też mocniejszy zasilacz skoro będzie taka różnica w taktowaniach procka?

Edytowane przez cross77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do proca to przepłacasz i to grubo ... 760-tke ( 2ghz ) widze za 45zł ..a rożnicy pomiędzy 2Ghz a 2.13 wcale nie odczujesz..

Co do zasilacza to wytrzyma to spokojnie i nic nie musisz się martwić.

Ram ? Dlaczego nowy chcesz kupic ? Przepłacasz znowu... i te wogole nie pasują ( te co podałeś sa DDR a ty potrzebujesz DDR 2 )

Poszukaj używanych DDR2 533Mhz 2x1Gb..

 

Bateria : Niestety jesli nie masz wiedzy na temat regeneracji baterii to niestety pozostaje ci tylko zakup nowej...

 

Edit : Klaus faktycznie masz rację...moj błąd : DDR...

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest DDR1.

Okej, to wezmę 760, bo chyba nie ma lepszego za korzystną cenę. Raczej nie wejdzie nic z dwoma rdzeniami :|

Co do ramu, to tylko ten z ceneo jest pasujący i chyba najtańszy.

Co do regeneracji baterii, to chciałem oddać do firmy na allegro, która się tym zajmuje.

Edytowane przez cross77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się do tematu owego czasu sam modernizowałem SONY które dostałem za przysługę...

 

posiadałem T2300E wymieniłem na T7200 przyrost wydajności odczuwalny od razu, system działa znacznie sprawnie nie zamula podczas przeglądaniu kilku kart www. oglądania filmów w YouTube w 720p.

z GF7300 filmy 720p odtwarza płynie na matrycy 17" 1440x900

i w moim przypadku mogę wykorzystać pełne 4gb ram

 

 

tak jak mi doradził pix3l w moim wypadku jest to Socekt M czyli max do dało się włożyć pełne C2D to T7200 T7400 T7600 T5500 i T5600

wybór padł na T7200 @2.0 4mb cache i relatywnie najniższa cena bo T7400 trzeba było dać 100% więcej ~150zł a za T7600 to już przesada ~400zł

ja za swojego dałem 72zł z kw. i nie żałuje Dołączona grafika

 

jeśli chcesz to T2300E oddam za 4packa Dołączona grafika

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby pisze że twój chipset RC410M obsługuje FSB 533 i nawet 800 ale żeby to sprawdzić trzeba zobaczyć na żywo.

 

owego czasu w stacjonarce odpaliłem P4 630 HT na LGA775 z MBO G43 i DDR3 pomimo że nigdzie nie pisało że będzie działać i jest nie wspierane.

 

DDR są b.drogie :/ za 1gb trzeba ponad 100zł dać.

 

to chyba nie ma znaczenia czy procek jest 1 czy 2 rdzeniowy ważne żeby wystarczyło mu zasilania i fsb się zgadzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie jak masz rozebranego lapka to koło gniazda CPU jest sekcja zasilania i pisze na nich ile WAT max może zasilić procesor (tak mi się bynajmniej wydaje) u mnie jest 36w na cewkach

 

a na Socket M nie widziałem nic co by brało więcej jak 35w

 

wydaje się mi że jak już Socket pasuje i procek siedzi i przekręcisz kłódkę to połowa sukcesu.

 

moje pierwsze rozczarowanie było jak chciałem włożyć do mojego Soniacza z Socket M PDC T4200 który jest na Socket P inny układ nóżek w jednym rogu. ale to było na samym początku jak nie wiedziałem że FSB chipsetu też ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglądało to tak

 

link bo obraz jest 4,2mb.

http://img525.images.../dsc02120hv.jpg

 

koło procka widać R36W domniemywam że to sekcja zasilania i że max co ta MBO potrafi zasilić to właśnie tyle znaczy procesor

 

a tu oznaczenia procka i socketu

http://img827.imageshack.us/img827/6284/dsc02128mj.jpg

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdziałeś Seku kiedyś C2D lub CD połączone z DDR 1 ? Bo ja nigdy..

 

Fakt Chipset potrafi obsłuzyć i FSB 800Mhz ale nie w tym lapku !!! ( tylko wersja z DDR2 )

Fakt na Socket M wystepowała seria C2D T7xxx ale tutaj nie ma szans na obsługę jego.

 

2. To co pisze na cewkach nie ma mic wspolnego z moca sekcji zasilania ...a R36 oznacza cewke o indukcyjnosci 36uH...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor nie widziałem :-) specem nie jestem

 

ale odpaliłem Pentiuma 4 HT 630 3,0ghz na G43 z DDR3 :-) pod LGA775 a mówili że się nie da

 

a z tymi cewkami to też się mi wydawało :-) bo swojego Soniacza robiłem metoda prób i błędów będzie działać albo i nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...