Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku było trochę zabawy aby namalować poszczególne elementy teraz to już czyste kopiuj/wklej i obróć :) Tak więc nie ma już specjalnie dużo zabawy jak chcę coś przerobić/dodać/poprawić. Natomiast w kwestii zasilacza na innym forum polecili mi abym się zastanowił nad takim cudem:

 

Dołączona grafika

 

Musze przyznać że prezentowałby się zacnie w moim "komputrze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to rozumiem, że wtedy wywaliłbyś swoje "carbo" , bo przecież biały zasilacz chciałby eksponować ... Zastanowiłeś się nad tym dobrze ? Dołączona grafika Według mnie, taka zabudowana piwnica to same plusy.

 

Póki co nie planuję takiego zabiegu jak pozbywanie się zabudowy piwnicy Dołączona grafika To że czegoś nie widać nie znaczy że nie można tego "dopicować" - patrz choćby pompka Dołączona grafika

 

wydaje się być cichy 4:42' http://www.3dgameman...0w-power-supply

 

Ogólnie zasilacz posiada bardzo dobre opinie głownie na zagranicznych forach, u nas raczej słabo popularna jednostka.

 

Po burzliwej debacie na innym forum jednak postanowiłem wrócić do swojego pierwotnego pomysłu czyli Corsair AX najlepiej 650W, jest czarny więc będzie pasował do ewentualnych innych projektów a jego czarne kable bez oplotu powinny się układać zdecydowanie lepiej niż moje obecne w BQ - te są strasznie twarde. Dodatkowo sama konstrukcja też jest fajna i wydajna (rym nie zamierzony) Dołączona grafika Jedyny problem to jego dostępność ... Kurcze chyba wszystkie AX650 zostały sprzątnięte z polskiego rynku :/ Tu mam małą prośbę jak by ktoś z was napotkał w jakimś znanym/bezproblemowym sklepie AX650 proszę o info Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Kwestię zasilacz uznaję za zakończoną :) Nigdzie nie widziałem AX650 a różnica w cenie między AX750 a AX850 była zbyt mała, tak więc właśnie zamówiłem AX850 ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie planuję takiego zabiegu jak pozbywanie się zabudowy piwnicy Dołączona grafika To że czegoś nie widać nie znaczy że nie można tego "dopicować"

 

No ja rozumiem, ale czy mi się wydaje, czy są lepsze marki zasilacza ? Chociażby Seasonic ? Pod względem głośności również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem, ale czy mi się wydaje, czy są lepsze marki zasilacza ? Chociażby Seasonic ? Pod względem głośności również.

 

Jak wspomniałem wyżej zasilacz już kupiłem, SS oczywiście zły nie jest ale jego okablowanie mi nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było poczekać na AX860i albo AX760i :P ale chyba przeoczyłeś mojego posta na poprzedniej stronie

 

Przeczytałem, przeczytałem (staram się wszystko czytać) po prostu nie mogłem dłużej czekać a dodatkowa funkcjonalność jaką oferuję wersje "i" nie jest mi potrzebna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Dokonałeś bdb wyboru AX850... dlaczego... ponieważ "starsze" wersje dla corsair'a robi seasonic... czyli bebech, oprogramowanie, wentyl wszysto co najlepsze. Nowe wersje są tłoczone przez Flextronics dla Corsaira. Co to ma do rzeczy? A to że w wersjach 750 i 850 praktycznie nie uświadczysz problemu piszczenia cewek, czy tyrkającego wentyla... te OEM'y od Flextronics to jest loteria. Skąd wiem, doświadczenie wielu użytkowników np: Eldera... Sam posiadałem po kilka miesięcy sesonica 750/850 a ostatnio 1000 platinium, zasilacze bezgłośne, bezproblemowe. Zachciało mi się eksperymentów i kupiłem Corsaira 1200i, pod katem trzymania napięć, tętnienia nic nie można zarzucić corsairowi... może ciut lepszy po pomiarach, ale to jest zakres błędu pomiarowego (nie może być lepszy bo inżynierowie corsaira "zgapili" wiele rzeczy od sesonica), cewki.... uffff mi się fuksneło nie piszczą... wentylator... to jest nieporozumienie, dobrze że jest możliwośc w wersjach "i" całkowitego wyłaczenia. Co do "bajeru" corsair link, od miesiąca testuje i powiem tak... narazie to bajer, kupe błedów i bardziej to oprogramowanie irytuje niż pomaga, musi być dopracowane. Konkluzja: Mardok bdb wybór, sotosunek jakości do ceny. Choć szkoda że nie wziąłeś typowo sesonica - choć tak naprawdę go masz tylko z naklejką corsaira. Co do mocy bdb że wziąłeś z zapasem... bo coś czuję że w tym worklogu wyląduje SLI... coś tak czuje

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesonica nie wziąłem bo ma kable identyczne jak mój obecny BQ które tak ciężko się z tyłu układa że na samą myśl że muszę to robić od nowa aż mnie zatrzepało :) Ten Corsair ma czarne kable bez oplotu (SATA/Molex/Fan) co sprawia że są znacznie bardziej miękkie (tutaj polegam na opiniach innych) i łatwiejsze do układania. Poza tym lubię firmę Corsair :) Natomiast co do SLI to szybko nie będzie bo nie masz drugiego bloku na sprzedaż :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kawał dobrej roboty Mardok

Ciężka praca i pieniążki zapewne też,

jestem nowy sam się przymierzam do zmiany z AC na WC

i zmiany gtx 570 na 670

Mógłbyś podać przybiżony koszt ...całego zestawu WC

 

Pozdrowienia

Mariusz

 

Ps

Lubię modding wstawie fotki mojego starego Radka HD5850

 

Witam

Wiem że:

1. To nie związane tematem ale..też mi chodziło o obniżenie temperatur GPU i VRam-u w moim (już nieaktualnym kompie :jeszscze wtedy AMD i Radek)

post-195552-0-51323500-1352292075_thumb.jpgpost-195552-0-46914800-1352292085_thumb.jpgpost-195552-0-77669100-1352292085_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj koszt LC dla samego CPU na markowych częściach to jakieś 800zł a GPU do kompletu to kolejne kilka stów, wszystko zależny od użytego bloku i złączek. Kosztów swojego LC nie znam na pamięć bo nigdy nie sumowałem, ba wolałbym tego nie sumować nigdy :P Trzeba pamiętać że większość osób budujących LC (w tym i ja) traktuje to jako hobby a nie jako rzecz niezbędną do pracy czy chłodzenia komputera. Inni kupją nowe "alufelgi" a ja blok na GPU :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Szemhazej za otworzenie oczu na kwestie zasilaczy corsaira. wrzuciłem na purepc.pl linka do twojego postu pod newsem nt nowych zasilaczy Dołączona grafika

 

mariomarlon w kwestii ułożenia kabli panuje u Ciebie straszny bangladesz Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesonica nie wziąłem bo ma kable identyczne jak mój obecny BQ które tak ciężko się z tyłu układa że na samą myśl że muszę to robić od nowa aż mnie zatrzepało Dołączona grafika Ten Corsair ma czarne kable bez oplotu (SATA/Molex/Fan) co sprawia że są znacznie bardziej miękkie (tutaj polegam na opiniach innych) i łatwiejsze do układania. Poza tym lubię firmę Corsair Dołączona grafika Natomiast co do SLI to szybko nie będzie bo nie masz drugiego bloku na sprzedaż Dołączona grafika

 

Śledz alledrogo, pojawiaja się od czasu do czasu bloki przed liftingiem... choć tak naprawe to prawie go nie widać w tym położeniu, bardziej backplate ma tu wizualne znaczenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesonica nie wziąłem bo ma kable identyczne jak mój obecny BQ które tak ciężko się z tyłu układa że na samą myśl że muszę to robić od nowa aż mnie zatrzepało Dołączona grafika Ten Corsair ma czarne kable bez oplotu (SATA/Molex/Fan) co sprawia że są znacznie bardziej miękkie (tutaj polegam na opiniach innych) i łatwiejsze do układania.

 

Wczoraj montowałem BQ i widziałem, że mają własne rodzaje wtyczek do zasilacza. Seasonic którego mam, ma bardziej "standardowe" i raczej byś sobie dobrał co by Ci pasowało, no ale jeśli Szemhazej mówi prawdę, to w sumie bez różnicy. Chociaż czy system chłodzenia (wentylator i funkcja sterująca) w tych Corsairach są takie same jak w SS ? Szemhazej - wiesz coś na ten temat ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelach corsair 750/850, które "skleja" sesonic, są te same wentyle seasonic=corsair czyli SanAce 120. Mozna to sobie sprawdzić w reckach Jonnyguru.

W modelu 1200i "traktor" Yate Loon D14BH-12, to samo w 760i/860i "traktor" Yate Loon D12BH-12.

 

Wczoraj montowałem BQ i widziałem, że mają własne rodzaje wtyczek do zasilacza. Seasonic którego mam, ma bardziej "standardowe" i raczej byś sobie dobrał co by Ci pasowało, no ale jeśli Szemhazej mówi prawdę, to w sumie bez różnicy. Chociaż czy system chłodzenia (wentylator i funkcja sterująca) w tych Corsairach są takie same jak w SS ? Szemhazej - wiesz coś na ten temat ? Dołączona grafika

 

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Laing DDC 3.2 ale ma 10W a nie 18 jak model najsilniejszy.

Powinna byc ok, mniejsza moc (aczkolwiek ten top troche lepszy niz standardowy) oraz nowy niebieski wirnik.

Pytanie tylko jaka ma elektronike pod spodem. Teoretycznie niebiski wirnik wskazywalby na model bardziej zywotny.

 

Uwagi:

Zasilanie molex

kabel tacho do czytania obrotow.

 

Moge powiedziec, ze na dzien dobry bedziesz musial zalatwic sobie regulator obrotow.

 

To tez poczytaj

http://hw-lab.com/su...-ddc-pumps.html

http://skinneelabs.com/ddc_2x-ek-v2/

http://www.xtremesys...mpeller-DDC-3.2

http://translate.goo...=100&hl=en&sa=G

http://www.saunalahti.fi/~holindho/g5-quad-v1-lcs-repair-pump.html

 

Tu jest tez ciekawy temat odnosnie tych pomp

http://forum.purepc....pomp-zapraszam/

Ogolnie KamilWlodar robi modyfikacje pompek - wstawia lepsza elektronike, modyfikuje np poprzez dodanie kontrolera obrotow, jedynie topy OCLabs sa słabe.

 

Osobiscie trzymalbym sie raczej tego co masz, chyba ze chcesz miec nowa pompe oraz dokupic do nej rezewuar.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molexa bym pierwszego wywalił i zamontował wtyczkę jak we wentylatorach, tak czy inaczej inni polecają zrezygnować i brać MCP-355 - ale żadnej MCP-355 nie widzę na rynku wtórnym a nówka 3 stówy :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclock...-the-difference

 

Naprawde poczytaj co dalem, tam jest masa info jak modowac te pompki itd.

 

Najwiekszy problem jest ten, ze tych pompek wyprodukowano cala mase z roznymi parametrami i czlowiek sie po jakims czasie gubi ;)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclock...-the-difference

 

Naprawde poczytaj co dalem, tam jest masa info jak modowac te pompki itd.

 

Najwiekszy problem jest ten, ze tych pompek wyprodukowano cala mase z roznymi parametrami i czlowiek sie po jakims czasie gubi ;)

 

Właśnie kurcze widzę ... i zaczynam się zastanawiać czy aby nie kupić markowej Swiftech MCP355 12V (Laing DDC 1T +) wtedy wiem co biorę no i nówka więc nie zastanawiam się jaki ma przebieg oraz z jakimi płynami (kolorami) pracowała ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Nakręcam się tematem i chyba zamiast grafy opchnę cały komputer i złożę cos na WC/AC od podstaw

tylko ile może być warty jak dałem za niego ok 1400 euro 1 rok temu

 

Pozdrawiam ....

Mariusz

 

Jak coś takiego widzę to...ech....szkoda gadać :

http://www.million-dollar-pc.com/

Edytowane przez mariomarlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Nakręcam się tematem i chyba zamiast grafy opchnę cały komputer i złożę cos na WC/AC od podstaw

tylkom ile może być warty jak dałem za niego ok 1400 euro 1 rok temu

 

Pozdrawiam ....

Mariusz

 

Zrob liste sprzetu w excelu, i sprawdzaj po ile schodza czesci na allegro.

Pamietaj, ze jak masz gwarancje jeszcze wazna to masz troche wiecej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariomarlon: własny temat jest dobrym pomysłem bo pewnie będziesz miał więcej niż 2-3 pytania :)

 

1. Po konsultacji oraz przejrzeniu allegro Panu od pompki zaproponowałem 125zł za pompkę i top od EK - nie odpowiedział rozumiem że nie jest zainteresowany, tak więc temat umarł śmiercią naturalną :)

2. Dzisiaj będzie AX850 więc PSU Swap zajmie mi pewnie pół weekendu ... No ale będę mógł końcu wykonać testy pod obciążeniem i zobaczyć jakie wyszły temperatury.

3. Człowiek właśnie po wypłacie więc pora kompletować w końcu tą chłodnicę 1x120 i dwa dodatkowe wentylatory SP120 - zaczyna się powoli obawiać o wydajność DCP-2.2 stąd powyższy post na temat pompki.

 

Na razie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wymiana zasilacza jak masz te przedluzacze nie powinna zajac ci 8h ;D

Flow w ukladzie nie musi byc wielki, wazne aby byl. Silniejsza pompka sie przydaje przy bardzo zlozonych ukladach, jak masz wiele chlodnic, ale przede wszystkim daje mozliwosc zmniejszenia obrotow.

 

Tak patrze i widze ze w sumie to ja mam zestaw do chlodzenia drugiego kompa:

DCP4.0 + integrowany rez

2x120 z wentylami

blok na cpu

 

Tylko zlaczek mi brak, a aktualnego kompa chlodzonego powietrzem troche nie chce mi sie modyfikowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wymiana zasilacza jak masz te przedluzacze nie powinna zajac ci 8h ;D

Flow w ukladzie nie musi byc wielki, wazne aby byl. Silniejsza pompka sie przydaje przy bardzo zlozonych ukladach, jak masz wiele chlodnic, ale przede wszystkim daje mozliwosc zmniejszenia obrotow.

 

Tak patrze i widze ze w sumie to ja mam zestaw do chlodzenia drugiego kompa:

DCP4.0 + integrowany rez

2x120 z wentylami

blok na cpu

 

Tylko zlaczek mi brak, a aktualnego kompa chlodzonego powietrzem troche nie chce mi sie modyfikowac.

 

Z poprzednim zasilaczem łącznie się kilka tygodni mordowałem więc nie spodziewam się cudów po Corsair Dołączona grafika Co do pompki jeszcze się zastanowię bo ewentualną nową też bym chciał wepchać do zatoki 5,25" Dołączona grafika

 

No i dzisiejsza paczka Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kurcze ten AX850 jest nawet mniejszy od mojego BQ DP 430W Dołączona grafika Tak czy inaczej czarno mi:

 

Dołączona grafika

 

To że nie widać nie znaczy że ma być bajzel (kurz właśnie wycieram):

 

Dołączona grafika

 

Teraz to sobie w końcu mogę w coś zagrać Dołączona grafika BTW: nic nie piszczy - na szczęście!

 

EDIT:

 

No i mam temperatury oto one po 1h grania w GTA4:

 

CPU MAX : 54stC

GPU MAX : 41stC

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne temperaturki. I co jak Ci poszło z tym układaniem przewodów ? Długo sie męczyłeś ?

Tak patrze to ten nzxt cudnie by tu wyglądał ;D

 

Plan już układania miałem (taki sam jak na BQ) to poszło w mirę szybko jakiś 1,5h do 2h dokładnie nie liczyłem :) Na upartego mógł bym coś jeszcze poprawić ale kurcze to jest tył niby nie do oglądania i bez falasza w aparacie kable się z tłem zlewają :P Cóż biały NZXT może i ładniejszy ale piwnica i tak zabudowana :P Teraz pora myśleć co by tu dalej "pomodzić" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz jest ok, nie widze sensu eksponowania zasilacza i jego kabli tylko dlatego, że będzie biały ;)

Jak już to właśnie wtedy bym zostawił widok na dyski (okleic je też carbonem w czesci widzalnej) aby uwydatnić białe sanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...