Skocz do zawartości
Carson

LCD 22-23" bez fullHD

Rekomendowane odpowiedzi

O jakim samsungu piszesz dokladnie?

 

Cos takiego mnie zainteresowalo http://www.agito.pl/...470,5532-464826 ale to na tn

 

i jeszcze benq g2251M w aukcji wpisali ze jest na PVA ale nigdzie nie moge znalezc potwierdzenia

 

Dobra, zamowilem ips235v-bn. W zyciu nie mialem takiego problemu z wyborem sprzetu :)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor przyszedl. Obraz w porowaniu z moim starym lcd 940nw to Dołączona grafika Juz nie dotkne TN wiecej. Lekkie smuzenie zauwazylem tylko w fife, bardzo dynamicznie sie przesuwa obraz od lewej do prawej, wiec troche widac na zawodnikach ale nie na tyle zeby przeszkadzalo. Pozniej podepne starego crt i zmierze laga ale moje oczy nic nie zauwazyly, kontry w symulacjach wyscigow wychodza na czas wiec jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaść między TN, a PVA lub IPS jest ogromna. Mam kumpli co siedzą na TN i mówią, że lepszego monitora im nie trzeba. Jak tylko zobaczą dobrego IPS czy PVA to od razu mówią, że TN jest do kitu Dołączona grafika.

 

W IPS może denerwować srebrzenie i ujowa czerń.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba bys musial sie zainteresowac crt Dołączona grafika jak przegladam testy roznych monitorow (tanich i drogich) z ta wyscigowka gdzie sie ustala tempo i pokazuje smuzenie to wg mnie wszystkie smuza. Sprawdzalem kilka gier i tylko w fifie widze LEKKIE smuzenie i to nie calego obrazu tylko zawodnikow. W BF3 i wyscigach i filmach nic takiego nie ma, wiec decyzja nalezy do Ciebie.

 

PS dotarlo do mnie ze do testow i opinii innych trzeba podchodzic z dystansem. Wszedzie polecany dell 2209WA wg testow (kilka zrodel) ma gigantyczny inputlag, ponad 30ms (mierzony, nie wg pustych zapewnien producenta). Jak widac jakos uzytkownikom nie przeszkadza w graniu, a tutaj na forum ma go kilka osob.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moje pytanie jest nastepujace... Czy naprawde jest taka roznica miedzy TN a IPS ? Bo mozna miec iliame prolite 2407hds za okolo 550zl uzywke i mozna miec za 580 zl nowego LG IPS tego co ma carson.

 

Ktory monitor wybrac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym IPS, ale szczerze mówiąc w tej cenie to wielkich różnic nie będzie ;). Na naprawdę dobry monitor w 16:9 trzeba wydać około 1400zł, a jeśli chodzi o 16:10 w full HD to już kwoty robią się astronomiczne.

 

Poczytaj testy, może coś wybierzesz na ich podstawie, ale osobiście odradzam wszelkie monitory TN. Nie wiem jednak jak działają tanie IPS bo nie miałem okazji takich testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...