Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Tez tak zrobilem, mam e6550, 8gb ram na jakiejs archaicznej plycie, ale nie moge tam wsadzic q9550 bo chipset sie gryzie i nie obsluguje takiej ilosci ramu - albo mniej ramu i quad, albo wiecej ramu - zarowno jedno jak i drugie mi nie odpowiada, dlatego musze poszukac jakiejs konkretnej plyty pod tego quada. Albo splyic wszystko w cholere i kupic nowe (ale troche szkoda).

Wsadzilem grace 8600 pasywna i robi takze jako media center, serwer plikow, tester wirtualek i w sumie wszystkiego co wymysle pod kontorla Ubuntu Server. Jakos nie chcialo mi sie pakować tam Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to już raczej kwestia gustu, mi odpowiada 2003 to sobie go tam zainstaluję ;) A mój obecny NAS coś zaczyna szwankować ... kopiowanie spada do 60kbps i trzeba go resetować aby działał dalej, poza tym opcje jakie oferuj są raczej ubogie. Kartę graficzną ta płyta ma zintegrowaną więc idealne rozwiązanie bo do instalacji i wstępnej instalacji wystarczy a potem i tak ten sprzęt będzie obsługiwany tylko zdalnie :)

 

 

Mój obecny NAS:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przypatrzycie to zauważycie minimalną różnicę w rozmiarze :P

 

Dołączona grafika

 

No i NAS skończony, ostateczna konfiguracja to:

 

- Fractal Design Core 1000 Black

- ASUS P5KPL-AM EPU

- E7300

- 2x2GB RAM GoodRam

- BQ DP 430W

- 1x250GB + 3x2TB

- Windows Serwer 2003

 

Pora wrócić do XL'ki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale gdzie ta różnica? Dołączona grafika

 

Ładne sprzęciki, masa czasu i roboty z tym wszystkim.

 

Mówiłem że minimalna musisz się bardziej przypatrzeć :P Dzięki :)

 

chyba raczej masę czasu sprzędzonego przyjemnie Dołączona grafika

 

Jakieś hobby trzeba mieć :) Jak dobrze pójdzie to jutro dostanę wszystkie niezbędne gadżety aby kontynuować modyfikację XL'ki :)

 

a ten ból w palcach po skręceniu i złożeniu tego wszystkiego ;D

 

Oj zwłaszcza układanie kabli "elektrycznych" moje plecy pamiętają aż za dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zupełnej starty czasu w ten weekend nie było przerobiłem sobie nową pompkę MCP-355 tak aby pasowała od razu do mojego układu:

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowo też posprzątałem trochę w NAS:

- przerobiłem zasilanie frontowego wentylatora

- wydłużyłem i oplotłem przyciski Power/PWLed

- pochowałem kable SATA no ile to było możliwe

- pozbyłem się niepotrzebnych mi przewodów od USB i Audio

 

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się jeszcze czy nie wpakować pasywnie na procesor Thermalright Ultra-120 eXtreme ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się, tylko wpakuj.

Całośc na wentylu z przodu (na dyski) i w zasilaczu pojdzie.

 

Pojawił się problem o którym wstyd się przyznać nawet nie pomyślałem ... Obudowy nie zamknę z tym chłodzeniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretniejsze chłodzenie z jakąś 92 tam zmieścisz, albo poziome ;)

To mocowanie do dysków to z jakiejś innej budy?

Ludzie często montują w tych budkach dodatkowe pionowe szyny z otworkami do montowania całego mnóstwa dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretniejsze chłodzenie z jakąś 92 tam zmieścisz, albo poziome Dołączona grafika

To mocowanie do dysków to z jakiejś innej budy?

Ludzie często montują w tych budkach dodatkowe pionowe szyny z otworkami do montowania całego mnóstwa dysków.

 

Co do chłodzenia nie chciałem nic kupować a użyć części co już mam w domu, no cóż Ultra jest za wysoka to póki co zostanie BOX.

 

Tak to jest mała modyfikacja oryginalnego mocowania na jeden dysk w tej obuwie, dzięki dodatkowym blaszką w jedno miejsce wchodzą 4 dyski :) Widziałem te modyfikacje z szynami i powiem że za estetycznie to nie wyglądało.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te modyfikacje z szynami i powiem że za estetycznie to nie wyglądało.

 

To fakt, ale sądzę że robili to ludzie którzy za wiele z takimi operacjami nie mieli do czynienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, zrobione perfekcyjnie. Dołączona grafika

 

Dzięki :)

 

Ojtam, ojtam, każdy robi błędy...

http://kaszpir.hlds....nfinity.skewed/

 

XD

 

He he widzę niezłe wygięcie :D Pomysłu raczej nie zastosuję na Ultrze ale dobrze wiedzieć że jest i taka opcja :)

 

To fakt, ale sądzę że robili to ludzie którzy za wiele z takimi operacjami nie mieli do czynienia Dołączona grafika

 

Ja "mistrzem szlifierki" też nie jestem dlatego wolałem użyć gotowych elementów, niby nikt na serwer nie patrzy ale ja bym wiedział że "wioska jest w środku" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie Corka ;) Od dość dawna ta budka mi się strasznie podoba i chyba swojemu młodemu zmontuję w niej kompa. Jak tam jest z miejscem na dłuższe karty graficzne? Chodzi mi o to czy nie będzie kolidować z dyskiem twardym na tej tacce HDD (Dysk będzie jeden).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie Corka Dołączona grafika Od dość dawna ta budka mi się strasznie podoba i chyba swojemu młodemu zmontuję w niej kompa. Jak tam jest z miejscem na dłuższe karty graficzne? Chodzi mi o to czy nie będzie kolidować z dyskiem twardym na tej tacce HDD (Dysk będzie jeden).

 

Z jednym dyskiem i długą kartą graficzną nie powinno być problemu ale zawsze możesz dać dysk do zatoki 5,25" w standardzie masz tam sanki na jeden dysk 3,5" i jedno miejsce na napęd więc w sam raz do podstawowej konfiguracji - wtedy możesz w ogóle wymontować tą szynę na HDD w pionie. Muszę przyznać że jak za 130zł to nie mogę złego słowa powiedzieć o tej obudowie, jedyną rzecz którą musiałem przerobić to jak wyżej wspomniałem kable Power/Reset/itp są dość krótkie a moja płyta ma ich podłączenie w bardzo dziwnym miejscu:

 

Dołączona grafika

 

I tutaj czyjaś foto z długą kartą jak widać u góry bez problemu można dać HDD:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu po 2,5tygodnia oczekiwania w końcu do mnie dotarło ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz tylko trochę wolnego i możemy "awansować" na MCP-355 :) Co ciekawe EK się nie bardzo popisało w kwestii instrukcji gdyż ta jest do pompki D5 to już zupełnie inny rezerwuar niż ten ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka bude planujesz kupic?

 

Jeszcze na 100% nic nie wybrałem ale patrzę póki co głownie na 800D ;)

 

Ale która sprzedana? XL???

 

Tak XL o Core 1000 bym nawet nie wspominał :)

 

tak, teraz w planach ma inną, prawdopodobnie 800D chodź kto wie.

 

Mam nadzieje że dość szybko ruszysz z nową budą, bo lubie Twoj wątek Dołączona grafika

 

Jak nie będzie końca świata to po styczniowej wypłacie powinienem ruszyć z nową budą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/foto/

 

Dołączona grafika

 

Niby 800D jeszcze nie postanowiony (o czym wspominałem wyżej) ale ciężko w cenie koło 1k znaleźć coś lepszego tak więc zrobiłem sobie wstępny projekt to chciałbym osiągnąć, oto on:

 

Dołączona grafika

 

Choć zastanawiam się czy nie puścić węża powrotnego z 2x120 zupełnie z tyłu aby nie było go widać Dołączona grafika

 

EDIT:

 

W sumie to nawet dwie koncepcje mam ;)

 

Pierwsza jak na powyższym projekcie:

Dołączona grafika

 

Druga z mniejszą ilością widocznych węży. Wąż oznaczony linią skośną jest niewidoczny gdyż idzie za tacką mobo:

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...