Skocz do zawartości
hiszpanskiinkwizytor

Nowy komputer do 3200zł, czy modernizacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Przymierzam się do kupna monitora, o czym piszę w osobnym temacie, a co za tym idzie będę potrzebował odpowiedniego komputera do grania na maksymalnych ustawieniach w FullHD.

I właśnie teraz mam dylemat. Otóż nie wiem, czy lepiej zmodernizować stary zestaw, czy kupić całkowicie nowy komputer.

 

Oto, czym dysponuję teraz:

 

Core2Duo E8400 3GHz

Asus EN9600GT 1GB DDR3

Asus P5E-VM DO

4GB ram DDR2 (chyba 1600MHz, ale nie jestem pewien)

I buda Slim Micro ATX.

Zasilacz modecoma 350W

 

Obudowa jest tak małą, że musiała być cięta, by zmieściła się karta.

Zasilacz był zmieniany z 300W, bo spalił się on razem z dyskiem twardym.

Zestaw ogólnie jest niesamowicie wydajny. Mimo, że ma już 4 lata, GRID, Wiedźmin 2 (oczywiście bez Uberpróbkowania:) czy NAWET Minecraft chodzą na maksymalnych ustawieniach (rzecz jasna nie szalejąc z AA) budząc podziw i zachwyt wszystkich wokół. Dziwi mnie to, ze względu na to jak niedrogi był i jak stary jest. A kosztował poniżej 2000zł.

Wiem, że grając w rozdziałce 1280x1024 karta nie ma wiele roboty, więc o FullHD nie mam co pomarzyć, a monitor pewnie będzie 120Hz więc złączy też nie mam pdpowiednich. Brakuje mi też DX11...

 

Tutaj pytanie: czy da się jakoś zmodernizować kompa pod moje wymagania, czy inwestować w coś nowego?

 

Złożyłem taki zestaw:

 

Be quiet! Pure Power L8 CM 530W 288zł

Procesor Intel Core i5-3570K, 3.4GHz 919zł

Pamięć Kingston KVR1333D3N9/8G 147zł

Grafa Asus GeForce GTX 660ti 1300zł

Płyta główna Asus P8Z77-V LX Intel Z77 LGA 1155 430zł

Obudowa Corsair Carbide Series 500R 420zł

 

Wychodzi 3500zł, czyli o około 300zł za drogo.

Co o tym myślicie? Nic nie będzie kręcone- nie umiem, boję się i nie mam czasu. na zestawie ma chodzić wszystko na ustawieniach ultra przed 3-4 lata. Grafa musi być Nvidii (przekonanie i przyzwyczajenie) najlepiej asusa, tak samo jak mobo (mam wrażenie, że może wydajnośc mojego komputera zależała od tego samego producenta grafiki i płyty).

Obudowa raczej nie podlega dyskusji- ma być cicha, nieduża, ładnie wyglądać.

Dysk SSD mam- Corsaira Force 3 120GB, a dysk talerzowy kupie w przyszłości.

 

Bardzo proszę o porady i serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Najtańsze DDR'y 8 GB 1333 CL9 + Geforce 570 + zdecydowanie tańsza obudowa.

 

Przeglądnij tematy, bo jest ich pełno. Nawet nie chce sie wdawać w dyskusje na temat faktu że taki Radeon 7950 niczym nie ustępuje znacznie droższemu 660ti. I faktu że ASUS teraz niczym nie wyróżnia się od konkurencji. Z kart graficznym dobrze sprawdza się zarówno MSI czy Gigabyte. MSI robi też dobre płyty główne podobnie jak ASrock. Czasy gdzie ASUS był królem mamy już dawno za sobą. Skoro nie zamierzasz podkręcać to po co Ci procesor z literką K ? Nie masz kompletnego pojęcia o komputerach i obecnych podzespołach...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...