Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałeś JAK zakręcić tę czarną nakrętkę? Dołączona grafika

 

Właśnie zmierzyłem od nakrętki do topu obudowy mam 11cm luzu więc chyba się spokojnie da to zrobić Dołączona grafika Tak czy inaczej zweryfikuję to na 100% dopiero jak mi top z cięcia wróci.

 

W ten sposób chyba w ogóle nie pomieścisz pompki, dojdzie ci jeszcze złączka kątowa przy rezie. U mnie pompa wisi uczepiona górnej chłodnicy Dołączona grafika

 

/foto/

 

Miałem ją czymś tam podeprzeć, ale zdaje się że nie skończę już tego, narazie chodzi bez problemu.

 

Co do złączek, zastanów się czy zmieścisz je na bloczkach itp. Ja miałem skręcane 13/19 i był problem ze zmieszczeniem ich na chłodnicy z wentylatorami (robiłem wycięcia w wentylach) a na blok CPU w ogóle się nie mieściły. Co prawda ty wybrałeś mniejsze, ale wydaje mi się że możesz mieć w najlepszym razie ciasno.

 

Złączka kontowa jest przecież na wykazie "złączek do zakupu" tak więc zdaję sobie z tego sprawę. Ja planuję 10/16 tak więc mniejsze oraz wiatraki na mojej chłodnicy mają "wcięcie" w miejscu gdzie montuje się złączki:

 

Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Przymierzyłem wszystko na szybko i stwierdzam iż problemu nie będzie :) Jak się chce to się da zmieścić wszystko w 5,25" :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nie małej debacie w końcu ustaliłem co biorę (oj trwało to dłużej niż myślałem) i się złamałem w kwestii kolanka 90st ... kolanko będzie BP no kurde takie fajne jest że się nie mogłem powstrzymać :P Tym razem zamówione było w Cooling.pl ceny podobne ale ciekaw jestem czasu realizacji bo z Angela.pl to miałem już niezłe przeboje jak czegoś nie było na stanie. A jako nagrodę pocieszenia kupiłem sobie korek BP do pompki ;)

 

Dołączona grafika

 

Zamówienie:

 

2 x Masterkleer wąż 10/16 UV White

1 x Bitspower korek G1/4 - Matt Black

1 x Bitspower złączka kątowa 90 stopni G1/4 Matt Black

2 x Bitspower złączka prosta SM10/16 G1/4 Matt Black

4 x Black Water Złączka prosta SM10/16 G1/4 - Black

1 x EK Water Blocks EK Ekoolant CLEAR 1000 ml

No to pozostał już tylko blok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo zboczenie co ty. Trzeba się zacząć leczyć ;D

 

He he dobrze wiedzieć że nie jest się jedynym :D BTW mówiłeś ze masz identyczną pompkę możesz się pochwalić jak ją zamontowałeś ?

 

I aby nie było że was nie słucham że się może mój zestaw nie zmieścić do zatoki 5,25" przygotowałem tajny plan awaryjny oto on:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze byc bardzo dobra opcja:

- kolanko na górze aby odkręcić jakby co

- wtawic na górze korek

- dolne można by zamknąć ew kranik?

 

U góry mam 3 dziury z boku (u dołu) 2 a tak naprawdę potrzebuję 1 (nie liczę wylotu pompki). Myślałem tak zapakować 4 korki dwa z boku i dwa u góry z czego jeden u góry by służył do napełniania - łatwo odkręcić i zakręcić a wąż z lejkiem powinien spokojnie dosięgnąć, i koszt "fajnego korka" to grosze w porównaniu do złączek i kolanek :P U góry było by kolonko 90st akurat wyprowadzające węża w stronę bloku CPU - jedyne co bym musiał zrobić to dokupić 3 korki :) I wyciągnięcie ode mnie mój cały tajny plan :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bloku CPU będziesz miał jakieś 4mm odstępu między złączkami, może być strasznie upierdliwe dokręcanie i odkręcanie tego ;)

Jak zamontujesz złączkę na górze reza to w ogóle pokrywki nie odkręcisz, chyba że złączka będzie obrotowa więc napełnianie będziesz musiał załatwić przez drugi otworek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bloku CPU będziesz miał jakieś 4mm odstępu między złączkami, może być strasznie upierdliwe dokręcanie i odkręcanie tego Dołączona grafika

Jak zamontujesz złączkę na górze reza to w ogóle pokrywki nie odkręcisz, chyba że złączka będzie obrotowa więc napełnianie będziesz musiał załatwić przez drugi otworek.

 

O bloku CPU to jeszcze nawet nie myślałem jak mam być szczery póki co walczyłem z pompką i jej umiejscowieniem :) Nie planuję odkręcać górnej nakrętki do rezerwuaru, wszystko po zmontowaniu będzie że tak powiem na stałe, a u góry mam 3 otwory:

 

Dołączona grafika

 

Zmodyfikowałem zamówienie z 1 na 4 korki od BP i mam zamówione jedno kolanko też od BP i one właśnie wyląduje u góry w jednym z 3 otworów w pozostałych korki, tak samo 2 korki do wylotów z boku.

 

Dołączona grafika

 

Napełnianie i odpowietrzanie będzie za pomocą jednego z korków u góry i to na razie wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dość długim namyśle postanowiłem podejść do problemu zalewania układu w zupełnie inny sposób, tak samo postąpiłem z wyjściem węży z zabudowanej zatoki.

 

Wlew płynu: Bitspower korek G1/4 - Matt Black > Bitspower Fillport G1/4" Matt Black BP-MBWP-C04 > Black Water Złączka prosta SM10/16 G1/4 - Black

Wyjście z zatoki: Bitspower złączka prosta SM10/16 G1/4 Matt Black > Bitspower Fillport G1/4" Matt Black BP-MBWP-C04 > Black Water Złączka prosta SM10/16 G1/4 - Black

 

Dołączona grafika

 

Pompka wraz z rezerwuarem jest w innej pozycji na projekcie niż w rzeczywistości bo tak łatwiej mi zobrazować jej miejsca na złączki, w originale będzie jak na zdjęciach tak więc nie będzie krzyżujących się węży.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'postępiam' ?

I kupujesz korki Bitspower, a w środku złączki Black Water.... ;)

Kolanka EKWB też są dobre, a zamiast Black Water wziąłbym Fesera.

No chyba, że trzymasz się tylko czarnego koloru.

 

Takie pytanie poco robisz te wyjścia z zatoki w taki sposób, jak dla mnie mnożysz niepotrzebnie złaczki z fillportami - zbędne zwężenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'postępiam' ?

I kupujesz korki Bitspower, a w środku złączki Black Water.... ;)

Kolanka EKWB też są dobre, a zamiast Black Water wziąłbym Fesera.

No chyba, że trzymasz się tylko czarnego koloru.

 

Takie pytanie poco robisz te wyjścia z zatoki w taki sposób, jak dla mnie mnożysz niepotrzebnie złaczki z fillportami - zbędne zwężenia.

 

Ups, pisane z tabletu z autokorektą ... ładnie mnie dziad urządził :) - poprawione.

 

Na Feser 10/16 wąż wchodzi dużo ciężej niż na złączki od Black Water, a nie mam tam miejsca na "zabawy" siłowe.

 

Kolanko Bitspower mam już zakupione, problem jest z dostaniem czarnych fillportów.

 

Złączki Black Water będą montowane na elementy których nie widać bez rozkręcania obudowy gdyż nie mam funduszy na wszystkie elementy od Bitspower - choć z czasem będę pewnie powoli ale systematycznie zmieniał.

 

Fillport ma gwint IG1/4 więc nie ma mowy o zwężeniach, a czemu: ze względów estetycznych.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest plexi?

Moim zdaniem zbędzne ograniczenie przepływu powietrza.

No chyba, że się da podświetlić Dołączona grafika

 

W środku nic nie ma znaczy nie będzie to plastikowe trzyma tylko siatkowe filtry do zdjęcia Dołączona grafika

 

I świecić u mnie raczej nic nie będzie to nie choinka :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie blok od Koolance w wersji acetal,czekałem aż ktoś go w końcu użyje i wypowie się po montażu i testach.

Masz już chyba wszystko aby poskładać i uruchomic układ?

 

Niestety nie, ostatnia paczka ma być dopiero 15-16tego w sklepie + czas dojścia od mnie :/ Więc póki co bawię się tylko tym co mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę gadam sam ze sobą ale cóż Dołączona grafika

 

Gadaj dalej. ;) Już nie ma na forum dzieciaków, którzy na każdą fotkę fajnego sprzętu robią "wooow", poza tym, takie posty są niedozwolone, w dzisiejszych czasach młodzież jara się nową maczugą w WoW/minecrafcie itd. więc nie oczekuj fali zszokowanych i onanizujących się userów do fotek. Nie mniej jednak chyba wszyscy odwiedzający Twój wątek z wielką ochotą patrzą na to co robisz, dalej jest miło pooglądać fajny sprzęt, zwłaszcza, że robisz worklog bardzo szczegółowo - to się chwali i podoba. Także... gadaj sobie sam ze sobą dalej, bo wielu chętnie na to patrzy, tylko, że już nikt nie ślini monitora na takie widoki jak 10 lat temu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, toz to worklog, wiec mozesz pisać o jakichkolwiek aktualizacjach do projektu.

Co innego jakbys popadł w grafomanię i zmieniał temat.

 

Poza tym jak dajesz aktualizacje, to inni mogą się dowiedzieć co i jak, czego się spodziewać.

Np mnie zdziwiła ta pleksa na zdjęciu górnego grilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, toz to worklog, wiec mozesz pisać o jakichkolwiek aktualizacjach do projektu.

Co innego jakbys popadł w grafomanię i zmieniał temat.

 

Poza tym jak dajesz aktualizacje, to inni mogą się dowiedzieć co i jak, czego się spodziewać.

Np mnie zdziwiła ta pleksa na zdjęciu górnego grilla.

 

Dziś może uda mi się w końcu top zamontować to dam jakieś foto z chłodnicy + wentylatory + top + grill ale to zależy czy będę miał dziś dziurę na fillport czy nie :) Natomiast to co pleksi, to nawet nie pleksi tylko jakiś plastik w jaki był zapakowany grill aby się nie porysował i jak wspominałem wyżej przytrzymuje on jedynie siatki maskujące wentylatory do zdjęcia bo nie są one jeszcze przykręcone.

 

Nawiasem mówiąc okres oczekiwania na niektóre produkty (zwłaszcza "lepszych" firm) w tym kraju to jakaś parodia ... Durne zaślepki od LL to prawie 30dni czekałem, fillporty to 2tygodnie a blok wodny 3tygodnie ... stąd pokazywanie zdjęć po kawałku/na raty bo ciągle czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie mów, czekałem na chłodnicę od Aquaero prawie 2 miesiące....

 

A takie pytanie, może by przenieść to do sekcji Galeria WC?

 

To wiesz co czuję Dołączona grafika Co do przenosin to może dopiero jak będzie skończone walnie się jakieś fajne fotki bez kurzu i odcisków palców Dołączona grafika

 

Tak BTW chłodnicy sam się cały czas zastanawiam czy nie użyć jeszcze mojego TC PA 140.3 bo kurcze fajny (i drogi) kawał chłodnicy leży i się marnuje, tylko musiała by być poza obudową a to raczej ciężkie do wykonania aby wyglądało estetycznie ...

 

A i jeszcze zmieniłem płyn jaki użyję w tym projekcie na: Mayhems Pastel Ice White 1000ml

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z grilem Bitspower zonk związany ze śrubami mocującymi go do budy.

Mimo zastosowania najkrótszych śrub jakimi dysponowałem (M3x6) przy dokrecaniu dochodziły do chłodnicy i mogły ją uszkodzić.

Dołożenie podkładek rozwiązało ten problem inaczej musiał bym spiłować śruby.

Brakowało dosłownie 1mm.

 

U Ciebie zapewne jest tak samo.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z grilem Bitspower zonk związany ze śrubami mocującymi go do budy.

Mimo zastosowania najkrótszych śrub jakimi dysponowałem (M3x6) przy dokrecaniu dochodziły do chłodnicy i mogły ją uszkodzić.

Dołożenie podkładek rozwiązało ten problem inaczej musiał bym spiłować śruby.

Brakowało dosłownie 1mm.

 

U Ciebie zapewne jest tak samo.

 

///

 

Jest dokładnie jak piszesz, póki co nie dałem żadnych śrub mocujących grill z topem - trzyma się na samym docisku chłodnicy. Powiadasz że nawet 6mm trzeba piłować - a nakrętka weszła bez problemów ?

 

Widzę że w BIT-TECH jest Śruba imbusowa czarna M3x05 gn.imbus mniejszych już nie ma :)

 

Klik!

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...