Skocz do zawartości
emu_100

pomoc przy zakupie nowych podzespołów...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wymienić swojego wysłużonego i dzielnego PC'eta (który nawet po dziś dzień sobie radzi) na młodszy model.

Zacznę może od tego, że chcę zmienić jedynie główne komponenty mam na myśli płytę główną, procesor, kartę graficzną, RAM.

 

Chcę zostawić:

 

zasilacz - Modecom Volcano 650W

chłodzenie procesora - Scythe Mugen SCINF-1000 (na podstawkę LGA 775)

obudowę - Lian Li PC60 Plus

kartę dzwiękową - Creative X-Fi mX Xtreme Gamer

hard disc - Seagate Barracuda 1,5T

 

Zastanawiam się nad kupnem:

 

Płyta główna - ASRock P67 PRO3 ~ 331zł

Procesor - Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX ~ 840zł

Karta graficzna - MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr III PE OC 1.28GB DDR5 PCI-E BOX ~ 1500zł

Pamięć - Patriot DDR3 2x4096MB 2000MHz CL9.0 Viper II Sector5 ELK ~ 300zł

Monitor - tu nie mam pojęcia. Otwarty na propozycje 24"

 

Proszę o opinie. Czy ktoś ma doświadczenie z płytą i czy nie ma problemu z zamocowaniem tego kolosa Scythe na płytę ASRock'a, czy wystarczy zasilacz 650W (z moich wyliczeń tak ale wole się upewnić), czy w ogóle opłaca się kupić ten zestaw (dlatego podałem obok ceny), czy może uważacie że są inne lepsze podzespoły zamiast wyżej wymienionych. Proszę o wszystkie wskazówki, komentarze, przemyślenia.

Edytowane przez emu_100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, teraz mam radka EAH4870 i grzeje się jak piecyk, w chwili obecnej mam odpaloną przeglądarkę i ma temperaturę 80*C. Prawdę mówiąc nie zawiódł mnie ani razu, a mam go ładnych kilka lat. Boję się aby nie było tak samo, jednak 3 wentylatory będą robić robotę kosztem hałasu. A tego chciałbym uniknąć. Nastawiam się również na OC.

Edytowane przez emu_100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM koniecznie zmień na najtańsze 8GB 1333Mhz!!!

Kartę graficzną też zmień - na Radeona HD7950/HD7970 lub Geforce GTX670

I zmień zasilacz na XFX Core 550W!

Reszta OK.

Edytowane przez kacperciaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzisz o

Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX ~ 1530zł

do podanego zestawu.

 

też dobry wybór , ale jak nastawiasz się na OC , to nie wiem czy nie lepiej kupić karte bez boosta , czyli właśnie 7970 , lub też z tańszych kart można by zastanowić się nad HD7950 wersje z zegarami 950MHz http://www.morele.ne...6-10-40g-476376 ( te 950MHz to oczywiście nie jest boost ) ma jeszcze spory zapas OC , opis ze strony producenta http://www.sapphiret...sn=&lid=1&leg=0

 

"The SAPPHIRE HD 7950 OC 950 MHz Edition, which is factory overclocked to 950Mhz and features SAPPHIRE’s new dual-extractor technology - Dual-X - a highly efficient multi-heatpipe cooler with dual fans providing quiet and very cool operation during normal operating conditions, and superb cooling performance even under extreme load. The new design is HD 7970 class that enables more head room for overclocking. "

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...