Skocz do zawartości
St.Anger

Eurotrucksimulator 2

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że już pora na rozpoczęcie dyskusji na temat najlepszego symulatora ciężarówek w historii. Gra zapowiada się bardzo ciekawie. Przede wszystkim autorski silnik czechów z SCS Software - Prism3D przeszedł gruntowną modernizację. Teraz obsługuje dynamiczne oświetlenie i cieniowanie, nowe tryby wygładzania krawędzi itp. Do tego wprowadzona została całkowicie nowa fizyka. Wprowadzono m. in. system kompensacji Ackermanna, zawieszenie kabiny, dużo bardziej realistyczny system zmiany biegów itp.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Twórcy gry zaczęli współpracować z producentami ciężarówek i naczep, ogólnie z całym środowiskiem skupionym wokół ciężarówek. Pojawiają się również na zlotach, by nawiązać jak najwięcej znajomości. Twórcom udało się zdobyć licencje Scanii (czego owocem jest minigra Scania Truck Driving Simulator), Mana, Volvo, Mercedesa - Benza, Renault, Schmitz. Niestety póki co nie ma licencji na Iveco oraz Dafa. SCS Software stara się również zdobyć licencje producentów akcesoriów do ciężarówek, a także koncernów naftowych, w tym Orlenu.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Mapa Obejmować ma częściowo Niemcy, Holandię, Belgiię, Szwajcarię, Austrię, Anglię, Czechy, Luksemburg, częściowo Polskę, Słowację, Francję, Włochy. Programiści starali się odwzorować charakterystyczne punkty w każdym z krajów.

 

Premiera w 4 kwartale tego roku, prawdopodobnie w Październiku. Na zachętę kilka filmików.

 

,
,

 

Twórcy starają się, by ETS2 był dostępny Steamie, a to dzięki programowi Greenlight. Wspomóżmy SCS Software naszymi głosami Dołączona grafika .

 

Dołączona grafika

 

Najnowsze wieści na temat gry znajdziecie na blogu SCS Software oraz na oficjalnej polskiej stronie gry Eurotrucksimulator2.pl.

 

To chyba tyle tytułem wstępu, zapraszam do dyskusji Dołączona grafika .

Edytowane przez St.Anger
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... daty premiery dalej niet i nie wiadomo tak na prawdę czy do końca roku nawet tę datę zobaczymy, nie mówiąc już o samej grze. German Truck mi już zbrzydł całkowicie, na Scanię też nie mogę już patrzeć powoli, a z Euro2 dalej wielka doopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie robi wrażenie , duża poprawa w stosunku do kolejnych odsłon 18Wos / HT czy G/E/UK TS .

 

Ale grafika to nie wszystko - grałem chwilę w ETS 1 , gorszej gry z cyklu nie widziałem no może poza Extreme Trucker 1/2 .

 

Tam dosłownie bieda aż piszczy - wygląd mapy czy same opcje mapy okrojone ( w PTTM/Haulin/ALH można było łatwo i szybko zlokalizować miejsca skąd bierzemy lub dostarczamy ładunek , można było zlokalizować serwisy , dealerów , garaże, stacje itp. ) .

 

Do tego fizyka a raczej jej brak w ETS 1 .

 

Mam nadzieję że to poprawią , na razie wracam do ALH ( gram w ALH bo Haulin chodzi mi tylko w trybie software a wygląda wtedy tragicznie ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETS był cienki, z tym się zgadzam, zresztą niewiele lepiej było w ostatniej odsłonie: German Truck Simulator (GTS). Jeżeli chcesz wypróbować fizykę, engine gry, itd. to ściągnij sobie demo Scania Truck Simulator - można traktować jako taki teaser przed ETS2. Nic nie zapowiada, żeby były w stosunku do STS jakieś rewolucyjne zmiany w ETS2. Rewolucja jest na pewno między GTS a STS - nie mam żadnego C na swoim prawie jazdy więc i doświadczenia z realnego świata brak, ale fizyka wydaje się być w STS bardziej wiarygodna, a co za tym idzie i przyjemność z jazdy większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie miedzy scaniatruck driving simulator, a gtsem widac duzy postep. W koncu skrzynia biegow i przelozenia sa bardziej realne. Sama fizyka tez ciut poprawiona. Osobowki nas wyprzedzaja na jednopasmowkach i duzo przyjemniej sie jezdzi niz w poprzednich odslonach. Mysle ze ets 2 moze nie bedzie rewolucja, ale na pewno sporym krokiem na przod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyka na pewno będzie o niebo lepsza niż do tej pory. Pytanie tylko, czy będzie dobra? Grając w STDS nie sposób wprowadzić ciężarówki w nadsterowny poślizg. Za to podsterowność jest na porządku dziennym. Jest to dość nierealistyczne. Nieobciążona tylna oś ciągnika bardzo łatwo wpada w poślizg, zwłaszcza gdy ma się ciężką nogę ;) . Kolejna rzecz to zawieszenie kabiny - na podstawie filmików i STDS widać, że zachowanie kabiny jeszcze nie jest takie, jak być powinno. Przede wszystkim zawieszenie kabiny jest zbyt sztywne, a siła tłumienia za duża. Ale mam nadzieję, że będzie możliwe łatwe modyfikowanie parametrów gry i szybko pojawią się mody. Kolejna rzecz to zmiana biegów. Na pewno w STDS jest dużo lepiej niż wcześniej, ale to wciąż za mało. Biegi zmieniają się wolniej, ale wciąż brakuje dźwięków towarzyszących pracy skrzyni biegów i sprzęgła. Do tego wciąż jest to skrzynia sekwencyjna. Brak jest niskiej/wysokiej skrzyni i półbiegów. Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

 

 

Ale na szczęście twórcy zapowiadają, że data premiery to nie koniec rozwoju gry. Przyszłe aktualizacje oprócz poprawiania błędów będą też zawierać modyfikacje gry. To cieszy, bo gra jest już w fazie beta testów i przed premierą raczej nie ma się co spodziewać dużych zmian. Choć SCS już od jakiegoś czasu twierdzi, że nie pokazało jeszcze wszystkich nowinek ETS 2, by pozytywnie zaskoczyć graczy podczas premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni strony nie ma w sieci, na razie brak informacji co się dzieje. Ale na dowód, że strona istnieje (istniała?) mam to Dołączona grafika :

 

http://hostlog.wht.p...cksimulator2.pl

 

EDIT:

 

na blogu SCS Software pojawiła się oficjalna data premiery: 19 Październik.

Edytowane przez St.Anger
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą kierownicę mnie nie stać, więc do ETS2 pewnie kupię porządny pad z analogami Dołączona grafika .

 

Ostatnie wieści z frontu są takie, że niektórzy producenci wypięli się na SCS i póki co w grze oficjalnie pojawią się tylko Scania, Man i Renault. Czytelnicy bloga SCS zorganizowali pospolite ruszenie i na FB cisną Volvo, by również udzieliło licencji. Zapewne do premiery nic się już jednak nie zmieni.

 

Trwają intensywne beta tesy gry, co owocuje dużą ilością filmików na YT:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=6mgd1OfKRFY&list=PLWJ0dZA1RNUBQcq1nC3qMhuOZmxYA_ucP&index=1&feature=plpp_video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem jak tu, ale w 18 Wheels of Steel mnie się świetnie grało myszką. Przy tak niskich prędkościach bez problemu można sterować, no i wystarczy przesunąć myszkę i kierownica zostawała w danej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yup, jeżeli nie możesz na razie kupić kierownicy, polecam granie na myszce, zaoszczędzenie kasy z pada i dozbieranie do DF GT, ostatnio cena spadła niesamowicie, a w Scanii sprawdza się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz pogrywam w Scanię czy GTS na myszce, ale wydaje mi się, że fajniej będzie się grało na analogach. Pożyczę pada od brata na jakiś czas i zobaczę, jak się będzie jeździło.

 

EDIT: Fajnie zmontowany materiał przygotowany przez jednego z fanów:

 

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdprojekt.pl/news/6159/CDPpl_rozpoczyna_Festiwal_Symulatorow

 

Objawiła się zawartość edycji kolekcjonerskiej. IMO bardzo słaba. Breloczek i naklejki? Srsly? Dołączona grafika Wolałbym edycję kolekcjonerską za ~200pln w której byłoby coś ciekawego niż takie bzdury za 130 zł. Krótko: meh i zamówiłem preorder zwykłej...Dołączona grafika

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych grach SCS coś takiego jak odwzorowanie trasy ( nawet w pewnym stopniu a nie toczka w toczkę ) nie istniało , w ETS 1 było pod tym względem najgorzej bo wcześniej przynajmniej było kilkanaście dróg na krzyż .

 

Nie wiem jak w ETS 2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ETS2 twórcy starają się odwzorować charakterystyczne budowle w miastach, czy ciekawe, artystyczne instalacje umieszczone przy drogach w rzeczywistym świecie:

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wiadomo, że SCS nie jest jak EA, przy grze jeśli dobrze pamiętam pracuje 8 do 11 osób, więc wszystkiego nie da się odwzorować w 100%, niemniej SCS się stara Dołączona grafika .

 

Dzięki "nękaniu" producentów ciężarówek przez fanów gry na Facebooku kolejne 3 firmy podjęły rozmowy z SCS. Być może nie uda się załatwić spraw licencyjnych przed premierą, ale na pewno prawdziwe marki pojawią się w późniejszych dodatkach do gry. Skoro jesteśmy przy dodatkach, SCS mimo oddania wersji gold do tłoczenia kilka dni temu nie zaprzestało prac nad poprawianiem gry i możemy się spodziewać pierwszego patcha tuż po premierze lub nawet razem z premierą.

 

Został już tylko tydzień Dołączona grafika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, gram.pl się spisał na medal. Paczka właśnie powitała mnie w pracy więc wieczorem (albo jutro rano jeżeli jest jakaś blokada czasowa) ruszamy. A tymczasem na start już jest patch z drobnymi poprawkami na stronie.

 

http://www.eurotrucksimulator2.com/update.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało już tylko kilka godzin, więc SCS udostępniło filmik promocyjny:

 

 

@KHOT

 

Daj znać jak się gra, póki co wstrzymuję się z zakupem, bo w ciągu kilkunastu najbliższych dni nie będę miał czasu na granie, niestety Dołączona grafika .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko: gra się genialnie. Mam dopiero trzeci poziom i na razie dorobiłem się pierwszego mana na kredyt, ale jeździ się świetnie. Engine gry to Scania, więc kto widział STS, ten będzie miał pojęcie o ETS2. Zastrzeżenia można mieć do map. Poza paroma charakterystycznymi obiektami, to miasta są totalną fikcją, układ dróg nijak się ma do rzeczywistości, ale generalnie nie przeszkadza to jakoś strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam pliczek http://www15.zippysh...pl&key=79096577 zdejmujacy blokade 90km/h na budziku. wrzucamy do dokumentow tam gdzie jest folder z profilem ETS2 i do folderu mod.

z wad trzeba wymienic latwiejsze lapanie mandatow za predkosc i w razie awaryjnej sytuacji ciezej wyhamowac zestaw. ostatnio na zakrecie owinalem sie wokol latarni. musialem odpiac naczepe zeby wyjechac :)

spalanie jest bez zmian. no i ta satysfakcja ze mozemy kazdego pogonic Dołączona grafika

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCS Software dogadało się z Paccar Company i wraz z następnym patchem do gry zostanie oficjalnie dodana marka DAF. Patch ma się pojawić w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Oprócz nowej marki aktualizacja będzie zawierać też mnóstwo poprawek i usprawnień (przynajmniej tak twierdzą twórcy :) ).

 

Nie wytrzymałem i mimo wszystko kupiłem grę :D . Gra się fajnie, jednak bardzo brakuje mi realistycznej zmiany biegów. Do tego wydaje mi się, że niektóre zakręty są zbyt ostre. Ale to zapewne wynika z przyjętej skali mapy. Na myszce da się całkiem przyjemnie pograć.

 

Zdarzyło mi się już 2 razy, że pojazd AI wyprzedzał inne pojazdy AI i wyjeżdżał z przeciwległego pasa prosto na mnie. Musiałem się ratować ucieczką do rowu, co kończyło się wywróceniem zestawu:/.

 

Zauważyłem też, że ciągnik potrafi być nadsterowny i zarzucić tyłem. W STDS mimo usilnych starań zestaw zawsze miał tendencje do podsterowności. Coś tam jednak zmodyfikowali w fizyce :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś mocniejsza ciężarówka niż Volvo które jest dostępne od samego początku? Bo albo ja czegoś nie widze albo wszystkie inne cieżarówki z wypasionymi upgradami są wolniejsze. Troche to bez sensu, ale mimo to gra się bardzo fajnie.

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem takich produkcji grałem w wiele symulatorów euro truck 1 okazał się jak dla mnie kompletną porażką z filmików na you tube widzę że euro truck 2 jest dużo lepsza niestety mam problem z odpaleniem gry.

Mam sprzęt dość stary ale liczyłem że odpalę to grę na min detalach chociaż a tutaj lipa :( w ogole się nie uruchamia

Wiem jakie są wymagania gry i nie spełniam tych minimalnych karta grafiki powinna miec 256 mb Ale Czy ktoś z Was odpalił tą grę na starszym configu ?? jestem bardzo ciekaw próbował ktoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpalić tą grę to potrzebujesz C2D i karty pokroju GF6800 lub lepszej .

 

Barton 2500+ i Radek 9600 to stanowczo za mało , procek nie dość że jednordzeniowy to nie ma instrukcji SSE2 .

 

Karta ma już lata świetności za sobą , dziś integry są szybsze niż 9600 Pro .

 

Ja próbowałem dopalić na X2 5200+ + 2GB ramu i GF6150 i się cięło jak głupie z powodu karty , procek może by dał radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...