Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

CSQ jest strasznie brzydkie ;p

 

W ogóle wszystkie Backplate do 680 (karta 670 ale na PCB 680) dostępne w Polsce to spraszane paskudztwo - ten był najmniej brzydki. Z czasem zastanowię się nad sprowadzeniem z DE oryginalnego backplate EVGA do 680 ale to już nie "w tym cyklu rozliczeniowym" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie czemu ten fullcover nie jest w csq ? Ponoć wszystko od Ek jest teraz w csq , nad czym strasznie ubolewam bo to paskuctwo przy ich wczesniejszym dizajnie.

Moze bys sie pomeczyl z papierem sciernym i starl ten wzor ?

 

Dołączona grafika

Przy tym jak to wyglada teraz, ten co zamierzasz kupic wyglada jak majstersztyk Dołączona grafika

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie czemu ten fullcover nie jest w csq ? Ponoć wszystko od Ek jest teraz w csq , nad czym strasznie ubolewam bo to paskuctwo przy ich wczesniejszym dizajnie.

Moze bys sie pomeczyl z papierem sciernym i starl ten wzor ?

 

/foto/

 

Przy tym jak to wyglada teraz, ten co zamierzasz kupic wyglada jak majstersztyk Dołączona grafika

 

Ten co upolowałem pochodzi z poprzedniej serii i trochę go szukałem ale się udało - w dodatku wersja nikiel Dołączona grafika Natomiast co do backplate od EK to na zdjęciach nie wygląda źle bo kółek nie widać za bardzo - w razie czego zrobię jak napisałem wyżej czyli zakupię oryginalny backplate od EVGA.

 

Tak czy inaczej wszystko zamówione i teraz tylko czekam, jak coś już dostanę to się pochwalę :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super Ci to wyszło Dołączona grafika

 

Podziękował ale pozostało jeszcze trochę roboty :)

 

- do weekendu chcę się uporać z wymianą i ułożeniem przedłużek - ATX i EPS (2x 6pin będę układał jak mi karta przyjdzie).

- mam pewne obawy iż karta może nie przyjść do weekendu gdyż moje zamówienie dalej jest "w trakcie realizacji".

- korki, złączki oraz backplate już idzie do mnie.

- węża oraz płynu powinno mi wystarczyć.

 

Zobaczę jak pompka DCP 2.2 sobie poradzi z dwoma blokami i slalomem w zatoce 5,25" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że DCP2,2 najbardziej cierpi z powodu długich węży.

 

Długich węży to u mnie za bardzo nie ma - ewentualnie powrót od grafiki będzie najdłuższy. Cóż okaże się jak złożę ale myślę że dwa bloki i jedna chłodnica nie powinny być ponad siły pompki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w druga srone - nie mialem blokow a nie chcialo mi sie starej karty wybebeszac aby dzialac na nowej na wentylu XD

 

Heh przyznam szczerze że sam się zdziwiłem że blok dziś dotarł, według moich wstępnych obliczeń miał być w piątek a tu mnie choć raz poczta polska pozytywnie zaskoczyła :) Tak czy inaczej bez karty wiele nie zdziałam :P Będzie trzeba się jutro za kable zabrać bo przedłużki też już mam wszystkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super się prezentuje Dołączona grafika ciekawa stylizacja tego BP nie rozumiem co się w nim może nie podobać Dołączona grafika

 

czekam na kolejne aktualizacje Dołączona grafika

 

smaka mi takiego tym swoim zestawem narobiłeś że gdyby nie chajc zainwestowany w chłodzenie jak w podpisie to bym się też w końcu zdecydował na inwestycję w LC Dołączona grafika - pewnie gdyby było to moje głośne to bym tego nie pisał tylko już też podobne zdjęcia wrzucał Dołączona grafikaDołączona grafika (przód i bok 500rpm, tył 800, na procku oba się kręcą na 880, na grafice 1800 (ten AC jest bardzo cichy trzeba ucho przyłożyć żeby było je słychać), zasilacz 750rpm - to wszystko w spoczynku jak gram to tylko na grafice wrastają trochę obroty ale i tak tego nie słyszę bo gram w słuchawkach i mam to gdzieś Dołączona grafika najwięcej hałasu i tak robią dyski twarde...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super się prezentuje Dołączona grafika ciekawa stylizacja tego BP nie rozumiem co się w nim może nie podobać Dołączona grafika

 

Te białe nadruki psują cały 'czysty' minimalistyczny design czerni. Nie wiem czy da się to usunąć, ale wiem, że na srebrnych już się to tak nie rzuca w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244: dzięki i sam miałem AC przez długi czas zanim do LC wróciłem :)

 

Te białe nadruki psują cały 'czysty' minimalistyczny design czerni. Nie wiem czy da się to usunąć, ale wiem, że na srebrnych już się to tak nie rzuca w oczy.

 

Koledze wyżej chyba o Backplate od EK chodziło nie BP, a napisy są żółte nie białe :) Tak czy inaczej mi się podobają z tym napisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chodziło mi o blackplate nie o "korki" które imho też są super Dołączona grafika

 

 

Mardok czy jak siedzisz przy tym swoim centrum dowodzenia światem składającym się z tylu monitorów nie potrzebujesz okularów spawalniczych żeby chronić oczy?? Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia z czego dokładnie jest zrobiony taki backplate - z kolorowego metalu czy może jakiś bardziej szlachetny kolor (srebrny, ale nie złoty).

Pytam, bo zamówiłem też taki i wiem, że będę go albo malował albo szlifował. Acha, tylko wziąłem wersję bez CSQ, bo to 'lego' mnie trochę irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chodziło mi o blackplate nie o "korki" które imho też są super Dołączona grafika

 

 

Mardok czy jak siedzisz przy tym swoim centrum dowodzenia światem składającym się z tylu monitorów nie potrzebujesz okularów spawalniczych żeby chronić oczy?? Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Oj okulary to ja mam na nosie już od kilku lat Dołączona grafika Ale cóż tak to jest jak się spędza przed PC od 12 do 16 godzin dziennie w tygodniu pracującym ... Natomiast co do monitorów na co dzień staram się ograniczać do max 3x30" Dołączona grafika

 

Wedlug mnie ten backplate wyglada sporo gorzej na grafie niz na zdieciach sam. Ale bloczek wyglada cudnie Dołączona grafika

 

Sam marudziłem na niego póki go nie przymierzyłem w obudowie, wygląda zdecydowanie lepiej niż bez - karta ma masę białych gwarancyjnych naklejek z tyłu, a kółek nie widać bo u mnie w obudowie nic nie świeci.

 

Mnie zastanawia z czego dokładnie jest zrobiony taki backplate - z kolorowego metalu czy może jakiś bardziej szlachetny kolor (srebrny, ale nie złoty).

Pytam, bo zamówiłem też taki i wiem, że będę go albo malował albo szlifował. Acha, tylko wziąłem wersję bez CSQ, bo to 'lego' mnie trochę irytuje.

 

Kółek szlifowaniem się nie pozbędziesz są za głębokie - jedyne co to szpachla + malowanie. I jak napisał kolega niżej materiał to alu.

 

 

Natomiast to jest backplate jakie chciałem mieć docelowo i ciągle chodzi mi po głowie Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wcześniej było z napisem GTX680 ale w końcu pojawiło się GTX670 (różnią się tylko napisem bo przypominam iż GTX670 FTW jest na PCB 680) :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy :)

 

Najpierw trzeba układ opróżnić - z racji konstrukcji nie mam żadnego zaworu to posłużyłem się złączkami na bloku CPU:

Dołączona grafika

 

Przymiarki węży i takie tam :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pompka posiada własny zasilacz 400W chyba da radę :P

Dołączona grafika

 

No i zalewamy:

Dołączona grafika

 

Nie wiem czy widać ale tu się nieźle wkurzyłem - kiedy w końcu Pan darmacz odesłał mi działające kable okazało się że jedna 6pin nie pasuję po szybkich oględzinach okazało się że posiada inną wtyczkę! Różnica polegała iż jeden z pinów był kwadratowy zamiast "przyciętych rogów" i nie chciała pasować (środkowy w górnym rzędzie we wtyczce po prawej). Wiedząc że na wymianę sobie poczekam w najlepszym wypadku 10dni (cóż prędkość to na pewno nie pasuje do usług Pana darmacza) wziąłem nóż do tapet i sprawiłem aby pasował.

Dołączona grafika

 

Tutaj układ już zalany i wstępnie odpowietrzony, pozostała jeszcze kwestia ułożenia kabli:

Dołączona grafika

 

Jak skończę porządki wrzucę zdjęcie efektu końcowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro forum w końcu odżyło dodaję ostatni update z 2 etapu mojego LC :)

 

Po krótkiej walce w końcu jako tako opanowałem kable i wszystko prezentuje się następująco:

 

Kolejna już chyba 5 albo 6 wersja elektryki :)

Dołączona grafika

 

A cześć dla oko wygląda obecnie tak:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję cierpliwości w układaniu kabli :) wygląda super, tylko nie mów że masz budę bez okna??

 

nie "dzwonią" ci dyski twarde? w mojej budzie gdy miałem w podobny bardzo sposób jak u ciebie podłączone do nich zasilanie przenosiły się między nimi wibracje - zbyt sztywne kable - w końcu i buda zaczynała bzyczeć. teraz podłączone mam dyski przez takie zwykłe rozgałęźniki z molexa na 2xsata i jest o wiele lepiej. kupie na próbę coś takiego : http://www.proline.pl/?p=SST+SST-CP06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję cierpliwości w układaniu kabli :) wygląda super, tylko nie mów że masz budę bez okna??

 

nie "dzwonią" ci dyski twarde? w mojej budzie gdy miałem w podobny bardzo sposób jak u ciebie podłączone do nich zasilanie przenosiły się między nimi wibracje - zbyt sztywne kable - w końcu i buda zaczynała bzyczeć. teraz podłączone mam dyski przez takie zwykłe rozgałęźniki z molexa na 2xsata i jest o wiele lepiej. kupie na próbę coś takiego : http://www.proline.pl/?p=SST+SST-CP06

 

Dzięki :) Dyski są w koszyczkach na gumkach przykręcone (standardowe mocowanie w tej obudowie) a kabel wygięty w taki sposób aby nie przenosił zbytniego naprężenia na dyski. Tak czy inaczej zasilacz idzie do wymiany (cholera układanie kabli od nowa) na jakiegoś Corsair AX 650/750/850 wszystko zależy który uda mi się wyrwać. Nie wiem czy tu pisałem ale mój BQ DP 850W padł i pracuję teraz na BQ DP 430W co jest za słabą jednostką ... Tak czy inaczej kable w Corsair są zdecydowanie bardziej "podatne" na układanie :)

 

Wygląda ekstra, najbardziej mi się podoba schowanie pompki w zatoce na dyski za zaślepkami oraz umiejscowiony tam panel kontroli obrotów.

 

Podziękował ;) Taki był projekt od początku :) Powiem jedno dodawanie nowych elementów do LC w takim układzie to banał, ma się jedno kompaktowe miejsce gdzie się wszystko podpina i nic człowieka nie interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...