Skocz do zawartości
Nurikutek

Monitor 24' do 700zł (komputer już kupiony)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdecydowałem się wreszcie na kupno nowego komputera do gier

Puki co jest to zestaw na teraz a myślę że za 2-3 lata włożę w niego znowu trochę lepsze podzespoły, coś pokroju i5 i grafike 7850 czy coś takiego.

Jeśli chodzi o dobór podzespołów to opierałem się głównie polecanymi zestawami, a konkretnie tym za 1400 zł, wziąłem z niego procesor g540 i 8 gb ram oraz dysk Dysk Seagate Barracuda obudowa to SilentiumPC Brutus 410 , duży dylemat mam przy wyborze zarówno płyty głównej ,polecana ma tylko 2 sloty pamięci, alternatywna ma już 4 więc skłaniałbym się właśnie ku niej ewentualnie mogę wziąć z droższego zestawu.

To samo z zasilaczem, polecany ma tylko 400 wat i nie wiem czy wystarczy mi później jak będę rozbudowywał, wiec myślę że lepszy byłby tenz droższego zestawu żeby mieć zapas mocy.

Grafika Radeon HD7750 powinna jak mi się wydaje obsłużyć większość obecnych gier a później może zostać wymieniona.

Polecane napędy dvd są aktualnie niedostępne więc może ktoś z was zaproponuje mi jakiś sprawdzony.

Podsumowując wychodzi 1479,00 + napęd więc ok 1550zł jest ewentualne 50 zł na małe poprawki

Zobaczcie i oceńcie zestaw :

Koszyk

Edytowane przez Nurikutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model od MSI jest dosyć tani, nie chcę też suszarki wiec wolę poczekać na jakieś inne opinie co do jakości tego produktu

hd7770

 

EDIT: Wypowie się ktoś jeszcze w temacie?

 

Koszyk po dodaniu hd7770

 

Nadal czekam na opinię czy zasilacz wziąć 400 czy 500 wat i jaką płytę główną

Edytowane przez Nurikutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie OC i5 to MSI Z77A-G43 i potem wsadź i5-3570K

Jeśli nie, to MSI B75A-G43 i potem wsadź i5-3470

Zasilacz 500W na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz przy tym configu nawet się nie zmęczy. Wg mnie słabszego nie ma sensu brać, bo wiele się nie zaoszczędzi.

 

Jeśli chodzi o napęd, to teraz wszystko jest podobnej jakości. Jednemu działa krócej innemu dłużej - na to nie ma reguły.

 

Za to znalazłem atrakcyjniejsze RAM-y

http://www.morele.ne...g13332h-456834/

-taniej, w jednej kostce i jeszcze z radiatorem

Edytowane przez Damianqwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humanoidal celeron 540(swoją drogą w tej samej cenie jest 550 wiec pewnie go lepiej wziąć) myślę że mi przez najbliższy czas wystarczy a dopiero za 2-4 lata na i5/i7 wymienię a teraz zaoszczędzę prawie 100 zł

4 gb ramu pewnie by mi wystarczyły ale wolę 8 do windowsa 7

W podobnej cenie od Enermaxa jest 450 wat a 500 jest powyżej 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450W to już i tak o wiele za dużo dla tej konfiguracji, dałoby radę 250W.

 

Wolisz wydać tą 100 na ram, ktorego najprawdopodobniej nigdy nie wykorzystasz? Większość gier jest pisana jako aplikacje 32 bitowe, tak, żeby posiadacze starszego sprzętu też kupili grę. A co za tym idzie 99% gier nigdy nie zajmie więcej niż 2GB. Sam mam 4GB i ten czwarty gigabajt zawsze leży odłogiem. Jakby miało się marmować 5GB, a brakowałby mocy na procku to byłaby dopiero lipa... W dodatku ram patriota nie jest najlepszej jakości, biorąc jedną kość postawiłbym na coś co rzadziej wraca na gwarę.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rozumujesz a poza tym to ram mogę zawsze później dokupić :)

Tak więc zasilacz zmienię na Enermaxa

Wyszło ciut drogo,

zastanawiałem się czy wziąć 840 czy 860 tak jak radzisz

ten pierwszy ma 34 opinie i z tego co wyczytałem to spełnia moje wymagania czyli głównie gry.

Komputer

1665,19 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moim zdaniem ten zestaw wygląda lepiej, jak chcesz zaoszczędzić parę złotych to możesz wziąć tańszy napęd:

 

http://www.morele.net/sony-dvd-rw-recorder-wew-sata-24x-czarny-bulk-ad-7280s-0b-413871/

 

Albo zaoszczędzić dużo więcej decydując się na tańszą płytę główną: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h61m-p31-g3-461857

 

Tak naprawdę brakuje jej tylko SATA III, ale SSD na SATA II działają równie dobrze. Nie ma też HDMI, ale to masz na karcie graficznej, Więcej niż 2 kości ramu też raczej nie będziesz potrzebował. Żadnego spadku wydajności nie ma, czy to pentium, czy i5 czy i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up -> chyba iHAS124

 

Nie 124 tylko własnie iHAS524. Jako, że korzysta się z płyt coraz rzadziej warto mieć coś fajniejszego niż zwykłą wypalarkę, a ta posiada LabelTag czyli możliwość pisania, rysowania po płytach (każdych nie specjalnych!)

Poza tym reszta to samo co wielbiony wszędzie 124.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer już kupiony dzięki za pomoc Dołączona grafika

 

 

Czy moderator może zmienić nazwę tematu na kupno monitora ok 700 zł bo ja u siebie takiej opcji nie widzę.

Tytuł tematu zmieniasz poprzez pełną edycję pierwszego postu.

Zasadniczo o monitorach dyskutujemy w innym miejscu, dopuszczam dyskusję dot. monitora tutaj, bo już masz swój temat.

Klaus

 

 

 

Szukam monitora o przekątnej 24 cale do ok 700 zł

znalazłem kilka modeli czy możecie je ocenić albo podać inne.

Monitor Asus 23.6" LED VE247H

Monitor BenQ 24" LED GL2450HM

Monitor LG 24" LED E2441V-BN

Monitor Asus 23.6" LED VW247H

MONITOR 24" SAMSUNG LED S24A350H

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co komputer nijak się nie sprawuje z powodu braku windowsa,

Jeśli chodzi o monitor to jaka jest różnica pomiędzy matrycami IPS a np. TFT IPS ?

Ten dell ma 23' no cóż chyba też może być, a co powiecie na Asusa albo LG jednak jeżeli w podobnej cenie byłyby 24' i nie traciłbym wiele na jakości to wolałbym większy monitor,

Edytowane przez Nurikutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS to jest TFT, więc to jedno i to samo. Między 23 a 24" ciężko zauważyć różnicę.

 

Ja mam uraz do "piano black" - świecącego czarnego, który zbiera kurz i odciski palców, dlatego polecam Della, który ma przy okazji najlepszą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz i kąty widzenia są genialne na na tym dellu, ma też rekordowo niski czas reakcji (2ms bodajrze), no i obudowa jest świetna, ma całkiem przydatny hub usb, no i genialną regulację wysokości.

 

Jego jedyną wadą jest dosyć agresywna powłoka antyrefleksyjna, która powoduje "skrzenie" się białego tła. Jest też strasznie jasny, jakbyś się na niego zdecydował to ustaw sobie kontrast na 65%, a jasność na 10%, wtedy obraz jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrym monitorem dla cb bedzie benq polecam ci ten model gdyz posiadam go obecnie i narazie nie narzekam

 

ale w delu jest slaba jakosc obrazu mialem kiedys della i nie wygladal za specjalnie polece ci ten bardzo solidny i dobry sam

 

Już zmieniłeś zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję monitor na spółkę z bratem i jeszcze z nim pogadam,

Mam pytanie do humanoidal-a jak na tym twoim dellu ogląda się filmy? przy oświetleniu lub bez

Ogólnie to stosowany monitor będzie do gier (40%) przeglądania internetu (40%) a reszta to raczej oglądanie filmów/meczy(przez neta) ew. jakieś drobne prace w office word

A co do tego zbyt jasnego ekranu to już to gdzieś indziej czytałem, ale jeżeli jest opcja regulacji to ok.

Edytowane przez Nurikutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten samsung? 21,5" 1680x1050? Paskudne plastiki? Brak DVI? Matryca TN? To chyba był jakiś niesmaczny żart :P

 

 

Filmy ogląda się genialnie, bo są świetne kąty widzenia. Patrząc na monitor pod kątem 45 stopni masz tak samo dobrą jakość obrazu jakbyś siedział na wprost. Jak oglądasz przy mocnym świetle to możesz go rozjaśnić, podświetlenia mu nie brakuje Dołączona grafika Jak oglądasz po ciemku to ustaw jasność na 5%. Menu jest bardzo wygodne, więc regulacja jasności to nie problem.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dzięki za pomoc w złożeniu zestawu komputer chodzi jak marzenie,

są problemy ze starszymi grami (przez windows 64 bit) nad czym trochę ubolewam, jednak skrzydła rozwinie dopiero kiedy włożę grafikę, trochę śmieszna z tym była sprawa bo aktualnie pracuję na monitorze CRT (tego della w czasie weekendu planuję zamówić) i kiedy podłączałem monitor do płyty głównej to nic, zero reakcji a dopiero kiedy wyjąłem grafikę to zaczynał działać więc jadę puki co na integrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...