Skocz do zawartości
sheitan

Przesiadka z C2De6750 na I3/5 - prośba o doradzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam taki zestaw:

 

MSI P35 Neo Fir

Core 2 Duo e6750(2.6mhz)

4x1GB DDR 2 Geil 800mhz

Evga GT430 (1gb)

zasilacz CHieftec 650w

 

Przymierzam się do takiego zestawu:

 

MSI B75A-G43

i3 2120 lub i5 3470 - wiadomo że i5 bardziej przyszłościowe i wydajniejsze, ale czy jest wart tych niecałych 300 złoty dopłaty?

HDD - WD 1 Tera WD10EZEX

Ram - Goodram 8GB w 1 kości

 

No i mam zagwozdke z kartą grafiki, czy jest sens wymieniać moją kartę na jakiegoś radeona za 500 zł, który też jest na szynie 128 i różni się tym że ma większe taktowania pamięci, czy poczekać i z czasem kupić coś szybszego - przykładowo wszyscy chwalą tego radeona za 800 zł z 2gb pamięci (gdzie w tym wszystkim zaginęła nvidia?)

 

Od razu mówię nie jestem jakimś nałogowym graczem-tak od czasu do czasu w coś zagram - max dla mnie to rozdzielczość 1280x1024 i detale medium czy high w grach. Nie potrzebuję też sprzętu do OC.

Proszę o poradę, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2120 do OC się nie nadaje, ale do tego co potrzebujesz w zupełności wystarczy. Lepiej dołóż do SSD te 300 zł 128GB + zapnij dysk 500/1TB na dane. Karty chyba nie musisz na razie wymieniac do swojej rozdzielczości, zwłaszcza te 2GB są Ci do niczego nie potrzebne - więcej ramu na karcie potrzeba do FullHD generalnie czy np. 16:10 takich jak 1680x1050, 1920x1200. Widzę, ze karty graficzne podrożały ostatnio, to co ja kupowałem za 650 zł w zimie teraz jest bardzo drogie - 6870 dual heat pipe - http://allegro.pl/xf...2620724411.html. Pytanie o Twój komfort grania - różnica pomiędzy 6870 a Twoją karta jest taka, że Crysis zrobi na tym pierwszym 30 klatek a u Ciebie 8.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max dla mnie to rozdzielczość 1280x1024 i detale medium czy high w grach

W takim razie po co w ogóle modernizujesz komputer? Brakuje ci mocy w grach? Jeżeli tak to proponuję kupno najtańszego HD7770 i to wszystko.

 

Może na papierze nie widzisz różnicy w porówaniu do twojej karty, ale w grach zobaczysz: http://www.anandtech.com/bench/Product/610?vs=536

 

Polecam: http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=237111&n=Gigabyte-Radeon-HD-7770-1GB-DDR5-128-Bit-HDMI-DVI-I-2xminiDP-BOX&w=c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...