Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mogłeś wyjąć z plastików ;D

 

Oj tam dopiero co do domu wlazłem, cześć jest bez Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Ok przymiarka zrobiona, miejsce na otwory zaznaczone - jutro do wiercenia:

Dołączona grafika

 

Tak jak sugerował Elder, dałem blisko siebie no i bliżej to bym już nie ryzykował.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przymiarki z wężami bym zobaczył ale coś tam wspominałeś o nie otrzymanych paczkach.

 

Jakaś żenada się porobiła i od dłuższego czasu Angela nie raczy nawet zamówienia potwierdzić przez kilka dni po złożeniu

a co dopiero zrealizować i termin dostawy podać...łaskę robią że się odezwą?

Zamówiłem kilka metrów węża plus złączki i to przerosło ich możliwości...ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przymiarki z wężami bym zobaczył ale coś tam wspominałeś o nie otrzymanych paczkach.

 

Jakaś żenada się porobiła i od dłuższego czasu Angela nie raczy nawet zamówienia potwierdzić przez kilka dni po złożeniu

a co dopiero zrealizować i termin dostawy podać...łaskę robią że się odezwą?

Zamówiłem kilka metrów węża plus złączki i to przerosło ich możliwości...ręce opadają.

 

Testowałem na wężu 10/13 bo taki akurat mam w domu, nie było idealnie a danie bliżej siebie fillportów utrudniło by mi montowanie wszystkiego wewnątrz zatoki tam jest wszystko na styk i nie mam miejsca na manewry. Tak czy inaczej węże nie będą idealnie równolegle do bloku a po lekkim skosie nad czym ubolewam ale muszę przeżyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem, zacny pomysł Dołączona grafika tylko ważne będzie, żeby dobrze dociąć węże, bo tutaj już nie będzie możliwości korekty.

 

Widoczna cześć węży to pikuś natomiast w zatoce 5,25" może być mały problem zwłaszcza z wężem od pompki do zaślepki ale i tu mam kilka zapasowych części aby w razie czego wyjść z opresji :P Tak czy inaczej póki cooling mi nie prześle paczki z wężami to zajmuję się elektryką czyli przedłużkami i ułożeniem kabli - kurcze już 3 komplet przedłużek będę miał może ten zostanie na dłużej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu bywa teoria a praktyka to dwie różne rzeczy ;) Znalazłem w domu jakieś stare węże brudne i za duże ale do pierwszej przymiarki w sam raz, po 2h kombinowania w końcu udało mi się upchać wszystko do zatoki 5,25" i powiem że nie było to łatwe. Z racji tego że nie mam jeszcze wszystkich elementów musiałem łączyć "na raty".

 

Pierwsze zdjęcie przedstawia powrót do rezerwuaru i tutaj sprawa jest raczej prosta:

Dołączona grafika

 

Komplikacje pojawiły się dopiero tutaj, czyli jak wyjść z tej cholernej chłodnicy - po wielu różnych koncepcjach dopiero taka konstrukcja umożliwiła mi podłączenie węza bez jego zaginania. Na zdjęciu nie ma już powrotu do rezerwuaru bo nie mam aż tylu kolanek - dokładnie jedno za mało.

Dołączona grafika

 

I aby nie było za łatwo to jeszcze fillport do napełniania układu jest na "dachu":

Dołączona grafika

 

Tak czy inaczej - wlazło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak czułem, że te otwory masz za blisko... ;D

 

Dalej nic by nie zmieniło, łuku takiego nie zrobię samym wężem, ba a nawet by utrudniło zadanie bo musiał bym się męczyć nie tylko z chłodnicą ale jeszcze powrotem do rezerwuaru.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straciłem cierpliwość w oczekiwaniu na węże Masterkleer wąż 10/16 UV White + EK Water Blocks EK Ekoolant CLEAR 1000 ml (przez węże czekam już dokładnie 23dni) więc postanowiłem zmienić powyższy zestaw na następujący Tygon wąż R3603 9,5/15,9 mm + Mayhems Pastel Ice White 1000 ml cóż ten jest dostępny od reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy postęp w pracach:

 

Pierwszy krótki link dla powrotu do rezerwuaru:

Dołączona grafika

 

Wymierzone węże w topie - ciekaw rzecz trzeba było jednocześnie trzymać top, podpinać trzy węże na raz i nie oszaleć :P

Dołączona grafika

 

Po 2h poprawek i w końcu się udało spiąć to cholerstwo w całość - dobrze że wąż to Tygon bo inaczej było by jeszcze gorzej:

Dołączona grafika

 

A tak wygląda dla "oczu" - czyli niby jest LC ale go nie widać :P

Dołączona grafika

 

Jak dobrze pójdzie jutro zalewamy, dziś mam już dość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że ten kawałek wężyka skutecznie teraz ogranicza drgania, jeśli zmienisz to na sztywno, pompko-rezerwuar przeniesie Ci drgania na zaślepki a jak widać, one nie leżą zbyt idealnie, mogą wpadać w rezonans. ;) Nie rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że ten kawałek wężyka skutecznie teraz ogranicza drgania, jeśli zmienisz to na sztywno, pompko-rezerwuar przeniesie Ci drgania na zaślepki a jak widać, one nie leżą zbyt idealnie, mogą wpadać w rezonans. Dołączona grafika Nie rusz.

 

Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc "na zaślepki a jak widać, one nie leżą zbyt idealnie" - zaślepki są równo jak się top założy, bez niego zatoka się na boki rozchodzi. Tak czy inaczej myślę nad jeszcze jedną kwestią mianowicie danie zaślepki z fillportami o piętro niżej aby bardziej wyrównać węże idące do bloku CPU, tylko że to spowoduję budowę takiej konstrukcji że aż sam się boję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki bloku na płycie:

 

Dołączona grafika

 

Krótka walka z wężami:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zasilacz do pompki Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i zalewamy:

 

Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Praktycznie całe LC w środku zatoki 5,25" Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na już działającym PC:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EDIT2:

 

I tak wygląda już skończony etap pierwszy mojego LC :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozostało:

 

- Zrobić porządek z przedłużkami.

- Zrobić coś z czerwonym RAM.

- Zacząć myśleć o nowej karcie graficznej i bloku na niej :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam procesor to taki bidnie wygląda ;)

Koniecznie musisz zwodowac grafikę, oraz bym jeszcze strzelił na płyte główną - ram niekoniecznie, to juz jak dla mnie jest przesada.

Ten biały wyszedł swietnie w polaczeniuz wentyalmi i kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten biały płyn <3 Strasznie minimalistycznie to wyszlo , wole jednak jak troche wiecej widac Dołączona grafika Ale oczywiście ładnie wyszło Dołączona grafika

 

Minimalizm był głównym założeniem - i powiem jedno aby było widać mniej trzeba się narobić 3 razy więcej :P

 

Ten sam procesor to taki bidnie wygląda Dołączona grafika

Koniecznie musisz zwodowac grafikę, oraz bym jeszcze strzelił na płyte główną - ram niekoniecznie, to juz jak dla mnie jest przesada.

Ten biały wyszedł swietnie w polaczeniuz wentyalmi i kablami.

 

Kartę to najpierw muszę kupić, bo to co mam to się nie bardzo opłaca wodować. Ramu nie chcę wodować tylko schować :) I dzięki bo taki był plan - ale przedłużki są jeszcze do poprawy i wymiany na "fajniejsze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslales o malowaniu radiatorów na mobo? Dołączona grafika

 

Nie, prędzej ją wymienię na: Asus Sabertooth Z77

 

Natomiast co do ramu przykryję go czymś takim:

Dołączona grafika

I zobaczę jak wyszło - jak efekt będzie zadowalający to tak zostawię jak nie to cóż "szperej" w dłoń i na biało Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylącznie rynek wtorny , sam jakis czas temu kupiłem ;D

Nie tak dawno bylo na allegro , jak byś chciał bo musiał byś szukać okazji. Albo ktoś na forum może sprzedawać , trzeba sie rozglądać.

Jak coś to nazwa tego ustrojstwa to OCZ XTC.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahahahaah, wyglada ekstra, naprawde jestem zdziwiony jak to dobrze pasuje.

pytanie jak przewiew Dołączona grafika

 

Przyznam szczerze że tak na pałę przyłożyłem Dołączona grafika Rozmiar wręcz idealny tylko mocowania musiałem pociąć Dołączona grafika

 

Widok z trochę większej odległości:

Dołączona grafika

 

Jak nie wymyślę nic lepszego tak zostanie :) A przewiem, powiedzmy tak z zamontowaną Noctua miały taki sam przewiem :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam iż etap drugi LC został już rozpoczęty :)

 

Zamówione elementy:

 

2 x Bitspower złączka prosta SM10/16 G1/4 Matt Black

2 x Bitspower korek G1/4 - Matt Black

1 x Noctua Pasta termoprzewodząca NT-H1

 

Oraz:

 

EK Water Bocks EK-FC680 GTX - Acetal + EN Nickel

 

Dokładnie ten:

Dołączona grafika

 

Planowana karta graficzna:

EVGA GeForce GTX 670 2GB OC FTW

 

To na razie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...