Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Napełnianie układu obeszło się bez większych niespodzianek (oczywiście poza wyżej wspomnianym brakiem płynu), pierwsze uruchomienie pompki po przerobieniu kabla na wtyczkę wentylatorową oraz dodaniu oplotu - też nie było niespodzianek :) Na zdjęci bardziej spostrzegawczy zauważą chamski zółty kabel SATA na cóż póki paczka nie przyjdzie z nowym białym na wymiar tak będzie musiało być :/ Mistrzem malowania nie jest ale tragicznie nie wyszło, duży cover na piwnicę jeszcze schnie, a całość prezentuje się tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kable z prądem dla SATA wstyd pokazywać bo puszczone "byle by było" nie widziałem sensu ich układania skoro czekam na ładne w oplocie również na wymiar, a dziś chciałbym w końcu komputer uruchomić bo mój Atom zaczyna mnie drażnić ;) To chyba wszystko :)

 

A zapomniałem dodać, w szale walki z malowaniem oberwało się nawet nakrętką do mocowania bloku CPU i się nagle zrobiły czarne jak 380 :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w sumie skończyłem (właśnie pisze z tej maszyny), trochę szkoda bo fajna zabawa była ;) Zostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia ale nie zmienią one ogólnego wyglądu projektu:

 

- Niestety dolny cover nie wyszedł mi najpilniej, kilka otworów się zalało więc będę musiał je przetkać i pomalować jeszcze raz ale dziś na pewno mi się już nie będzie chciało.

- Żółty kabel SATA do wymiany (Paczka od Sleeveking)

- Wymiana wszystkich kabli zasilających SATA/Molex (Paczka od Darmacza)

 

Nie czepiać się dziurek! :) No skro to sobie wyjaśniliśmy to lecimy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jest super ale mnie troszeczkę razi podłączenie tej pojedynczej chłodnicy z tyłu. nie lepiej by było ją obrócić i zrobić krótsze połączenie cpu gpu ?

 

Wiesz... mnie razi ten czarny. Ale juz dajmy spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w sumie skończyłem (właśnie pisze z tej maszyny), trochę szkoda bo fajna zabawa była Dołączona grafika

 

To ja Ci podeślę swój sprzęt i fundusze i będziesz miał drugie tyle zabawy. ^^

 

Piękny efekt, też się przyczepię do tych węży z małej chłodnicy, ale, wiemy wiemy, sam tak chciałeś. ;) Mi się bardzo efekt podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cud, miód i orzeszki = Mardok ;]

 

EDIT: A co do samej płyty głownej: MSI Z77 MPOWER (przemalować te żółte elementy na biało i by było imho idealnie) lub Asrock Z77 pro4 (wymiana radiatora na czarny/biały na 'czypsecie'), ale i tak MPOWER bardziej czarna i imho idealna do tego moda Dołączona grafika

 

EDIT2: Aha, widzę, że wymiana mobo odpada, no cóż ;)

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_KaszpiR_: czarny razi ? Bosz Ty to już lepiej się nie wypowiadaj ...

zaodrze244: chyba już czwarty raz mówię że 1x120 obracać nie będę.

MaciekCi: starczy mi na razie "modowania", bo zaraz przyjdzie taki co go czarny razi ...

forthal: jak już pisałem wcześniej będę zmieniał całą platformę, wtedy dobiorę sobie jakieś czarne mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie kusi cię ten MPOWER? Jak ja go widzę to tylko lekko zaporowa cena xD Do tego widziałem G. Skille na czarnym laminacie (imho lepiej wyglądają niż jakiekolwiek ramy z radiatorami).

 

Cena MPower nie wiele zmienia bo i tak jest tańsza od tego ASUS'a - nie widzę sensu zmieniać teraz płytę żaby zaraz zmieniać całą platformę. Natomiast ramu na pewno zmieniać nie będę, pomijam już jego cenę - poprostu mi się podoba.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie to zrobiłeś Dołączona grafika jak z wydajnością?

 

Dokładnie jeszcze nie zdążyłem przetestować ale z szybkich oględzin CPU max 58stC a karta 48stC.

CPU 4500MHz

GPU 1320MHz

 

Jak patrzę na twój projekt i na swój to.........

u mnie taki wczesny Gierek na kartki

ład, skład, porządek

superrr

 

p.s. jak nazywa się "fachowo" ta blaszka z dziurkami

 

Tak jak już napisał _KaszpiR_ jest to blacha perforowana wyginana domowymi metodami, cóż pleksi mi się już przejadło.

 

http://i.imgur.com/nA0jMxH.jpg <- MPOWER ;D Nawet nie mów, że nie kusi ;PPP

tu link do całości: http://forums.overcl...18474542&page=2

 

Dobrze wiem jak wygląda MPower ze zdjętymi żółtymi elementami, chyba na PCL już taką widziałem u kogoś w worklogu. Tak jak mówiłem pod LGA1155 nie ma sensu już nić zmieniać wyjdzie LGA1150 to się zmieni i płytę i proca - wtedy też będę dobierał coś pod kolor i przeprowadzał pewnie modernizacje LC - teraz niech sobie popracuje chociaż ten miesiąc czy dwa.

 

BTW:

 

Jak ktoś byłby zainteresowany klockami do LC to pozostały mi takowe elementy:

 

MCP-350 z oplecionym kablem i wymienioną wtyczką na czarną wentylatorową.

EK-DCP 2.2 z oplecionym kablem i wymienioną wtyczką na czarną wentylatorową.

EK Combo DCP 2.2 - zintegrowany rezerwuar do DCP 2.2.

Chłodnica Thermochill PA 140.3

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobre temperatury, zastanawiam się u siebie czy zmienić pompkę, może mam za słabą do swojego układu? mcp350 (2grafiki, procek, 2chłodnice 120x4 i 120.2) u mnie grafiki max 60C procek tak 75C na 4.8ghz 1.38v)

też bym musiał troszkę poprawić swój układ ,ale chyba poczekam do zmiany platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z CPU wiele nie zdziałasz, sam dobrze wiesz że w przypadku IB lepsze chłodzenie nic nie da bo i tak pod IHS zwykły glut za kilka centów leży, natomiast 60stC na kartach to niewiele więc ja bym się specjalnie nie przejmował. Tak się składa że mam w domu MCP-350 oraz MCP-355 i większych różnic nie zauważyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z CPU wiele nie zdziałasz, sam dobrze wiesz że w przypadku IB lepsze chłodzenie nic nie da bo i tak pod IHS zwykły glut za kilka centów leży, natomiast 60stC na kartach to niewiele więc ja bym się specjalnie nie przejmował. Tak się składa że mam w domu MCP-350 oraz MCP-355 i większych różnic nie zauważyłem Dołączona grafika

 

'

 

ja clp dałem na 3770k i temperatura 30C w dół , wcześniej na 4.5ghz miałem w prime gdzieś lekko ponad 70C a teraz na 4.8ghz mam 75C na najcieplejszym rdzeniu na v 1.37v, też bym musiał zrobić coś z moim wc bo w porównaniu z tym co Ty zrobiłeś moje jest po prostu brzydkie:) też galeria jest na pure ,tylko ,że teraz są inne tajle;) właśnie zastanawiałem się czy może pompka rady nie daje ale jak mówisz niema różnicy to nie zmieniam.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'

 

ja clp dałem na 3770k i temperatura 30C w dół , wcześniej na 4.5ghz miałem w prime gdzieś lekko ponad 70C a teraz na 4.8ghz mam 75C na najcieplejszym rdzeniu na v 1.37v, też bym musiał zrobić coś z moim wc bo w porównaniu z tym co Ty zrobiłeś moje jest po prostu brzydkie:) też galeria jest na pure ,tylko ,że teraz są inne tajle;) właśnie zastanawiałem się czy może pompka rady nie daje ale jak mówisz niema różnicy to nie zmieniam.

 

Aby nie było, jakaś różnica jest po prostu w mojej konfiguracji ledwo zauważalna, u Ciebie to albo więcej RPM albo więcej chłodnic może coś znacząco zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu moja pompka zaczęła wydawać z siebie bardzo niepokojące dźwięki, oszczędzacze sobie próby opisania tego słowami i od razu dam filmik:

 

 

Dziś dopiero miałem czas wszystko rozebrać, bo teorii narodziło się kilka od powietrza po urwane porcelanowe łożysko. Po rozebraniu (u mnie to dość czasochłonne zadanie) sama pompka prezentuje się jak należy:

 

Dołączona grafika

 

Nie mając więcej pomysłów poskładałem wszystko w całość z tą różnicą że pompkę podłączyłem pod Szefa 400W na czas odpowietrzania i co ciekawe teraz nic nie hałasuje:

 

Dołączona grafika

 

Po godzinie odpowietrzania zaczęło mi się nudzić to odpaliłem cały PC w takiej formie jak na zdjęciu wyżej (teraz z niego piszę) i dalej brak niepokojących dźwięków jak na filmiku. Jak się już wszystko odpowietrzy podłącze pompkę ponownie pod AX850 i zobaczymy czy "trzaski" powrócą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś rezonowało w budzie, teraz zmieniłeś położenie pompki i już nie brzęczy

 

Nic nie rezonowało bo trzymanie pompki w rękach nie mniejszało hałasu, tak samo zmiana jej pozycji. Poza tym dźwięk dochodził bezpośrednio z pompki a nie obudowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...