Skocz do zawartości
hiszpanskiinkwizytor

Monitor dla gracza do 1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Przymierzam się do kupna nowego monitora, gdyż mój stary, poczciwy Samsung SyncMaster 940BF 19" już nie wyrabia (prawdopodobnie spuchnięte kondensatory).

Z racji wielkości poprzedniego monitora (19" 4:3) minimalna wielkość nowego to 24". Plamka w poprzednim była 0,29mm, w nowym 24" przy fullhd powinna wyjść 0,27mm.

Druga sprawa, to czas reakcji. W starym teoretycznie były to 2ms, ale smużenie i tak widziałem, stąd mój wybór padł na 120Hz.

Dużo szukałem i znalazłem ten oto sprzęt:

BenQ XL2410T

 

Jednak to, to mnie martwi, to wielkość: trochę poniżej 24 cali. Niby jest wersja XL2420T, ale czy rzeczywiście jest większa? Na pewno droższa, bo progamerska...

 

Myślałem także nad monitorem 27"

iiyama G2773HS

 

Ale problem, to wielkość plamki. Ponad 0,3mm. Toć gołym okiem będzie widać piksele (a monitor będzie stał na biurku).

 

Wszyscy zachwalają matryce IPS, że nowa jakość, że kąty widzenia i ogólnie, że łał. Tyle tylko, że czasy reakcji są kijowe po całości. Chyba, że się mylę? Bardzo proszę o opinie.

 

Pozdrawiam i proszę o rady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na IPS (i to kilkuletnim) i nie miałem widzialnych problemów ze smużeniem (jakieś zawsze będzie, ale nie takie, by zwrócić na to uwagę), a gram między innymi w takie gry, jak UT. Popatrz za Dellem u2412, obecnie to najrozsądniejszy wybór przy cenie ok 1000zł. No i masz format 16:10, a nie 16:9 - lepiej się sprawdzi w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2450hm.htm

Smużenie jest mniejsze niż przy 120Hz BenQ, który wcześniej przytoczyłem. Input lag mniejszy od polecanego Della, a z tego co czytałem o Eizo fs2331, z czasami reakcji oraz input lagami szału nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam styczność dopiero od wczoraj z tym monitorem. Na plus czerń!, czas reakcji matrycy w trybie AMA=High, cena. Na minus 16:9, kąty widzenia (mnie to nie przeszkadza, użytkuje monitor sam, w ogległości >50cm, do filmów w przynajmniej 2-3m, im dalej tym efekt przechodzenia czerni w granat jest mniejszy. Przyznaje, że w rogach niestety widać już różnicę. Jednak nie widze dla siebie alternatywy. Lubie grać i zakochałem się w czerni, którą daje mi benq. Nie wspomniałem, że amatorsko robie zdjęcia w B&W. Po przesiadce z TN-ki, obraz wgniótł mnie w fotel Dołączona grafika.

 

Edit: Zastanawia mnie tylko fakt, że od wczoraj natrafiłem na mnogość postów (np. na forum z hard w nazwie), gdzie przez kilkanaście stron ludzie narzekają na ten sprzęt. Próbuje z tego powodu patrzeć na niego bardzo krytycznie, ale cholera może ze mnie aż taki amator. Może samsung na TNce wypalił mi gałki oczne. Z chęcia uzyskam od Was jakieś porady, na co spojrzeć, aby ocenić ten sprzęt bardziej profesjonalnie - chociaż nie wiem czy jest sens, skoro na mój użytek jest OK. Za 700zł nie oczekiwałem obrazu skała pod każdym kątem pracy. Wiem, że to nie matryca 120Hz i na pewno występuje jakiś input lag ... please, come on.

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego, że T240 stoi zaraz obok. Pewnie jak zniknie z biurka to zapomne o x1200px, aczkolwiek w porównaniu 1:1 TO robi różnicę. Kupujcie benq, ciekaw jestem jakie będą Wasze odczucia. Tylko szybko bo mogę go zwrócić tylko jeszcze przez 7dni ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym: http://www.tftcentra...nq_gw2450hm.htm

Smużenie jest mniejsze niż przy 120Hz BenQ, który wcześniej przytoczyłem. Input lag mniejszy od polecanego Della, a z tego co czytałem o Eizo fs2331, z czasami reakcji oraz input lagami szału nie ma...

 

Ja od piątku mam BenQ GW2750HM. Jest to 27 calowa wersja tego modelu. Tu masz test:

 

http://uk.hardware.i...gw2750hm-review

 

Jedyne co mogę powiedzieć pozytywnego o tym monitorze to chyba wygląd zewnętrzny. Nie jest on jakoś szczególnie ładny ale jest to chyba jedyny plus.

 

Wyświetlane kolory są strasznie wyblakłe, szczególnie w rogach.Czerń niby stoi na przyzwoitym poziomie ale to też nie zawsze. Duzo gram w BF3. Podczas wczytywania mapy gdzie na starym monitorze (Samsung 2233BW) tlo bylo czarne na BenQ jest czarne z lekkim fioletem.

 

Kilku znajomych ogladalo moj monitor i wszyscy stwierdzili, że kolory są slabe a wyświetlany obraz za jasny.

 

Menu monitora nie jest intuicyjne. Strasznie ciężko jest cos ustawic. Gorna strzalka przwija menu w dól ale dolna w góre. Duzo czasu spedzilem na kalibracji, ktora i tak wiele nie dala. W grach najlepiej spisywal sie tryb GAME. Ale ten sam tryb podczas ogladania stron www "wypalal oczy". Testowalem tez ustawinia jakie byly opisnane na tftcentral.com.uk. O ile przegladanie internetu stalo sie bardziej przyjazne to w grach bylo na odwrot. Biegajace postacie w BF3 nie byly już tak dobrze widoczne jak w trybie GAME.

 

Monitor wydawał się atrakcyjny. Cena, 939zl. Matryca AMVA (podobno lepsze kolory jak na TN). Niestety okazało się inaczej.

 

Wczoraj wybrałem się na wycieczkę do Media Markt. Obejrzałem wszystkie monitory jakie mieli i najbardziej spodobał mi się Asus VE278Q (http://www.digitalve...10118/test.html). W porównaniu do BenQ różnica była znacząca. W szczególności kolory. Na 99% będzie to mój nowy monitor Dołączona grafika

Edytowane przez carykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomocna wypowiedź, dziekuję.

Czemu 16:9 uważasz za minus? Przecież to uniwersalna rozdzielczość do typowego FullHD...

 

Dlaczego? Ponieważ to 120 pikseli mniej w pionie, które są naprawdę nieocenione. No i odpalając grę, która jest w formacie 4:3, masz albo mniejsze rozciągnięcie obrazu lub też mniejsze czarne paski po bokach ekranu. 16:9 jest dobre do filmów i nic poza tym, ale w filmach 16:10 jest równie dobre, tak więc moim zdaniem wybór oczywisty.

 

A co do szybkości i laga u della 2412, to mam u siebie HP 2475w, który jest pod tym względem odrobinę gorszy, a bez problemu gram nawet w dynamiczne strzelanki czy inne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MVA ma słabiutkie kąty lewo-prawo, do tego chyba nawet nie wyciągają pełnego srgb

Ale jak wypadnie względem mojego starego Samsung SyncMaster 940BF? Będzie lepiej, czy obraz będzie gorszy? Katy mnie nie interesują, w końcu sam będe siedział przy monitorze. Bardziej martwi mnie to co mówisz o ilości kolorów.

 

Dlaczego? Ponieważ to 120 pikseli mniej w pionie, które są naprawdę nieocenione. No i odpalając grę, która jest w formacie 4:3, masz albo mniejsze rozciągnięcie obrazu lub też mniejsze czarne paski po bokach ekranu. 16:9 jest dobre do filmów i nic poza tym, ale w filmach 16:10 jest równie dobre, tak więc moim zdaniem wybór oczywisty.

 

A co do szybkości i laga u della 2412, to mam u siebie HP 2475w, który jest pod tym względem odrobinę gorszy, a bez problemu gram nawet w dynamiczne strzelanki czy inne gry.

 

Co zaproponujesz w podobnej cenie i dużej szybkości jak BenQ GW2450HM, tylko 16:10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zaproponujesz w podobnej cenie i dużej szybkości jak BenQ GW2450HM, tylko 16:10?

 

Nic Ci nie zaproponuję, ponieważ 120Hz w przypadku monitorów oznacza TN, czyli g****. Kilku użytkowników, przez których ręce przeszło już co najmniej kilka monitorów, proponuje Ci różne modele, z których żaden nie jest na TN - coś to chyba musi oznaczać, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały Twój wybór sprowadza się do rodzaju matrycy - VA (kąty przyzwoite, ale nie dobre; kolory dobre, bardzo dobra czerń) oraz IPS (rewelacyjne kąty i kolory, ale gorszy kontrast z czernią wpadającą lekko w szary - przy dobrej regulacji mało widoczne).

 

Ja bym wziął to drugie. Poczytaj recenzję tego Benq na tftcental i porównaj jego wyniki z dellem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od znajomego ktory ma DELLa 2311.Srebrzenie mi przeszkadza bardziej niz wpadanie rogów matrycy w granat. Czern niebo a ziemia (+kontrast). Dell na ustawieniach default troche za ciepły. Po delikatnej kalibracji bylo juz lepiej (w praktycznie mala roznica gdy benq byl na ustawieniach b:30, k:50, r:100, g:100, b:94). Matryca w benq bardziej responsywna (testowane w quakelive) na AMA=high.

 

Zostaje przy Benq.

Edytowane przez yooguruto
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...