Skocz do zawartości
Szakal85

PC/AthlonX2/GTS450 - Spadki FPS, Blue screeny, Napięcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dłuższego czasu mam problemy z komputerem. Dzieje się to raz na jakiś czas dlatego tyle wytrzymywałem ale już mam dość..

 

Specyfikacja:

Procesor: Athlon X2 245 (2,9Ghz)

Płyta: M4A77TD PRO

Grafika: ENGTS450 DC OC/DI/1GD5 / GF 7300GT

Pamięci: 2x2GB KVR1333 Kingston

Dysk: 2 dyski SAMSUNG HD502HJ & WDC WD1600AAJS

Zasilacz: OCZ600MXSP (600W)

 

DWA SYSTEMY : WinXP oraz Win7 Ulitmate (oba zainstalowane na różnych dyskach)

 

No więc.. Blue Screeny. Wyskakuje mi o takich samych danych za kazda raza:

http://img832.imageshack.us/img832/8797/p9100010.jpg

 

Pojawia się w momencie oglądania filmów na serwisach typu Youtube/JoeMonster/Sadistic... Polega to na tym że w PEWNYM momencie gdy odpalam film, ZAWIESZA się ekran, słyszę dźwięk puszczonego filmu przez 10sek potem cisza - no i Blue Screen.

FPS. W grach w które aktualnie tylko gram, widzę spadki fps. Gra FPP "CrossFire". Podczas normalnej pracy, uzyskuję od 120 do 200FPSów. Zdarza się że po odpaleniu komputera mam od razu stały spadek do 30-50FPSów. Muszę wtedy resetować PC żeby znów PRAWIE normalnie pracował. Podczas niby normalnej pracy tj. 120-200 czuję iż co kilka/kilkanaście sekund spada do 30fps. Jakby to powiedzieć gra się tnie.

To samo w World Of Tanks- w normalnej pracy mam 60-80-100 fps.

Nagle spadki do 15-20, po minimalizacji nie da się nic zrobić bo komputer się tnie co 1sekundę na ułamek sekundy - jakieś dziwne przycięcia.

Dodam że myślałem że to wina GTSa450 więc wsadziłem dla sprawdzenia GF7300GT starą grafę - to samo się dzieje. Aktualizowałem sterowniki do grafy ze strony nVidi - ostatnie dostępne.

 

Podam jeszcze napięcia z Aidy być może ma to jakieś znaczenie

Napięcie rdzenia procesora: 1.39-1.41V

+3.3V .............. 3,38V

+12V .............. 12,86-12,93-12,99V

 

Nie wiem od czego zacząć, pomocy.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury dziwnie niskie - tym bardziej, że proc ma 1.4V. Sprawdź jak wyglądaja pod obciązeniem, może program przeklamuje (sprawdz w core temp).

  • Sprawdź menedżer zadan czy w tle nie chodzi coś co ubija procka,
  • Sprawdź temperatury kart (Byc moze obie sie przegrzewaja - mało prawodopobne ale nie mozna wykluczyc). U mnie na laptopie były podobne objawy (też Geforce) - winne były sterowniki. Sciagnij MSI afterburner i podczas gry gdy wystąpia spadki fps zrzuc gre i sprawdź obciążenie GPU czy nie spada,
  • Sprawdź obciazenie procka podczas gier
  • Sprawdź dyski na obecnosc badsectorow
Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. procesora z socketu to będzie TMPIN0 lub TMPIN1. Odczyty z diody cpu będą zaniżone o jakieś 15-20st. Zapuść Orthos'a lub OCCT i zaobserwuj które temp zwiększają się razem z temp na rdzeniach.

NIGDY nie podaj temp. cpu bez obciążenia, jest tak samo miarodajna jak długość członka mierzona razem z kręgosłupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...