Skocz do zawartości
madrose

Asrock Z77 Extreme6 czy MSI Z77A-GD65?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

nie mogę znaleźć w wyszukiwarce porównania tych dwóch płyt i w związku z tym bardzo Was proszę o podpowiedzi - która płyta wg Was jest bardziej warta zainteresowania.

Na tomshardware na przykład obie płyty są potraktowane w końcowej ocenie na równi, ale ja bardziej wierzę w doświadczenia, przemyślenia i testy forumowiczów, niż prawdopodobnie sponsorowane artykuły. Ponieważ sprzętowe możliwości obu płyt są podobne (ilość PCIE, ilość faz, mnogość złącz), to bardziej proszę o Wasze podpowiedzi dotyczące biosów obu płyt i ogólnie działania sprzętu, chociaż wszystkie przemyślenia są mile widziane.

 

Mam 2xGTX465 od Asusa, dysk SSD Samsung 830 128G, 2x8GB Kingston Hyper-X 1600MHz, chłodzenie Macho Hr-02, i pytanie - czy któraś z tych płyt z i5-2500k będzie lepszym rozwiązaniem w tej konfiguracji, czy np. Asus P6X58D-E z i7-920? Czy SLI dla kart Gen2 będzie chodził tak samo i tu i tu?

 

Przepraszam, jeśli mój post łamie zasady forum, ale naprawdę nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania w wyszukiwarce.

 

Pozdrawiam. M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, ale kupiłem Asrocka z77 Extreme6. Przeważyło super szybkie botowanie, możliwość wyłączenia wszystkich diód na płycie, więcej USB3 i łącze eSATA na tylnim panelu. Pod względem OC płyty będą podobne. MSI ma ładniejsze UEFI i według niektórych testów zużywa trochę mniej prądu, ale nie jest to jakaś duża różnica. Asrock ma także port PCI dla ludzi mających dobrą dźwiękówkę lub coś innego na takowe łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie testom tutaj można wierzyć, przynajmniej ja nie odniosłem wrażenia że są sponsorowane ;) poza tym miałem styczność z płytą msi na z77 i nie jest zła ale asrock bardziej mi się podoba oraz przemawiają za nim wszystkie argumenty m40 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...