Skocz do zawartości
mateo1990

SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black - jak zdjąć front obudowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z góry zaznaczam, że jestem tutaj nowy na forum i do tego nie mam wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o majsterkowanie i sprawy techniczne związane ze sprzętem komputerowym (zainteresowałem się tym stosunkowo niedawno), także proszę się nie śmiać, jeśli moje pytanie wyda się głupie i laickie Dołączona grafika

 

Przechodzę do rzeczy - jestem posiadaczem obudowy SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black.

Postanowiłem właśnie dokonać gruntownego czyszczenia komputera i mam zagwozdkę dotyczącą dostępu do tego wszystkiego, co jest ukryte za przednim panelem obudowy.

Chciałbym wyjąć filtry przeciwkurzowe, które były domyślnie zamontowane z przodu i które zebrały już sporo kurzu, w celu ich wyczyszczenia.

Chciałbym też uzyskać dobry dostęp do wentylatora 120mm, który jest tez zamontowany z przodu.

 

Na zdjęciach w sieci (choćby tutaj) widziałem, że cały front obudowy można normalnie zdejmować. Ja niestety nie mogę dojść do tego, jak to zrobić. W instrukcji obsługi niestety nie ma o tym wzmianki. Widzę, że od spodu są dwa otwory z dwóch stron, w które mieszczą się palce i da się wyczuć od środka jakieś zaciski czy coś, ale nie mam pojęcia co zrobić, aby ten front zdjąć. Nie widzę też żadnych śrub, do których front obudowy mógłby być przymocowany. Boję się, aby czegoś nie połamać i nie uszkodzić. Nie chcę niczego ruszać na siłę. Sprzęt jest prawie nowy, raptem pół roku ma.

 

Jak to zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez mateo1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz go po prostu wyszarpać;). Mam brutusa 310 i po zdjęciu widzę że masz tak samo, u mnie na dole w brutusie też jest otwór więc wsadź palce w te otwory i szarpnij żeby wyszedł trochę dół, a potem górę wyciągniesz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz go po prostu wyszarpaćDołączona grafika. Mam brutusa 310 i po zdjęciu widzę że masz tak samo, u mnie na dole w brutusie też jest otwór więc wsadź palce w te otwory i szarpnij żeby wyszedł trochę dół, a potem górę wyciągniesz

 

Tak właśnie myślałem z początku, że na tym to polega, ale lekkie pociągnięcie nic nie dawało i bałem się użyć większej siły, aby czegoś nie wyłamać.

Zrobiłem tak, jak poleciłeś, i front obudowy elegancko wyszedł z zaczepów :)

 

Dzięki za odpowiedź. Teraz zabieram się za czyszczenie po kolei wszystkich filtrów :) Kto by pomyślał, że tyle tego syfu potrafi uzbierać się w przeciągu kilku miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...