Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdjęciami Malika trzeba bardzo uważać gdyż to bardziej podkręcona kompozycja i kolorystyka niż efekt na żywo. W końcu sprzęt do "cykania" za ponad 7k zł zobowiązuje ;)

 

Natomiast u mnie zaczyna robić się za ciepło ... Zabrałem się w końcu za podkręcanie sprzętu i procesor dość standardowo poleciał na 4,5GHz a karta (co mnie mile zaskoczyło) dobiła do aż 1320MHz, niestety przy tych ustawieniach 3x120 zaczyna powoli nie wyrabiać, w Prime95 sam procesor dobił do 79stC niby IB już tak ma i wiele z tym się nie da zrobić ale grafa zaczyna dobijać do 55stC i to zaledwie po przejściu 3DMarka. Muszę jeszcze dokładnie potestować jak się kształtują temperatury w "normalnym" użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze daje radę ale że tak powiem to u mnie już na granicy jest Dołączona grafika 1320MHz to w trybie Boost jest więc tylko jak 3D tego wymaga i jak wspomniałem wyżej lata sobie między 1260MHz a 1320MHz w najnowszym NFS, do testów max jaki udało mi się ustabilizować do tej pory to 1346MHz w 3DMark 11 Dołączona grafika

 

Może ta mała dodatkowa chłodnica 1x120 oraz nowa mocniejsza pompka trochę poprawią temperatury. Cóż liczę na to :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie mówisz tutaj o aparacie ? Dołączona grafika Bo Ci wykład zrobię nt. koszt aparatu / jakość zdjęć. Dołączona grafika

 

Mowa o samym body bo nie wiem jakie szkło ma Malik do swojego Nikon D700 - a co do wykładu to podziękuję bo aparaty to nie moja działka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o samym body bo nie wiem jakie szkło ma Malik do swojego Nikon D700 - a co do wykładu to podziękuję bo aparaty to nie moja działka Dołączona grafika

 

To Ci tylko nadmienię, że cena body nie gra żadnej roli, zwłaszcza przy takich fotkach. Na upartego Nokią zrobiłbyś takie fotki, nie mówiąc już o aparacie za pieniądze rzędu ~ 2000zł (komplet). Różnica w stosunku do Nokii jest taka, że takim Nikonem po prostu łatwiej. Natomiast różnica w stosunku do zestawu za 2k - żadna. Dołączona grafika Jako, że nie chcesz wgłębiać się w szczegóły - po prostu zaufaj, dla porównania mój sprzęt jest warty pewnie 5-krotność sprzętu Malika a przy tego typu zdjęciach przewaga mojego zestawu wynosi równiutkie, niezmienne zero. Dołączona grafika

 

Na tym kończąc OT i czekając na nową porcję zdjęęęęć ! :P

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci tylko nadmienię, że cena body nie gra żadnej roli, zwłaszcza przy takich fotkach. Na upartego Nokią zrobiłbyś takie fotki, nie mówiąc już o aparacie za pieniądze rzędu ~ 2000zł (komplet). Różnica w stosunku do Nokii jest taka, że takim Nikonem po prostu łatwiej. Natomiast różnica w stosunku do zestawu za 2k - żadna. Dołączona grafika Jako, że nie chcesz wgłębiać się w szczegóły - po prostu zaufaj, dla porównania mój sprzęt jest warty pewnie 5-krotność sprzętu Malika a przy tego typu zdjęciach przewaga mojego zestawu wynosi równiutkie, niezmienne zero. Dołączona grafika

 

Na tym kończąc OT i czekając na nową porcję zdjęęęęć ! Dołączona grafika

 

Nie zrozumieliśmy się ;) Zdjęcia Malika są ładne i nazwijmy w to w wielkim uproszczeniu "Artystyczne" co mi osobiście nie podchodzi bo ciężko mi ocenić efekt finalny jak zdjęcie zostało podkręcone w PS - o czym sam autor wspomina ;) Ja tam cykam 4 letnim kompaktem, pięknie nie jest ale widać :D

 

Ok koniec.

 

Dziś mają przyjść do mnie nowe ramki kurcze na zdjęciach wyglądają fajnie mam nadzieję że w PC też tak będzie, pompkę już mam brakuje mi jeszcze rezerwuaru do niej oraz wentylatora SP120 do chłodnicy. Jutro (tj. piątek) mam dzień wolny od roboty to zabiorę się za przeróbkę kabla do pompki bo ten wygląda tragicznie i aż wstyd mi ją pokazać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dotarła paczuszka z nowymi zabawkami Dołączona grafika

 

Corsair DDR3 32GB/1866 (4*8GB) DOMINATOR CL10

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

EDIT:

 

Ok już w środku :)

 

Dołączona grafika

 

Jakość zdjęcia bez lampy musicie wybaczyć bo mój aparat nie umie lepiej:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniusie ;D Rozumiem że te podświetlanie to z ramów ? Szkoda ze nie jest biale , raczej ładniej by wyglądało :)

 

Amo brzydkie nie są ;) Natomiast co do RAMu świeci on właśnie na biało to ASUS przebija swymi niebieskimi diodami, coś będę musiał z tym zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha , a myślałem że świecą na niebiesko , a to Ci gupi asus.

Jak bedziesz mial jakiś pomysł na zakrycie tych diod to pisz. A swego czasu w MSI p35 neo2-fr po prostu je zakleilem tasma izolacyjna , bo plyta wygladala jak choinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha , a myślałem że świecą na niebiesko , a to Ci gupi asus.

Jak bedziesz mial jakiś pomysł na zakrycie tych diod to pisz. A swego czasu w MSI p35 neo2-fr po prostu je zakleilem tasma izolacyjna , bo plyta wygladala jak choinka.

 

Problem polega na tym że całe to świecące ustrojstwo jest pod radiatorem i nie ma szans się teraz do niego dostać, pokombinuję coś jak będę modernizował LC - wszystkie niezbędne części powinienem mieć do przyszłego weekendu. Póki co niech świeci a po świętach i grudniowych wydatkach pomyśli się nad zmianą mobo na Sabertooth Z77 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne są, już wiem jakie będę miał następne. ;) Coś w ten deseń. Pytanie tylko dla ścisłości - kupiłeś 4 kości z racji wyglądu, żeby nie było pustych slotów, racja ? ;) Bo ciężko mi sobie wyobrazić użytek 32GB RAM jeśli nie planujesz puszczać na tym kilku maszyn wirtualnych itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne są, już wiem jakie będę miał następne. ;) Coś w ten deseń. Pytanie tylko dla ścisłości - kupiłeś 4 kości z racji wyglądu, żeby nie było pustych slotów, racja ? ;) Bo ciężko mi sobie wyobrazić użytek 32GB RAM jeśli nie planujesz puszczać na tym kilku maszyn wirtualnych itp.

 

Przeca cały czas miałem 4 kości i kupiłem nowe 4 :) A teraz mi proszę o maszynach wirtualnych nie pisać bo na urlopie jestem :P

 

Ramu nigdy nigdy za wiele ;)

Zrobi se ramdisk i fru ;)

Ja mam co prawda mieszane doswiadczenia z Corsairem, ale te wygladaja ladnie.

 

Na RAM od Corsair nigdy nie narzekałem coś fakt dawno też nie miałem :) RAMDisk cały czas jest jedynie kości i prędkość się zmieniły a nie ustawienia systemu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok daj foty całego stanowiska,zastanawiam się jak pomieściłeś się z tym stadem 30" monitorów na biurku?

Zajmuje to kolosalne ilości miejsca,masz jakieś custom burko robione czy jak?

 

Oj teraz jestem w trakcie remontów to używam jedynie DELL'a 30" więc mogę dać jedynie zdjęcia z przymiarek i napisać co i jak było poprawione:

 

Dołączona grafika

 

- Biurko robione na zamówienie aby pasowało idealnie.

- Komputer równolegle do ściany aby pierwszy od prawej XHD3000 nie wystawał.

- 17" la ramieniu, tak jak tu na starszym zdjęciu:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej byłoby postawić biurko pod skosem?

Bys mógł okno otworzyć normalnie i nie walić głową podczas wstawania Dołączona grafika

 

Spokojnie mimo iż małe to głową o nic nie zahaczam ;) A biurka nie da się obrócić, poza tym 30" tak by na wysokość nie wlazło :)

 

Aby nie było że się obija :P Tak wyglądała pompka jak do mnie przyszła:

 

Dołączona grafika

 

A tak jak z nią skończyłem:

 

Dołączona grafika

 

A sam komputer obecnie wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana płyty jest wstępnie ustalona na styczeń ale aby móc ograniczyć się do max 6x SATA złącz w PC zmuszony jestem zbudować sobie jakiegoś fajnego NAS'a - nie bardzo interesują mnie gotowe rozwiązania ze względu na ubogie funkcje w rozsądnej cenie. Sam NAS będzie to normalny komputer pracujący zdalnie na komponentach:

 

Fractal Design Core 1000 Black

Thermalright Extreme Ultra 120

ASUS P5KPL-AM

E7300

2x2GB RAM GoodRam

Chieftec 430W

Windows Serwer 2003

+ HDD ile wejdzie ;)

 

Jedyne co muszę dokupić to Core1000 obudowa dość tania i nie brzydka jak na 130+ zł. Dzięki temu zabiegowi będę miał dwie płyty do wyboru Sabertooth Z77 lub MPower Z77 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bląd, trafiłem na strone SE.

Ja się zastanawiam czy szukac płyty głównej pod mojego byłego quada q9550, czy tez juz taniej byloby kupic nowy procesor z nowa plyta.

 

Ja pozbierałem wszystkie części w domu i okazało się że mam całkiem fajny komputer, jedynie czego mi brakowało to jakiejś zgrabnej obudowy a ten Core 1000 to tylko 133zł w Saturion więc się skusiłem - dzięki temu zabiegowi nie będę musiał już więcej dysków upychać u siebie a po LAN na dane typu filmy i trzymanie obrazów wręcz idealne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...